Jak řešit problémy AF

Jak řešit problémy AF

Příspěvekod Karel48 » 09 zář 2016 17:25

Fotím s Canonem EOS 50D a objektivem EF-S 17-85 mm f 4-5,6. V horších světelných podmínkách se autofokus nechytí, nezaostří. Je lepší řešení tohoto problému (za podobnou cenu cca 20 000,-):
a) objektiv EF-S 17-55 mm f 2,8 nebo
b) tělo EOS 70D?
Děkuji za všechny názory.
Karel48
 
Příspěvky: 4
Registrován: 09 zář 2016 17:19

Re: Jak řešit problémy AF

Příspěvekod bmx » 09 zář 2016 18:57

myslím, že 50D si umí přisvítit... :?:
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Jak řešit problémy AF

Příspěvekod ODSakEda » 09 zář 2016 19:11

A nechce ta mašinka vyklopit blesk aby si mohla jen bliknout krátce a zaostřit (když jej ale nepovolíš v menu, neodpálí jej při expozici, jen si blikne pro zaostření. Vyšší modely maj totiž přisvětlovací lampičku, Laser! a nižší modely si přisvicují při ostření bleskem jako kompromis)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Jak řešit problémy AF

Příspěvekod pusch » 09 zář 2016 21:20

Zdarec, podívej se do manuálu na str. 88 :lol:
https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=eos+50d+manual
mám obavu, že světelnější objektiv to nezachrání, protože 50/f 1,8 se chová v popisovaných situacích podobně, pokud ovšem nepoužiješ blesk ;) nebo fligny o kterých se píše v návodu. Lampička redukce červených očí co se snad jeví jako pomůcka pro zaostření funguje u tohoto modelu pouze u vyklopeného blesku. Ano některé modely to mají jinak, ale tady je to jak píšu. Chce to číst návody :lol: :lol: :lol:
Podle Edy máme halt nižší model ;)
Uživatelský avatar
pusch
 
Příspěvky: 701
Registrován: 10 zář 2011 21:49

Re: Jak řešit problémy AF

Příspěvekod ODSakEda » 10 zář 2016 10:04

pusch píše:Zdarec, podívej se do manuálu na str. 88 :lol:
https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=eos+50d+manual
mám obavu, že světelnější objektiv to nezachrání, protože 50/f 1,8 se chová v popisovaných situacích podobně, pokud ovšem nepoužiješ blesk ;) nebo fligny o kterých se píše v návodu. Lampička redukce červených očí co se snad jeví jako pomůcka pro zaostření funguje u tohoto modelu pouze u vyklopeného blesku. Ano některé modely to mají jinak, ale tady je to jak píšu. Chce to číst návody :lol: :lol: :lol:
Podle Edy máme halt nižší model ;)

Já to nemyslel nijak hanlivě :D , byl jsem jen líný zkoumat jak to má který Canon neb já su Soňák a Canony mě již nelákaj, ale Canon používá snímače Sony i dotahuje poslední dobou vychytávky a fce od Sony (či spíše jen kopíruje ;-) ) , tak mě napadlo, při dnešni globalizaci i v technice, že to bude podobný 8-)

Já mám "nižší" a "vyšší" ;-) model A65 a A77 a zatím co sedmsedmička je semiprofi a má extra zaostrovací laser, či co to je za rudé svetýlko s velmi úzkým vyzařovacím úhlem čili do dálky a tvarem kolečka a uprostřed svislá mříž, u levnější plastové ("nižší" model ;-) ) pětašedesátky - nicméně má stejný čip i engine 8-) (krom generování JPG, ale RAW je stejný, a má menší rozsah mnohých parametrů i nižší fps - 8 vs 12 a j., stejná 50p videjko maj oba 8-) ) ale "nižší" model má i jiné - kompromisní (je to přeci "nižší" model ;-) ) noční ostření a to to přisvécení bleskem a jen pokud je ovšem vysunutý, neb mám nastaveno pro diskrétnost a nerušení akcí, aby (si) automaticky nevyskakoval 8-)

Tak jsem jen tak obecně plácnul, nic ve zlým Canónisti :D A zase jedno malé rýpnutí :D - už vyrábí Canon taky bezzrcadlo? 8-) , nebo ještě chrápe?... :lol:
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45


Zpět na Canonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků