EIZO CS270-BK pro grafika?

Moderátor: Antonin.Charvat

EIZO CS270-BK pro grafika?

Příspěvekod tomass004 » 18 črc 2016 21:49

Zdravim,

rad bych si poridil pro praci s grafikou novy monitor.
Tvorit budu vektorovou a bitmapovou grafiku s naslednym tiskem (papir, plachty, folie), samozrejme take veci pro web a upravu fotografii.

Puvodne jsem pocital s nizsi porizovaci castkou. Ovsem po procitani fora jsem se rozhodl navysit rozpocet na porizeni monitoru.
Radeji bych volil 27palcovou velikost z duvodu vetsiho pracovniho prostoru. Je proto vyse uvedeny monitor vhodny na mou praci? (nejsem zatim uplny profik).

Bude nutne poridit jeste kalibracni sondu?

Take jestli mi dokazete poradit, ktera barvy je nejvhodnejsi pro nasviceni zdi za monitorem. V soucasne dobe mam na monitoru vzadu led a pro praci v noci se mi nejvice osvecila bila s lehkym nadechem do zluta.

Predem dekuji za odpoved :)
tomass004
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 črc 2016 21:20

Re: EIZO CS270-BK pro grafika?

Příspěvekod Antonin.Charvat » 03 srp 2016 15:56

To: "tomass004"
Pro vektorovou a bitmapovou grafiku s naslednym tiskem (papir, plachty, folie) + take veci pro web a upravu fotografii vybiram monitor.
Puvodne jsem pocital s nizsi porizovaci castkou. Ovsem po procitani fora jsem se rozhodl navysit rozpocet na porizeni monitoru.
Radeji bych volil 27palcovou velikost z duvodu vetsiho pracovniho prostoru. Je proto vyse uvedeny monitor vhodny na mou praci?
(nejsem zatim uplny profik).


Vzhledem k tomu, že kromě základního prohlížení a úpravy fotografií (dle fotografických standardů sRGB/AdobeRGB) budete monitor chtít využívat též pro tisk a vizuelní kontrolu barevné reprodukce ještě před jejím tiskem, tak se Váš výběr ubírá jistě správným směrem.
Pro tisk a vizuelní kontrolu barevné reprodukce na monitoru ještě před tiskem je totiž nutný monitor s kalibrační sondou a kalibračním softwarem umožňujícím snadné vizuelní nastavení bílého bodu podle charakteru světla dopadajícího na tiskovou předlohu. Takový předpoklad splňuje např. Vámi zmiňovaný model CS270 (+kalibrační software EIZO ColorNavigator 6.x).

Bude nutne poridit jeste kalibracni sondu?

Ano, jemné změny a přesné nastavení bílého bodu monitoru dle charakteru dopadajícího světla na tiskový papír předpokládá použití kalibrační sondy - ideálně ve spolupráci s kalibračním programem ColorNavigator 6.x (v případě monitoru EIZO CS270).

Take jestli mi dokazete poradit, ktera barva je nejvhodnejsi pro nasviceni zdi za monitorem. V soucasne dobe mam na monitoru vzadu led a pro praci v noci se mi nejvice osvecila bila s lehkym nadechem do zluta.

Obecně je doporučována pro tiskové kontroly neutrální šedá barva a kalibrovaný zdroj umělého osvětlení (4.000K - 5.000K).
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56

Re: EIZO CS270-BK pro grafika?

Příspěvekod tomass004 » 07 srp 2016 17:36

Děkuji za Vaši odpověď.

Zmiňovaný model cs270 jsem zakoupil a musím říct, že ty peníze za to rozhodně stály.

Rád bych se zeptal ještě na kalibraci.
Mám k dispozici kalibrační sondu EFI ES-2000, která však není mezi podporovanými modely pro ColorNavigator.
Lze ji i přesto použít ke kalibraci nebo musím zakoupit sondu, která je podporovatelná (např. EIZO EX3)?
tomass004
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 črc 2016 21:20

Re: EIZO CS270-BK pro grafika?

Příspěvekod Antonin.Charvat » 10 srp 2016 14:29

To: "tomass004"

ano - obecně jakýkoliv kalibrační software podporuje VŽDY pouze přesně specifikovanou množinu kalibračních sond a je třeba (a možné) používat pouze právě tyto vyjmenované kalibrační sondy.

Máte pravdu, že kalibrační sonda EFI ES-2000 není kalibračním softwarem EIZO ColorNavigator podporována a je tedy třeba ke kalibraci monitoru CS270 použít některou z podporovaných sond - např. Vámi zmiňovanou sondu EIZO EX3.
Moderátor tohoto diskuzního fóra
Antonín Charvát
Antonin.Charvat
 
Příspěvky: 345
Registrován: 06 led 2012 10:56


Zpět na Vše kolem zobrazování fotografií na monitorech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron