Canon EOS 80D VS Nikon D7200 vs SONY A6300

Re: Canon EOS 80D VS Nikon D7200 vs SONY A6300

Příspěvekod ODSakEda » 02 pro 2016 19:18

alexwaston píše:Ahoj, stojím před volbou Canon EOS 80D VS Nikon D7200 vs SONY A6300 a furt se tak nějak nemohu rozhodnout. Mohl by mi někdo poradit? Chci natáčet videa stejně jako fotit a fotit bych chtěl hlavně lidi, portréty, věci.
Videa bych chtěl hodně upravovat v PC, protože jdu na konkurz do jedné firmy, která vizuální efekty dělá a potřeboval bych to natrénovat.
Focení mě ale baví a využiji ho mimo jiné i hojně pro různé textury, reklamní bannery a pod. (Dělám hodně 3D grafiku ale i 2D právě jako plakáty a tak různě)

Bylo mi v novém zaměstnání doporučeno, abych hodně fotil různé menší objekty a pochopil, jak se skly deformuje obraz, tak potřebuji právě i hodně fotit. Mohli by jste mi k těmto účelům doporučit i vhodná skla nebo úplně jiná těla? díky moc. Mám na to rozpočet cca do 45 000 Kč.


První dva tipy jsou DSLR a při záznamu videa je v hledáčku tma! Já bych již nelektronický neOLED hledáček k točení natož k focení již nechtěl! Majitelé DSLR stejnak i fotí dle LCD nebo neustál eodhlíží od hledáčku na LCD aby viděli jak to dopadlo, to u Sony vidíš v hledáčku 8-)

Některé DLR navíc neumí ostřit průběžně v režimu videa... Jediný SONY umí i fázově! a má vše vidět, dokonce i více info, jak na LCD i v hledáčku i při videu a umí dokonce pravý scan 25p až 50p! "Konkurence" max 30p a to ještě Canony dlouho dělaly nepřímo-výpočtem z prokládaného scanu 30i... Sony umí i 50i ale k čemu, když CRT TV 50Hz/50i má málokdo...

50p není jen pro následné spomalovačky , jak si mnozí mylně myslí :lol: , neb LCD i Plazma Tv zobrazují progresívně 50Hz čili 50p! Proč tedy scanovat i prezentovat video jiné 25p a nebo 50i ale po nutné deinterlaci až obrazovkou pak každý stejný... snímek zobrazit vždy 2x a koukat na jemně trhané video 25p :( , když lze celý řetězec míti 50p. :D

Dokonce i web YT konečně umožňuje uložit i zobrazit stav ideál - 50p 8-) Plynulost skoro jak realita :D Jen to chce výkoný PC (min P4 C2D nad 2x 3,6GHz a min tuším GTX480 - prostě která podporuje HW kompresi H.264) a zapomenout na stolní playery a SW playery ve starší LCD TV nebo Plazmovkách, co neznaj 50p :-(

Tedy za mě Sony! Dokonce i fotokvalita je i lepší jak u starších DSLR a skorostejná jako u posledních DSLR i Tebou jmenovaných a to i při vyšších ISO! :lol: Nakonec maj stejnak i mnohé jiné značky snímač Sony :lol:
Viz: https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 2622110852
Posunuj si i na barevné části testovacího obrazu.

DSLR brzy umře ;-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Canon EOS 80D VS Nikon D7200 vs SONY A6300

Příspěvekod Alda » 02 pro 2016 19:53

Alexovi neporadím, bo video jsem nikdá nenatočil ani minutu. Ale tobě Eduarde nakopu
asi do hader :evil: . Jak můžeš veřejně tvrdit jménem tisíců majitelů zrcadlovek, opatřených
optickými hledáčky, že "fotí dle LCD nebo neustále odhlíží od hledáčku na LCD aby viděli jak
to dopadlo". Například já na zrcadlovce živý náhled nepoužívám vůbec a displej mám vypnutý
stále, a to co potřebuji vědět o expozici si vyčtu z hledáčku. A co nasnímám si prohlédnu až
doma na monitoru. V televizi sleduji jen Sama doma. Takže prosím, neházet všechny zrcátkáře
do jednoho pytle. A DSLR nevyhrožuj smrtí, nebo na tebe pošlu dva maníky a brzy umřeš ty :lol: ...

DSCF0005 (10).JPG
DSCF0005 (10).JPG (251.28 KiB) Zobrazeno 12350 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 23 mm
Čas expozice: 1/8 sec.
Clona: F/2.8
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: X100S
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Spot
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: Canon EOS 80D VS Nikon D7200 vs SONY A6300

Příspěvekod ODSakEda » 03 pro 2016 01:50

Alda píše:Alexovi neporadím, bo video jsem nikdá nenatočil ani minutu. Ale tobě Eduarde nakopu
asi do hader :evil: . Jak můžeš veřejně tvrdit jménem tisíců majitelů zrcadlovek, opatřených
optickými hledáčky, že "fotí dle LCD nebo neustále odhlíží od hledáčku na LCD aby viděli jak
to dopadlo". Například já na zrcadlovce živý náhled nepoužívám vůbec a displej mám vypnutý
stále, a to co potřebuji vědět o expozici si vyčtu z hledáčku. A co nasnímám si prohlédnu až
doma na monitoru. V televizi sleduji jen Sama doma. Takže prosím, neházet všechny zrcátkáře
do jednoho pytle. A DSLR nevyhrožuj smrtí, nebo na tebe pošlu dva maníky a brzy umřeš ty :lol: ...

DSCF0005 (10).JPG

Tak sorry no, jsi asi jediná světlá vyjímka :shock: Ale na umírající DSLR technologii stále trvám! :lol:
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Canon EOS 80D VS Nikon D7200 vs SONY A6300

Příspěvekod Alda » 03 pro 2016 13:21

Určitě nejsem teda jediná světlá vyjímka, a trvat si můžeš opravdu na čem chceš, což ovšem nemění
nic na tom, umřeš dříve než než digitální zrcadlovky... :cry:
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: Canon EOS 80D VS Nikon D7200 vs SONY A6300

Příspěvekod ODSakEda » 03 pro 2016 14:47

Alda píše:Určitě nejsem teda jediná světlá vyjímka, a trvat si můžeš opravdu na čem chceš, což ovšem nemění
nic na tom, umřeš dříve než než digitální zrcadlovky... :cry:

Ty máš tedy náladu :( ... Ještě se vrátím k Tvojim úšklebkům, že na Tv koukáš jen na filmy - ale tady i o video jde! ;) Tak si to laskavě odpusť, dík.

A tvrdím to (že odhlížejí furt na LCD) na základě teho co kolem sebe často vidím - jak Canonisti a Nikonisti používaj LCD monitorky u DSLR... U vídeja přímo nutnost! Tam nestačí jen komponovat, ale je třeba hlídat expozici, tam není žádnej RAW, že by jsi to až doma poopravil... Tak se nedurdi. Zapoměl jsem pouze dodat přívlastek - že většina zrcadlovkářů a neměl jsem to zobecnit..., to souhlas :D
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Canon EOS 80D VS Nikon D7200 vs SONY A6300

Příspěvekod Alda » 03 pro 2016 16:51

Edo, já mám náladu stále dobrou a žádné úšklebky jsi nemohl u mě vidět. Já jsem ti sdělil, že video nenatáčím
a ani se na něj nedívám, natož v TV, a tak nevím, co si mám jako laskavě odpouštět. Nevím kolik kolem sebe
vidíš Canikonistů používat displej na svých zrcadlovkách (obvzláště, když převážně fotíš s jedoucího auta), a
i kdyby jsi nějaké viděl, tak to nemá žádnou reálnou,výpovědní hodnotu o tom, kolik jich opravdu a v jakém
poměru používá hledáček a displej. Takže i tvůj dodaný přívlastek - "většina zrcadlovkářů" nezobecňuj, nemáš
na to žádné argumenty. A pochybuji, že sedíš ve správních radách Canonu, Nikonu, nebo Pentaxu a máš zaručené
informace z první ruky o tom, že se budou nahrazovat kvalitní hranoly s optického skla v hledáčcích, hledáčky
elektronickými. Tož tak Edo, nedurdi se a buď v pohodě :P . Ono je nakonec úplně šumafuk, jestli budou mít
digitální fotopřístroje sklopné zrcátko, a nebo ne. Stejně se nakonec fotí tím, co přinesou nové technologie,
nehledě na to, co si přejí jednotlivci...
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: Canon EOS 80D VS Nikon D7200 vs SONY A6300

Příspěvekod JiriVejrazka » 17 dub 2017 18:07

ODSakEda píše:
Některé DLR navíc neumí ostřit průběžně v režimu videa... Jediný SONY umí i fázově! a má vše vidět, dokonce i více info, jak na LCD i v hledáčku i při videu a umí dokonce pravý scan 25p až 50p! "Konkurence" max 30p a to ještě Canony dlouho dělaly nepřímo-výpočtem z prokládaného scanu 30i... Sony umí i 50i ale k čemu, když CRT TV 50Hz/50i má málokdo...


Tady bych silně nesouhlasil. Můj již starší EOS 70d ostří v během natáčení videa, dokonce ostří fázově a sleduje pohybující se předmět. Dotykem na displej lze změnit místo, kam ostří.

Podobně se chová spousta zdrcadlovek od Canonu (80d, 800d, 77d, 5dmkiv, ale bude jich více). A u Nikonu a dalších značek to bude nejinak.
JiriVejrazka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 dub 2017 17:49

Re: Canon EOS 80D VS Nikon D7200 vs SONY A6300

Příspěvekod ODSakEda » 17 dub 2017 18:25

Ano později konkurence dotahovala i v AF při videu (při výběru mojí 1. zrcadlovky to však uměly asi jen jen SLT Sony navíc opravdový progresívní scan v nativním FullHD až 50p a né jen výpočtem z i...) , ale! - já komponuji i ostřím přesně i video na mojí SLT (stejně to jde na tzv. bezzrcadlách) zásadně skrze fajnový OLED hledáček! 8-) Což jde proto, že v něm vidím velký a 100% pokrytý obraz jak v kině v 1. řadě a né dle pidi LCD s nepřesným patláním prstem po něm, zejména na dením světle drobné objekty nerozeznaje natož expozici ručně odhadnout nende... :( To s DSLR jaksi z principu nejde ;) Ty komponuješ s DSLR dle LCD??? (video pak nutně jen na LCD...) :shock: ... Pak je zbytečné míti DSLR :lol:
Místo ostření vybírám i při videu raději ručně bodově - joistickem a to při koukání do hledáčku na LCD ani nejde :( (zavazí ti při tom tvoje hlava nalepená na těle aparátu :lol: )
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45


Zpět na Canonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků