Snímky z recenze E-PL3

Snímky z recenze E-PL3

Příspěvekod pam » 28 zář 2011 11:12

Snímky z E-PL3 v recenzi p. Neffa jsou, mírně řečeno, "rozpatlané". Ostrost nikde, detaily žádné. Nechce se mi věřit, že nová série PEN produkuje tak nekvalitní snímky. Kde se stala chyba, pane Neff?
pam
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 zář 2011 15:41

Re: Snímky z recenze E-PL3

Příspěvekod Beda » 24 říj 2011 07:58

:x
Naposledy upravil Beda dne 27 pro 2011 06:20, celkově upraveno 1
Beda
 
Příspěvky: 135
Registrován: 10 zář 2011 17:13

Re: Snímky z recenze E-PL3

Příspěvekod Rimmerak » 25 říj 2011 20:33

Taky jsem si toho všimnul. Ale je to jen u některých fotek. Ty od moře jsou docela pěkný, ale ty z hor jsou fakt mazanice.
Rimmerak
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 zář 2011 13:17

Re: Snímky z recenze E-PL3

Příspěvekod dluhos » 26 říj 2011 08:37

Ty fotky z hor jsou vždy 3x totéž a pokaždé jinak, Aston tam zapomněl napsat, co měl nastaveno, třeba to byl nějaký "umělecký" filtr.
dluhos
 
Příspěvky: 232
Registrován: 10 zář 2011 09:18

Re: Snímky z recenze E-PL3

Příspěvekod kolega » 26 říj 2011 11:06

dluhos píše:Ty fotky z hor jsou vždy 3x totéž a pokaždé jinak, Aston tam zapomněl napsat, co měl nastaveno, třeba to byl nějaký "umělecký" filtr.

Pánové, vždyť to je nad slunce jasné. Stačí se podívat na exify těh obrázků. Pan Neff tam použil příliš velké clonění (čili Bédo je to jeho chyba !!), např. F14 a to už je jaksi za mezí rozumné použitelnosti objektivu, jako by pan Neff o difrakci nevěděl. Ale mohl to být i jistý záměr, protože mám takový dojem, který jsem získal z jeho článků, že systému 4/3 ani jeho odvozenině µ4/3 příliš nefandí.
Já s PENy fotím a na krajinky používám max clonu F8. Ta difrakce je prevít, sami vidíte :-).
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Snímky z recenze E-PL3

Příspěvekod kolega » 09 pro 2011 09:36

Nóo a četli jste ONovu novou recenzi na objektiv Lumix G X 45-175mm, to je to samé, jako u recenze zde diskutované. Rozmazané snímky focené na 1/6" a F18!!!a podobné mazanice, z těch pak vyvozuje "měkkčí kresbu", autor si tam plete ohniska objektivu s těmi ekvivalentními k 35mm, ohniska delší s kratšími a pod., atd. To je na samostanou recenzi oné "recenze". Co si o tom objektivu a hlavně o autorovi má pak případný čtenář, pokud to vůbec někdo ještě čte, myslet?

Můj názor je takový, že autor velmi usilovně pracuje na tom, aby na ty jeho stránky nikdo už nechodil.
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Snímky z recenze E-PL3

Příspěvekod rafles » 14 říj 2014 09:58

Prodej mirrolessů sice údajně stoupá, což je ovšem s podivem. Považuji tyto systémy za kočkopsa, tedy ani za zrcadlovky ani za kompakty, a to jak velikostí, tak výkonem. Vypadá dost směšně to malé tělo s relativně velkou troubou objektivu... Kromě toho jsou příslušné objektivy neskutečně drahé, klidně dvakrát či třikrát dražší než tělo a možná, že je ten poměr někdy ještě větší. Co do velikosti je slušný kompakt na nošení v kapse nepoměrně praktičtější, co do výkonu zrcadlovka je přece jen zrcadlovka, zejména FF. Tak na co tzv. "systémový kompakt"? Asi na další odčerpávání financí jisté skupiny fotoamatérů. Těch, co musí mít za každou cenu nějakou novinku z lásky k nové technice nebo těch, kteří se snobsky chtějí pochlubit. Jiný důvod nevidím. Slušně provedené kompakty už mají úžasnou technickou výbavu, směřují k větším čipům a i při podstatně větším rozsahu zoomu oproti základním objektivům mirrolessů mají výborné optické vlastnosti, o praktičnosti ani nemluvě. Tak proč utrácet nekřesťanské peníze za hybridy, které nejsou ani na nošení moc vhodné ani nedosahují kvalit klasické velké a v ruce solidně sedící zrcadlovky?
rafles
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 říj 2011 12:14


Zpět na Mirrorles a vše kolem něho

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron