Kalibrace monitoru Ev2736w s notebookem Dell

Moderátor: Antonin.Charvat

Kalibrace monitoru Ev2736w s notebookem Dell

Příspěvekod Moni_kaz » 04 pro 2015 00:11

Zdravim vsechny!

Poridila jsem si novy monitor eizo ev2736w, ktery mi podle recenzi vysel nejlepe ;)

Zatim jsem jsem se dostala k vybaleni a pripojeni s laptopem dell, na kterem s fotkami pracuji.

Chtela bych se poradit jake hodnoty mam nastavit, co se tyce gama, svetlo, kontrast atd. A jake dalsi nastaveni by me mela zajimat?

Prozatim jsou fotky nazloutle a na forech jsem se bohuzel zatim vice nedozvedela :(

Diky za jakekoliv rady (n)

Moni
Moni_kaz
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03 pro 2015 23:51

Re: Kalibrace monitoru Ev2736w s notebookem Dell

Příspěvekod Moni_kaz » 05 pro 2015 18:45

Opravdu jakoukoliv radu, ocenim, nevim si rady :cry:
diky moc!
M.
Moni_kaz
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03 pro 2015 23:51

Re: Kalibrace monitoru Ev2736w s notebookem Dell

Příspěvekod Antonin.Charvat » 11 pro 2015 11:10

To: "Moni_kaz"

Poridila jsem si novy monitor eizo ev2736w, ... pracuji s fotkami.
Chtela bych se poradit jake hodnoty mam nastavit, co se tyce gama, svetlo, kontrast atd. A jake dalsi nastaveni by me mela zajimat?
Prozatim jsou fotky nazloutle a na forech jsem se bohuzel zatim vice nedozvedela :(


Pro monitor EV2736W Vám doporučuji použít následující nastavení:
1) tlačítkem "MODE" navolit režim "sRGB" = režim pro prohlížení/úpravu fotek na webu
2) Jas - nastavit v rozmezí 50-150 cd/m2 (= 20% - 50% max. hodnoty jasu monitoru) dle osvětlení (=množství nebo-li intenzity světla) v místnosti
3) Kontrast ponechat na hodnotě 50%

V případě režimu "USER" použít následující nastavení:
1) tlačítkem "MODE" navolit režim "USER" = režim pro "obecná = uživatelská nastavení a pro prohlížení/úpravu fotek na webu nastavit následující obrazové parametry monitoru:
2) Jas - nastavit v rozmezí 50-150 cd/m2 (= 20% - 50% max. hodnoty jasu monitoru) dle osvětlení (=množství nebo-li intenzity světla) v místnosti
3) Kontrast ponechat na hodnotě 50%
4) bílý bod = 6500K

Pro zajištění "konstantního" jasu je třeba v obou případech pomocí tlačítka "ECO" vypnout režim "EcoView.
Pro případ automatické regulace jasu dle intenzity okolního osvětlení je třeba režim "EcoView" naopak aktivovat.

P.S.:
Pro správné zobrazení je třeba ve správě barev operačního systému nastavit jako výchozí barevný profil monitoru nebo (v tomto případě) barevný profil sRGB IEC61966-2.1. (Pokud jste toto nikdy na Vašem PC sama nenastavovala - ani nikdo jiný - pak je již přednastaveno operačním systémem).
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56


Zpět na Vše kolem zobrazování fotografií na monitorech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků