Uprgrade, levnější canon na krajinu

Uprgrade, levnější canon na krajinu

Příspěvekod Brasi » 26 dub 2017 13:51

Dobrý den, prosím nezlynčujte mě, ale potřeboval bych poradit asi s upgradem ze svého fotoaparátu canon 1100d se setovým objektivem. Nejraději fotím krajinu a architekturu a focení mě vždycky hodně bavilo, tak sem si říkal, že se posunu zase někam dál. Chtěl bych si koupit nějaký širokoúhlý objektiv favoritem je EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM Chtěl bych se zeptat, jestli mi doporučujete upgrade těla, přece jenom fotím na něm již 5 let a zatím mi tak padnuly do oka Canon 700d, Canon 100d ještě sem viděl Nikon D3400, ale radši bych šel do canonu. Rád bych se tudíž zeptal jaký upgrade, či vůbec upgradovat do cca 13000kč. Moc děkuji za odpověď.
Brasi

Re: Uprgrade, levnější canon na krajinu

Příspěvekod bmx » 26 dub 2017 13:57

Kup si zatím objektiv a s tělem...zatím nespěchej... (n)
bmx

Re: Uprgrade, levnější canon na krajinu

Příspěvekod Bianchi » 29 dub 2017 15:44

Dobrý den,

jako majitel Canonu EOSu 450D si myslím, že EOS 1100D je na tom s výkonem a obrazovým výstupem prakticky nastejno. Troufám si říci že můj 450D má lépe zpracované tělo - ovládání. Setový objektiv EF-S 18-55 mm IS hodnotím jako podprůměrný kvůli neošetření proti odleskům, horší kresbě a hlavně kvůli horšímu ostření (není ani USM, ani STM). Také uvažuji o upgradu.

Váš zmiňovaný širokoúhlý objektiv by vzhledem k technologii STM měl rozhodně lépe ostřit oproti původnímu kitu a upřímně by k tělu 1100D stačil. Kvalitní objektivy s lepší kresbou, rychlým ostřením, bez problémů s vinětací spadají bohužel do jiné cenové kategorie.

V nižších třídách bych Vám nedoporučil kupovat několik let starý model, protože je zde nátlak na technologický pokrok a vybavenost fotoaparátu. Je to kategorie, kterou Canon strategicky pravidelně aktualizuje kvůli zájmu méně náročných fotonadšenců, rodin apod. Inu marketing ;) .
Bianchi

Zpět na Canonem