převod raw-jpg

převod raw-jpg

Příspěvekod Jára C » 12 srp 2016 12:01

Dobrý den, narazil jsem na problém, kuriozitu. Canon PowerShot G 1X Mark II, fotím raw+jpg. Raw vyvolávám v Zoneru prostřednictvím Adobe DNG konvertoru. A až u x-té vyvolávané fotky jsem zjistil, že ztrácím část obrazu! Otevřu si v Zoneru raw soubor a už mi tam chybí asi 2% obrazu oproti jpgu z fotoaparátu. A ať použiji jakýkoli postup, tak nedokážu získat celý obraz. Ověřil jsem si na jiném compu, že ani Photoshop nedokáže získat z rawového souboru to, co vygeneruje foťák jako jpg. Mluvím stále o obraze - skupina lidí od kraje ke kraji - na jpg z foťáku jsou všichni celí, na rawu otevřeném v Zoneru či Photoshopu už celí nejsou, krajním odsekla digitální gilotina krajní ruce...
Kontaktoval jsem zákaznickou podporu Zoneru, jejich vyjádření zde:
Co se týká velikosti RAW x JPG, v Zoneru s tím určitě nic neuděláme. Domnívám se, že rozdíl bude plynou ze specifikace obou formátu a faktu, že JPG je vyvolán ve fotoaparátu a RAW se zobrazuje v software jako Zoner. Pokud najdu příslušný článek, rád Vám přeposlu.
Pak jsem kontaktoval zákaznickou podporu Canonu, jejich vyjádření zde:
Tím, že Zoner ani Photoshop nespadají pod Canon, lze těžko odhadnout, kde se vyskytuje problém. Zkuste použít náš software Digital Photo Professional.
Během konvertace se určité procento dat ztrácí, ale to co jste popisoval je opravdu nestandartní. Fotografie by měla vypadat zhruba tak, jak se zobrazuje na fotoaparátu. Data se tudíž musí ztrácet někde v softwaru. Dejte vědět, jestli se stejný problém vyskytuje I v Digital Photo Professional.

Podle rady z Canonu jsem nainstaloval jejich soft Digital Photo Professional, otevřel v něm raw a ejhle - rázem mám raw shodný s formátem jpg rovnou z foťáku.
Ze zrcadlovky jsem ve Photoshopu a v Lightroomu vyvolal tisíce fotek, nikdy jsem si ničeho takového nevšiml. Že by to byl jen problém kompaktů? Nebo další chytristika Canonu, podobná té s neznačkovými objektivy? Setkal jste se někdo s tímto jevem?
Jára C
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 dub 2016 22:16

Re: převod raw-jpg

Příspěvekod ODSakEda » 13 srp 2016 15:02

muzes nekam (napr na sweb.cz kteryzto server je soucasti mailoveho uctu seznam.cz) ulozit vsechny tri original soubory (jpg z fotaku, tebou vyvolany jpg raw i raw) a dat sem link na ne?

Tak se spise dockas konkretni rady, pomoci, odhaleni zahady.
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45


Zpět na Canonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků