Canon 600D a CR2

Canon 600D a CR2

Příspěvekod Hostivit » 13 pro 2012 20:39

Potřebuji poradit,
ve photoshopu CS5 nemohu otevřít fotky s příponou CR2. Našel jsem si plugin Camera Raw 8bi verzi 5.6 , ale problém trvá.
Víte někdo jak na to?
Děkuji za radu.
Hostivit
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 pro 2012 20:00

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod crusoe » 13 pro 2012 23:24

asi je nutné použít DNG konvertor a převést soudoby na Adobe DNG, pak teprve otevřít ve fotošopu...

...nebo použít jako konvertor něco jiného, třeba DPP z CD od foťáku ;)
crusoe
 
Příspěvky: 184
Registrován: 04 pro 2011 22:58

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod bmx » 14 pro 2012 00:55

http://www.adobe.com/cz/products/photoshop/extend.html

Pro Canon 600D je nutny Photoshop CS6 a patricny plugin, viz vyse... :cry:
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod ogyn » 14 pro 2012 07:35

Otevřeš v Zoner 15, 30 dní bezplatná verze ke stažení zdarma :D
ogyn
 
Příspěvky: 264
Registrován: 22 led 2012 10:34

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod bmx » 14 pro 2012 08:45

Tak, že i Zoner drží krok s Adobe, to je příjemné zjištění (n)
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod Hostivit » 14 pro 2012 19:52

Děkuji všem za radu, snad se s tím nějak popasuju. Mám i Zoner, takže asi úprava v Zoneru, pak uložit v JPG a pak si stím Photoshop poradí.
Hostivit
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 pro 2012 20:00

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod ogyn » 14 pro 2012 20:06

Hostivit píše:Děkuji všem za radu, snad se s tím nějak popasuju. Mám i Zoner, takže asi úprava v Zoneru, pak uložit v JPG a pak si stím Photoshop poradí.

Proč by si stím "pak" měl poradit Photoshop? Vše jde udělat už v Zoneru .
ogyn
 
Příspěvky: 264
Registrován: 22 led 2012 10:34

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod formon » 15 pro 2012 11:27

To "ogyn". Opravdu jde vše udělat v Zoneru? :roll:
formon
 
Příspěvky: 11
Registrován: 07 črc 2012 17:01

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod ogyn » 15 pro 2012 12:42

formon píše:To "ogyn". Opravdu jde vše udělat v Zoneru? :roll:

Fotku je potřeba nafotit tak,aby nebyly žádné velké úpravy nutné ! A na běžné úpravy Zoner stačí v pohodě! Dělat z fotek omalovánky nebo grafiku,si určitě vyžaduje speciální program . Čim horší fotograf,tím více potřebuje softwarovou berličku ;)
ogyn
 
Příspěvky: 264
Registrován: 22 led 2012 10:34

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod anous » 04 zář 2013 14:08

Nechci polemizovat o tom, jak je potřeba nafotit fotku. Nicméně tvrzení o horším nebo lepším fotografovi a případné potřebě sw mi přijde mimo.
Ne všichni musí nutně fotit jen za ideálního světla. Takže ten, kdo například fotí třeba sport a je svým způsobem nějak limitován, např. prostředím, je asi horší fotograf? Třeba pro to, že fotí na vyšší ISO a potřeba mít co nejméně degradován obraz šumem. Nebo třeba proto, že mnohdy DR scény je mnohem větší a pokud někdo chce věnovat čas a úsílí výsledné fotografii, tak mnohdy nezbývá nic jiného než použít více sw.
A co je podstatné ne všechny sw jsou stejné a hlavně ne všechny sw dokáží stejné věci, jako například selektivní práci ve vrstvách. Nebo samotné odstraňování šumu atd. On ten problém může být už na samém začátku, pokud se fotí do RAWu a výběr případného konvertoru. Ne každý přejímá automaticky vše, včetně různých nastavení. Zrovna tak co se týká případných algoritmů, rozhodně výsledek nemusí být stejný.
Takže případný začáteční výběr může být tím nejpodstatnějším, co nám ve výsledku může ovlivnit výsledek velmi radikálně. A to si opravdu myslím, že použitím sw se vůbec nejedná o nějaké berličky a tímpádem i o případného horšího nebo lepšího fotografa.
anous
 
Příspěvky: 381
Registrován: 05 pro 2011 21:31

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod ogyn » 04 zář 2013 20:47

Fotím od dob analogu,kdy se o každém záběru muselo přemýšlet! Na focení svatby jsem měl dva kinofilmy ;) (to bylo 2x 32 snímků) Dnes je běžné třeba na svatbě"namlátit" 1000 a více snímků a pomocí úprav v PC vyplodit stovky kýčovitých záběrů. (y) . Záleži na tom co se fotí. Ale většinou je možné počkat si třeba na světlo,nebo se při foceni postavit "ke světlu" správně.. Záleží i na zvolené technice kterou používám,třeba světelná kvalitní skla,blesk ,odrazové plochy apod.Třeba při sportu,je potřeba zvážit co a JAK to chci nafotit. Tak se pozná dobrý fotograf! Fotit za každou cenu nesmysly,a pak v PC "vyrábět " snímky dle mne nemá cenu ;) . Ale to je věc vkusu,a hlavně umu každého fotografa! Mne baví více focení,jak vysedáváni a úpravy u PC ;) Takže dobře nafocené snímky není potřeba moc upravovat,snad ořez,doostření........
ogyn
 
Příspěvky: 264
Registrován: 22 led 2012 10:34

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod anous » 05 zář 2013 07:20

Tak vidím, že je to přesně v té rovině na kterou se nikdo neptal a ani nedotazoval. Nikdo přece nezpochybňuje to, že u všeho by si mělo přemýšlet, tedy nejen u focení. To kolik kdo "namlátí" snímků a v jaké kvalitě vůbec nechci hodnotit. I když pravda je, že kolikrát mám pocit, že jsem byl na úplně jiné akci. Hodnotit kýčovitost a hlavně, kdy je to ještě snesitelné a kdy už za hranou taky myslím nemá smysl.
No pokud se zeptá amatér (tedy aspoň myslím) na pp, tak zvolená technika, světelná skla, blesk atd mu asi moc nepomůžou aspoň imho. A pokud jsme u toho sportu, tak někdy na zvážení moc času nezbývá. Tím nechci popírat odkud a co chci fotit.
Další věc je ono "vysedávání u počítače" - ne všichni jsou stejní a mají stejná měřítka. Opravdu by mě zajímalo, co je dobře nafocený snímek. Asi to tedy mám chápat tak, že pokud je DR větší, tak se nejedná o dobře nafocený snímek. Neboť použiji (pokud mi o to jde) sw k dosažení výsledku. Ono taky je rozdíl dělat nějaké úpravy v 8 nebo 16 bitech.
Zrovna tak pokud jeden zvolí definovaný pict. styl ve foťáku a druhý si definuje třeba svůj vlastní (tedy míněno následně v počítači včetně WB) tak se nejedná o dobře nafocený snímek? Tedy pokud máme namysli, že se nejedná jen o kompozici.
Nikoho neodsuzuji za to jakou cestu si zvolí a ani kolik čeho namlátil, protože výsledek se stejně vždy "nějak" projeví. Zrovna tak jestli sedí nebo nesedí u počítače a jestli ho to (ne)baví. Pořád zůstává na začátku něco o kompozici, světle atd.
Ovšem to přece nemůže vylučovat to kolik a jak moc věnujeme tomu co je zatím, protože to je mnohem širší pole. Co však musí zaznít, je to co není na začátku na konci se těžko dohání. To je však otázka zřejmě znám - neznám a baví - nebaví.
anous
 
Příspěvky: 381
Registrován: 05 pro 2011 21:31

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod ogyn » 05 zář 2013 14:38

anous < nechápu co jsi chtěl tímto obsáhlým elaborátem řici,mam pocit že nic :D! Debata byla o programech na úpravy,trvám na tom,že na běžné úpravy snímků Zoner bohatě stačí...... ;)
ogyn
 
Příspěvky: 264
Registrován: 22 led 2012 10:34

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod anous » 05 zář 2013 15:00

ogyn
No já nepsal nic o horších fotografech a softwerových berličkách. Navíc to jestli někdo namlátí 100 nebo 10 snímků nemá vliv na to v čem co zpracovává. To jen pro zajímavost a nechápu proč jsi to vůbec zmiňoval. Zrovna tak co používáš k focení a co tě baví nebo nebaví přece nemá vliv na to v čem se zpracuje CR2. O tom to bylo. Takže mám pocit že balon je někde úplně jinde. Jen dodám že nikde jsem nepsal něco o tom, jestli stačí nebo nestačí něco na běžné úpravy snímků. :)
Chápu, že ti to nic nemusí říkat, ale přeci jenom rozlišuji mezi sw na úpravu fotek a konvertorem. Nicméně pokud se někdo rozhodne pro Raw, tak mám za to, že chce plně využít toho co mu DF nabízí. A kromě jiného pokud něco sw nepřebere, tak potom je asi opravdu jedno co v čem zpracovávám. Jestli kvůli doostření a případným "běžným úpravám" to ať si vyhodnotí každý sám. Považoval jsem však za nutné řící, že zmiňovaný Zoner neumožňuje vše, včetně kompletního převzetí nastavení DF. :)
anous
 
Příspěvky: 381
Registrován: 05 pro 2011 21:31

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod anous » 06 zář 2013 08:14

ogyn
Jen tak pro zajímavost by mne zajímalo, jak dopadne v Zoneru mRAW a sRAW, ALO a Highlight tone priority pokud si někdo toto nastaví při focení. Pokud namítneš, že to nejsou běžné věci, tak si myslím, že právě proto tam jsou, aby umožnili určitou pomoc právě začátečníkům. Otázka opravdu je jestli vůbec někdy využijí. Těch věcí je samozřejmě více, na které lze narazit.
anous
 
Příspěvky: 381
Registrován: 05 pro 2011 21:31

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod crusoe » 06 zář 2013 22:21

Raw konvertor ze Zoneru je pro hromadné zpracování téměř nepoužitelný právě proto, že nepřebírá některé nastavení fotoaparátu, ale jinak pro zpracování fotek po konverzi v továrním DPP je Zoner (n)
crusoe
 
Příspěvky: 184
Registrován: 04 pro 2011 22:58

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod mpetrik » 27 říj 2013 13:42

Já jen k tomu úplně prvnímu dotazu - CR2 normálně PS camera raw umí !!! Bude asi někde chyba v instalaci. Teda aspoň ppodle mě.
mpetrik
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 říj 2013 13:36

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod bmx » 19 srp 2016 06:34

[quote="ogyn"]Fotím od dob analogu,kdy se o každém záběru muselo přemýšlet! Na focení svatby jsem měl dva kinofilmy ;) (to bylo 2x 32 snímků) ....
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nafotil jsem mnoho kinofilmů, měly všechny po 36 snímcích... ;)
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod ladysk » 19 srp 2016 07:44

sice je původní myšlenka 3 roky stará a zřejmě zapomenuta, ale pravda je, že pokud se autor "sichroval " při zavádění filmu, mohl mít klidně i jen 30 políček bez osvitu v ruce :-)
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: Canon 600D a CR2

Příspěvekod bmx » 19 srp 2016 08:10

To je také možné, ale údaj na krabičce byl 36 snímků... :roll:
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Další

Zpět na Canonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků