TZ40: praskání v objektivu při zoomování

TZ40: praskání v objektivu při zoomování

Příspěvekod Pontiac_CZ » 24 lis 2014 20:33

Ahojte,
u nové TZ40 mi zvláštně lupká v objektivu při zoomování - je to slyšet až v blízkosti nejdelšího ohniska. Dával jsem to na reklamaci, tu zamítli s tím, že nenašli chybu. Samo slyšitelné praskání by mi ani nevadilo, ale dost mi vadí, že se zaznamenává do zvuku při natáčení videa - viz odkaz, kde je to dobře slyšet. Bzučení motorku a mé přehmatávání na páčce zoomu ignorujte, zbytek je to lupání.

http://youtu.be/c5utznjjSYk

Na videu to tak nevyzní, ale naživo mi to připomíná jako by okraj nějaké fólie se prosmýkával kolem nějaké hrany. Asi nesmysl, kde by se tam vzala fólie... ale zní to tak.

Máte někdo představu, co by to mohlo být?

Stálo by za to nechat si udělat posudek soudním znalcem a jít s tím znovu do reklamace?
Pontiac_CZ
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 lis 2014 20:07

Re: TZ40: praskání v objektivu při zoomování

Příspěvekod strom » 24 lis 2014 21:07

No já se obávám, aby Tě ten znalecký posudek nestál víc než samotný foťák. Lze to zkusit reklamovat někde jinde? Prostě popiš, že jsi si sice vědom, že si do videa dostává při zoomování zvuk motorku, ale že tohle je daleko rušivější a být by to tam nemělo. Otázka je, zda je to prostě vlastnost toho foťáku a dělají to všechny... Pak bych se nedivil, kdyby se reklamaci vyhýbali, protože to prostě není jak opravit.
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: TZ40: praskání v objektivu při zoomování

Příspěvekod Pontiac_CZ » 25 lis 2014 18:30

Posudek by samozřejmě měl smysl pouze v případě, že by konstatoval, že se jedná o závadu. Je to podmínka prodejny pro uznání reklamace a v takovém případě hradí i náklady na znalecký posudek.

Sem jsem se obrátil proto, že někdo zkušený by mohl z popisu závady odhadnout, jestli má smysl začít pátrat v registru soudních znalců a některého kontaktovat.
Pontiac_CZ
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 lis 2014 20:07

Re: TZ40: praskání v objektivu při zoomování

Příspěvekod strom » 26 lis 2014 13:39

Každá řada foťáku je jiná. Majitelů TZ40 se tu evidentně moc nevyskytuje. Zkoušel jsi dojít někam do obchodu a vyzkoušet si jinou TZ40, zda se projevuje stejně. Určitě najdeš i tuny videí z TZ40 někde v recenzích či na youtube, to je asi pohodlnější cesta. Začni od toho.
Jak dlouho ten foťák vlastníš? V novém OZ zběhlý tedy nejsem, to má načtené spíš Jaryn ze sousedního vlákna. Je tam myslím nějaká lhůta (asi půl roku), kdy ti při reklamaci obchod musí prokázat, že se nejedná o vadu. Po té lhůtě musíš prokázat ty, že se jedná o vadu k reklamaci. Snad si to pamatuju správně, ruku do ohně za to určitě nedám a nemám čas to hledat. Tohle sis ověřival, zda ten obchod má vůbec právo něco takového po tobě chtít? Pokud máš ten foťák krátce, tak to by spíš obchod měl posudkem tobě prokázat, že nejde o vadu, ne?

Osobně bych to udělal tak, že bych našel na iternetu pár videí z TZ40 se zoomováním a pokud bude bez hluku, poslal bych to tomu obchodu. Ale obávám se, že máš smůlu na obchod a bude to běh na delší trať.
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14


Zpět na Panasonicem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků