Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod MONYS » 19 led 2017 12:24

strom píše:Kluci (s nárokem na senior slevu...), jsem rád, že toto vlákno žije. Bohužel, jsem velmi nespolehlivý přispivatel. Panasonicem už nefotím, popravdě už ani pořádně nevím, co ta "naše" značka aktuálně produkuje. Vzhledem k tomu, že Jaryn má stále FZ150, předpokládám, že nic revolučního za normální cenu nedorazilo. Co jsem koukal, tak dneska frčí drahá 20 MPx clakátka s 1" snímačem.... zbytečnost... Nedávno jsem kolegyni z práce doporučoval nějaký takový foťák, nakonec to byl Canon.. GX něco, už ani nevím. Ona byla zvyklá na Canon, takže jsem to pojal tak, jako by byla moje manželka a nekomplikoval jsem si život... No před 10-15 lety bych asi jednal jinak :mrgreen:
Exikare, já už jsem velmi nespolehlivý přispivatel. Musím počkat, až mi ta mladší část rodiny trochu odroste anebo musím líp hospodařit s časem.
Jaryne, potěšil jsi mne procházkou Petřínskými sady. Ano, v zimě tam jsou krásné průhledy, které se v květnu uzavřou. Už jsem tam rok nebyl, je na čase si provětrat hlavu. Díky za připomenutí.
Nojo, Milouš... on je sice parádně hlídanej, ale myslím, že i ne moc bystří reportéři z idnes zkusmo pronesli nějaké zbraně tou jeho barikádou nějak hnedka poté, co jí zavedl. Takže co... zbytečná opičárna. Stejně, jako tu není žádný uprchlík, tak stejně ani po Miloušovi nikdo s parádnickou vestičkou nejspíš netouží. Jinde mají daleko větší problémy, tady si žijeme jako prasátka...vždyť Andrej přihazuje do korýtek a Bohouš pláče, že to přece on byl ten, kdo inicioval přihodil příkrm... Co s tím? Robejšek mne zklamal. Neustálé omýlání tématu uprchlíků v ČR už nemůže myslet nikdo trochu normální vážně.
A Pepa Nos je taky hovado. I když bych ještě někde našel jeho kazety ze sametových let.
Stejně, jako tu není žádný uprchlík:Zajímavé po Praze a dalších městech se už jich motá dost.Samozřejmě klídek nás se to nemůže týkat že ano?
MONYS
 
Příspěvky: 922
Registrován: 08 pro 2011 19:07

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 19 led 2017 13:13

Toz sa klepu strachy, protoze se blizim ku Praze. Akorat nevim, jak takoveho uprchlika poznat :mrgreen: Doufam, ze za uprchlika nebudu povazovan i ja, protoze su z Valaska. Jinak jsem si i pri sve bdelosti a ostrazitosti zatim nevsiml. Strom zije v Praze a pracuje v centru Prahy, takze asi na rozdil od tebe vi, o cem pise.
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod exikar » 19 led 2017 18:12

Jaryne...když nevěříš MONYSovi -tak se podívej. Oni :( , neznalí zdejších podmínek zřejmě vstoupili na tenký led. Nevím kdo je tam dovedl , kdyby ale už před cestou četli Karla Havlíčka Borovského jistě by si počínali obezřetněji - Nechoď Vašku s pány na led .. ale který z nich asi je Vašek?? Ať tak či jinak, píší to v novinách - necenzúrovaných !! http://www.extra.cz/myslivec-vyrizl-z-ledu-kostku-uprchliku-zrejme-se-pod-nimi-propadl-led tak to je asi pravda :o .No jestli vydrží mrazy (taky sem poslané ze Sibiře) bude možné si je dokonce prohlédnout "na vlastní oči" :shock:
Dneska jsem toho v tisku početl mnohem víc a žasnul jsem - luncheonmeat za totality a dnes - otázka kvality?? Dneska prý ani nejde usmažit ...a kdo za to může, žeby zástupci (30 let už tomu) minulého režimu - vyráběli naschvál ten současný blivajz. A pak si ještě troufnou "jistí funkcináři" tvrdit, že tenkrát byl lepší :o . Pan redaktor v článku dokonce považuje tehdejší Jídelní lístek (a ceny) "za možná pravé". Patřím do generace cestující již s ČD levněji :D , takže jsem tu dobu zažil...ale hlavně jsem byl mlád (n) - nevratný děj a proto velká škoda, tak beru ty dnešní zprávy s hodně velkou rezervou. Ti co takhle píší jsou fotiž stejnými sluhy režimu jako jejich předchůdci tenkrát,..i když není totalita a oni NEMUSÍ, ale sype to a tak si z toho dobře žijí - jako vepři v obilí, tenkrát se říkalo -jako prasata v žitě, ev. "prasce" slovy majora Terazkyho reprezentanta armády v dané době- ..a tam byli vždycky vyběroví lidé :lol:
Ono to vymývání mozků mladé generaci se jen opakuje, možná je i teď horší....ale i oni časem dostanou vlastní názor a snad i rozum ;) .
Přílohy
neutopili se, ale propadli na tenkém ledu.jpg
neutopili se, ale propadli na tenkém ledu.jpg (80.1 KiB) Zobrazeno 10800 krát
exikar
 
Příspěvky: 283
Registrován: 18 črc 2012 12:31
Bydliště: pod Řípem a nad Labem

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 19 led 2017 21:16

Exikare, nemit vlastni nazor, zastitovat se autoritami, vudci, bohy, ruznymi zpravami je mnohem pohodlnejsi nez premyslet. Zvlast kdyz jde o momentalne vladnouci autority nelze udelat chybu. A pri pripadne zmene se rychle prizpusobit :mrgreen:
Co by se dalo jeste zdanit? Treba stin :mrgreen:
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ma ... position-2

Americká volební noc? Česká televize zkrátka nebyla připravena na Trumpovo vítězství
http://www.digizone.cz/clanky/americka- ... vitezstvi/
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 21 led 2017 07:00

Kurňa, sedm hodin ráno a furt je tma jako v ... (nechť si každý doplní dle svého vkusu)! To za komunistů nebylo! :mrgreen:

Raději něco užitečného:
Kupujeme televizor: kdy koupit 4K UHD TV a kdy stačí Full HD Více na: http://avmania.e15.cz/kupujeme-televizo ... ci-full-hd
http://avmania.e15.cz/kupujeme-televizo ... ci-full-hd
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod ODSakEda » 21 led 2017 08:40

4k koupit pouze s HDMI 2.0 (nebo DP min. 1.2a coz jeste ani mnohe PC monitory natoz telky nemaj) a jen kdyz budete k TV pripojivat PC s CPU min i7 4GHz(!) a s PCI grafikou min GTX980 a vyssi!

Jinak budete videt pouze napis "4k" na plastovem ramu telky a ne nativni obraz 4k :lol: (nebo jen o 30Hz a jen 6 max 8bitove barvy...)

Vysilat se cesky min. 4 roky nebude a jiny zdroj obrazu nijak do telky nedostanete bez daneho rozhrani a "playera" (jen min. vyse uvedenou sestavu PC- osobni draha zkusenost!) a DP ani telky nemaj..., nativne zdroj 4k/10bit /50-60Hz :-(

A soucasne vysilani max FullHD v i... (1080i) vypada po interpolaci na UHD (jen "4k") TV mnohem hure :-( nez kdyz to nativne sedi presne na pixel tedy na FullHT TV s vybornou pohybovou a nutnou deinterlaci na strane az TV ala LG :D

A horsi PC jak vyse uvadim sice nekdy (cca od C2D 2x3GHz) jen(!!!) prehraji i 4k ale max 30fps ale jiz nezobrazi na vystuou nativne 4k neb utahnou monitor max cca 2400x1600px... Pro vyssi nemaj rozhrani ani vykon.

Tedy to ze van na vasem stavajicim PC 4k "jede" (a jen z YTouTube...) ale na ne4k monitoru..., jeste nic neznamena...

Doplneno: kdyz uz 4k (UHD TV) pak min 2x vetsi uhlopricku (jde k 4x vetsi plochu neb 4x vic oixelu!) nez vase FullHd TV i monitor! Tedy kdo ma 40" TV FullHD pak UHD kuote 80" min kompromis 65" ze stejne pozirovaci vzdalenosti a kdo se jiz namlsal na 21" natoz 24 FullHD monitoru pak 4k monitor jen o 30" vas nenadchne a nevytezite stejne tak detaily v obraze neb az 42" a 48" 4k ma stejne male pixely jako vas stavajici FullHD. Pouze vyssi jemnost obrazu - vyss hustotu pixelu pri stejne - male uhlopricce (21" a 24") totiz mnozi ani neuvidi. (natoz 4k na mobilu :lol: ...) Jinak 4k , UHD radeji nekuoujte!!!
Naposledy upravil ODSakEda dne 21 led 2017 09:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod strom » 21 led 2017 09:06

Ano, záměr kupovat si 4k TV by si měl člověk zatím dobře zdůvodnit.
Hry nehraju, takže není nutno k TV připojovat počítač.
Já si kůpil pro svou 6 let starou TV (FHD) toto:
http://www.mi.com/en/mibox/
Mělo by to umět streamovat 4k v 60 fps kódovaných v h.265. Full HD v h.264 60 fps.
Mám 3 TB disk připojený k routeru. Přes 5 GHz WiFi mi ten Mi Box hladce přehrává i 19 GB film (s průměrným bitrate 2MB/s, větší nemám) .
Prozatím plně postačující řešení.
Já se 4k TV zatím určitě nechystám kupovat.

Odesláno z mého Mi-4c pomocí Tapatalk
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod ODSakEda » 21 led 2017 09:22

hry taky nehraju ale pro prezentaci mnohaMpx(!) fotek vice lidem a v plnych barvach, ale i pro prehrani 4k videa, je vykone PC s HDMI 2.0 jedina moznost jak dostat 4k do 4k TV, a nutnost. (jinak zbejva u novsich TV jen USB a net a jeji SW interni player co lecos zase neprehraje a neumi ridit Hz obrazovky delitelne fps pro netrhani obrazu z nesynchronosti, jak to ?ridit Hz obrazovky) automaticky umi SW player v PC - napr MPC-HC 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod strom » 21 led 2017 10:44

No já ten Mi Box na 4k bohužel nevyzkůšám, ale kdyby to nefungovalo, předpokládám, že bych si o tom někde něco přečetl. Takže věřím, že to asi nějak funguje a že PC jako jediná (a otravná) možnost, jak na TV přehrávat 4k videa, evidentně není. No záleží od úrovně komprese samozřejmě, to i u Full HD videa.
Ten můj Mi box má HDMI 2.0a, měl by umět podporovat i HDR, pokud to umí TV. Samozřejmě nevyzkůšám :mrgreen: Umí ac WiFi, teoreticky by měl umět schroupat až 200 Mb/s. Také jsem to neověřoval, jelikož jsem na limity toho Mi Boxu zatím nenarazil. Tedy při streamování toho 19 GB videa s bitratem 2 MB/s, což před pár lety bylo nepředstavitelné, dnes už to není žádná zátěž.

Od doby, co jsem v chomoutu, kdy já a manželka fotíme svým cvakátkem a pak si chceme fotky prohlížet společně anebo pak ukazovat širší rodině, což vždy vyžadovalo otravnou přípravu, jsem dospěl k řešení, že mám ac gigabitový router, ve kterém je 1 TB disk, k němu mám připojený další 3 TB disk a sdílená data jsou prostě na těch discích a každý si k nim přistupuje z jakého zařízení chce a odkud chce, i z venku. V podstatě domácí 4 TB cloud.
Přes aplikaci k tomu routeru mám nastaveno, že když nacvakám mobilem nějaké fotky a přijdu domu (tzn. mobil se připojí na domácí WiFi), okamžitě se z mobilu překopírují na disk v routeru (a samozřejmě ještě do cloudu jako záloha), aniž bych hnul brvou. Vše se vykoná během doby, kdy si při příchodu z venku potřebuju odskočit na malou. Jsem velmi rád, že dnes už člověk tohoto může využívat, odpadá zbytečná ztráta času rozmotáváním kabelů, připojováním, pěkně počkat, než se to pomalu zkopíruje a zase to pak hezky smotat a uklidit.
Na streamování těch dat do TV - fotek, videa, hudby, jsem si pořídil právě ten Mi Box. Líbí se mi na něm i to, že má bluetooth ovladač, takže Mi Box mám schovaný za TV, děti se k němu nedostanou a nemusím ovladačem mířit přímo na něj. Vše se dá řešit i bez ovladače mobilem.

Teď jsem si z Číny objednal sadu, která by měla můj byt udělá "chytřejší" :mrgreen: Je to sada senzorů - pohybu, otevření/zavření dveří/oken, teploty a vlhkosti, programovatelná tlačítka, chytré zásuvky s měřením spotřeby. To vše se přes protokol zigbee připojí na malou centrálu a dá se tam trochu něco málo "naprogramovat". Třeba alarm + upozornění na mobil, že někdo vnikl do bytu, nebo např. upozornění na mobil, že když venku je teplota x a uvnitř y a okno je otevřené/zavřené, že bych ho měl zavřít/otevřít, atd. :mrgreen: Samozřejmě dále třeba vypnutí zásuvky, pokud jsem odešel z bytu, časování, atd. Mám i chytrou stolní lampičku, která je docela šikovná. S těmito věcmi se dá hodně hrát . Ještě bych chtěl pořídit chytré vypínače na světlo, ale ty z Číny nemají kulaté ale hranaté krabičky a přijde mi to i dost drahé (40$ za kus), takže zatím vyčkávám. Něco z toho je užitečnější, něco méně, beru to spíš zatím jako takové zpestření života. (n)
https://www.miuios.cz/viewtopic.php?f=354&t=15938
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 21 led 2017 20:51

Strome, tož já používám úplně jednoduchý systém - GSM komunikátor, který mi hlídá teplotu, dveře a externím bezdrátovým termostatem hlídám topení dalšího prostoru, protože dráty bych tam těžko tahal.Na dálku díky kombinaci termostatů mohu topení zapnout naplno a pak přijet do vyhřátého kutlochu. Samozřejmě na vstupy bych mohl napojit třeba celou hlídací centrálu, ale to nepotřebuji. Já říkám, že v jednoduchosti je krása. Takže jsem včera během několika minut připravený systém namontoval a odzkoušel na místě samém, abych se pak nedivil, že správně nekomunikuje. Vše šlapalo dle mých představ a potřeb.

4K asi fakt jen na ta fota. Koukat na velkou telku zblízka asi není také úplně v pohodě, protože tak velký zorný úhel asi běžný člověk nemá. Tato technologie mně připadá docela zbytečná. Nevím, zda nezanikne podobně jako chvíli opěvované 3D. Ale je potřeba ocenit pokusy přinést něco nového, byť ne vždy se to ujme. CRT bylo kdysi jediné možné řešení, pak nastoupila plazma a LCD. Plazmu už asi stejně jako CRT nikdo nevyrábí, LCD možná časem vytlačí OLED. Mně naprosto stačí HD, na fota by se 4K hodilo.

Nevím, zda se na nádraží mám cítit bezpečněji nebo spíš naopak. Ale nedovedu si představit, že by někdo zasahoval pomocí samopalu v nádražní hale, jaké by nadělaly škody jen odražené kulky. Nejsem na to žádný odborník, samopal mně půjčili na vojně jednou na ostré střelby, kde ani nevím, zda jsem trefil terč, a pak jen na cvičení připomínající nácvik na spartakiádu :mrgreen: "Na řemen zbraň!, K nozééé zbraň!, K pocťééé zbraň!" a jiné šaškárny. Když jsem na cvičení zapíchl samopal vzor 24 hlavní do země, tak mě chtěli nechat zavřít :mrgreen: Naštěstí mi rozborka a sborka samopalu docela šla, tak jsem hlaveň snadno vyčistil :mrgreen: Se mnou by prostě ČSLA (Československá lidová armáda) válku určitě nevyhrála. Přesto mi před ukončením vojny nabídli u sousedního útvaru práci v kanceláři a byt, což jsem hrdě odmítl, že se na zelené uniformy nemohu dívat ani z okna :mrgreen: To jen malá vzpomínka na vojnu, kterou mi připomněli ti ozbrojenci na nádraží.

Ve vlaku jsem si všiml zajímavého úložného prostoru pro cestující. Patrně asi ne pro cestující, ale jejich zavazadla, protože cestujícímu by se tam ukládalo docela špatně :mrgreen: A za uložené věci nikdo neručí, takže bych se bál, že s mým kufrem někdo vystoupí ne některé ze zastávek.

A jelikož bych musel po příjezdu deset minut čekat na místní MHD, tak jsem šel raději pěšky a ušetřil tak 12,-Kč za jízdné a 10,-Kč za malou na WC, což jsem stihl jaksi cestou. V MHD bych si to dovolit nemohl :mrgreen:

Jinak na focení čas nebyl :cry:
Přílohy
P2860339.jpg
P2860339.jpg (573.71 KiB) Zobrazeno 10667 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 6.3 mm
Čas expozice: 1/20 sec.
Clona: F/3.1
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ150
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
P2860384.jpg
Po vymočení jsem měl čas na pár cvakanců :-)
P2860384.jpg (390.58 KiB) Zobrazeno 10670 krát

EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 4.5 mm
Čas expozice: 1/13 sec.
Clona: F/2.8
ISO: 800
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ150
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
P2860357.jpg
P2860357.jpg (539.63 KiB) Zobrazeno 10670 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 4.9 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/2.9
ISO: 800
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ150
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
P2860321.jpg
P2860321.jpg (751.1 KiB) Zobrazeno 10670 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 57.2 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/4.1
ISO: 800
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ150
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
GSM e2.jpg
GSM e2.jpg (120.32 KiB) Zobrazeno 10670 krát
GSM e1.jpg
GSM e1.jpg (169.08 KiB) Zobrazeno 10670 krát
Naposledy upravil Jaryn dne 22 led 2017 17:51, celkově upraveno 1
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod exikar » 22 led 2017 12:53

No tak tohle je návrat do dávné minulosti ;) , Jaryne myslím že jsi se kdysi zmiňoval o samopalu vz 24/26. To byl ten, co měl kadenci tatata-ta a s tím se určitě nedělalo k noze -zbraň !.
Asi si to pleteš s tímhle povelem - podobným http://video.booster.cz/Tankovy-prapor-k-Poct%C4%9B-zbran-xD(MikEbgNsldU)- chvílu počkej na stažení a pak si to pusť - inu vojna veselá :lol:
exikar
 
Příspěvky: 283
Registrován: 18 črc 2012 12:31
Bydliště: pod Řípem a nad Labem

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 22 led 2017 13:49

Exikare, byl to přesně tento typ samopalu. I s tou sumkou.
Obrázek
Obrázek
Jak vidno zříti, tak řemen má, takže nácvik na "spartakiádu" byl možný.
http://www.militaria.wz.cz/cs/sa-24.htm
Vzor 24 s dřevěnou pažbou:
Obrázek
Dřevěnou pažbou jeden soudruh vojín vyrazil zuby jinému soudruhovi vojínovi a šel za to do basy. Už mu nepomohl ani soudruh otec. Alespoň jsme o tom nevěděli.

Vzor 26 se sklopnou opěrkou:
Obrázek

Ještě jsme měli bodáky
Obrázek ,
které sloužily hlavně k otevírání konzerv KDP zvaných "Kédéčka", když někdo ztratil otvírák PERFEX. Byl to spojený válec složený z pěti dílů - nějakého lunchmeatu, jakési sladké hmoty jako moučník, švestkového kompotu,... Další díly si nevzpomínám. Občas jsme to dostávali jako studenou stravu na neděli, aby se zužitkovaly zásoby a zcela neprošly :mrgreen: Univerzální vojenský otvírák PERFEX nosím dodnes s klíči :mrgreen:
Obrázek
Ani Bill to nemá lehké :mrgreen: A já se mu nedivím...
https://www.youtube.com/watch?v=tDpLkdX4ilo
Přílohy
P2860391.jpg
P2860391.jpg (570.21 KiB) Zobrazeno 10599 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 17.5 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/3.4
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash fired, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ150
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 100/100 EV
Metering mode: Pattern
Naposledy upravil Jaryn dne 22 led 2017 19:12, celkově upraveno 2
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 22 led 2017 17:23

První film natočený kompletně bezzrcadlovkou půjde letos do kin Více na: http://digiarena.e15.cz/prvni-film-nato ... tos-do-kin

Když se ještě diskutovalo na https://www.fotoaparat.cz/ , kde jsem nadhodil svou vizi, že by se daly fotoaparáty používat i jako kamery a že by místo zrcadel mohly být elektronické hledáčky jako u kompaktů, tak se mně mnozí posmívali, že fotoaparát je na focení a na filmování je kamera, a že zrcadlo je nenahraditelné.
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod ODSakEda » 22 led 2017 17:47

Jaryn píše:První film natočený kompletně bezzrcadlovkou půjde letos do kin Více na: http://digiarena.e15.cz/prvni-film-nato ... tos-do-kin

Když se ještě diskutovalo na https://www.fotoaparat.cz/ , kde jsem nadhodil svou vizi, že by se daly fotoaparáty používat i jako kamery a že by místo zrcadel mohly být elektronické hledáčky jako u kompaktů, tak se mě mnozí posmívali, že fotoaparát je na focení a na filmování kamera, a že zrcadlo je nenahraditelné.

Když jsem já vyřkl kacířský(? :shock: ) pouze dotaz - jestli doženou dřív videokamery fotoaparáty v kvalitě fotek, nebo jestli fotoaparáty dříve doženou videokamery v kvalitě videa (jak jsem já hned tipoval ;) ), byl jsem z fóra VIDEOLAMRA.CZ i proto jako kacíř vyloučen za urážek i s podobnými argumenty jak píšeš ty - bla bla bla a že je fotoaparát jen na focení a že ergonmie a a a a a... :(

A!? Videokamery dodnes neumí tak kvalitní fotky jako fotoaparáty :lol: , ale naopak - v podobné cenové hladině samože, fotoaparáty video ano, dokonce si myslím že mnohé fotoaparáty ty kamery již nějaký rok předbíhají ve videozáznamu, neb i já "točím" (už se tam díky fotoaparátům nic netočí protože paměťová karta (SD) - tam taky kamery jen dotahovaly :lol: ) již léta na fotoaparát ve FullHD o 50fps 50p(!!!)
(těch 50fps není jen kvůli zpomalovačkám..., jak mnozí argumentují pohrdavě, ale! - proč nevyužít 50fps(50Hz) jako mnimum obrazového obnovování progresivně zobrazující LCD obrazovky a proč uměle dopočtem dělat z 25fps 50i záznamu pseudo 50fps 50p až telkou :shock: ???... Není lepší tak přímo scanovat již při pořízení záznamu!? 8-) )
Kamery do 50k kč však ještě dlouho uměly FullHD jen 25fps 50i :lol:

Rozišovací schopnost detailů natož šum dáky mnohem větších snímačů (APS-C a FF tptpaúaráty vs 1/3"... kamery, amx 1"2" ty dražší) i barevná hloubka fotosnímačů, je dávno u fotoaparátů lepčí (v podobné cenové hladině) :D Dnešní kamery teprve začaly dohánět fotoaparáty ve videu!... A sotva se jim to podařilo, fotoaparáty už valí do 4k :lol: Malý Panasonic GH5 prej dokonce až o 60p :D a sampl barev 4:2:2 :D (n)

Kamery tedy dotahují i ve 4k i když zatím ty do 50k kč jen do max 30fps, to však umí již obstojně i GoPro a pod pidikamerky 8-) a poslední dobou ty dražší modely maj záznam i o větším dat toku 8-), ale výměnné objektivy u kamer do 50k? Utopie :lol:

Je toho víc, ale toto jsou zásadní parametry ;)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 22 led 2017 18:15

Když se v 80. letech předháněli, kdo ho má delší, tedy program na děrné pásce tím, že děrnou pásku rozmotali na chodbě a srovnávali délky, jsem technikovi z TNS Slušovice jen tak nadhodil, že si myslím, že budou paměti o velikosti známky a že se tam vejde třeba záznam celé LP desky, tak na mě koukal jako na blázna. No, včíl koukám i já, protože se na tu velikost vejde nesrovnatelně více :roll: :mrgreen: Znal jsem programátorku, která si brala děrné pásky domů a sledováním dírek uměla program ve strojovém kódu a data číst a hledat chyby. Vůbec žádnou čtečku, natož počítač doma neměla.
Snaha o záznam fotek u digitálů byla různá. Třeba i na CD přímo v DF, ba i ještě i na obyčejné diskety. Kde je jim konec... :mrgreen:
Obrázek
https://www.fotoaparat.cz/clanek/238/pa ... vani-5026/
Nebýt ale experimentátorů, tak kdo ví? Ne vše vyjde. Zato okopčit funkční nápady není až takový problém.
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod MONYS » 23 led 2017 10:13

Pro pána z Prahy který tvrdí že žádného uprchlíka neviděl tak zde mám vyjádření pana Trošky tč. režisér. Byl jsem před časem na schůzce v prvním poschodí obchodního centra Palladium na náměstí Republiky. Za tu slabou hodinku, co jsme diskutovali, kolem nás přešlo snad třicet „přišedších“, kteří se promenovali s tak okázalou samozřejmostí, že jsem se nestačil divit. Jejich ženy v burkách či šátkách se nesly jako carevny, nahlížely do výloh obchodů, nakupovaly a já měl pocit, že tam nebyl nikdo důležitější než ony. Každý či každá z nich mohl být přece potenciálním nebezpečím, přiznejme si to.
MONYS
 
Příspěvky: 922
Registrován: 08 pro 2011 19:07

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod strom » 23 led 2017 15:18

Ješišmarjá, díky moc za info. Do Palladia nechodím, evidentně jsou tedy všichni (uprchlíci?) schovaní tam a přijeli sem za levnějšími nákupy. Ti chytřejší už to pochopili, ti méně bystří za draho stále nakupují v Německu.

Odesláno z mého MI PAD pomocí Tapatalk
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod Jaryn » 23 led 2017 16:46

MONYSu, nějak mě to nesedí. Když byly v burkách, tak jak pan režisér Troška poznal, že ženy v burkách se nesly jako carevny? Možná se pana Trošky dotklo, že ho nepoznaly a z dálky pokorně nezdravily :mrgreen: . A tím byly nebezpečné? :mrgreen: Potkávám spousty namyšlených lidí, kteří jsou nebezpeční spíš sami sobě. Nebezpečný může být každý, komu hrkne v bedně. Takže nebezpečný by mohl být i sám Troška. Jeho pomatené filmy nemusím vůbec. Jinak turisté se chovají různě. Proč by se neměli chovat sebevědomě? A nevím, proč považuješ Trošku za autoritu, na kterou se lze odvolávat? Že je režisér? :mrgreen:

Ti v příloze jsou také nebezpeční? Ale to jsem fotil již v roce 2008 a 2009 v Praze a Olomouci. Myslím, že ani jeden z nich žádné nebezpečí nepředstavoval. V Uherském Brodě byl také běženec? Prostě mu hrklo v bedně a postřílel pár hostů v hospodě asi ve jménu svých nějakých bludných představ. U těch černochů jen nevím, jak vyvážit pleťové barvy :mrgreen:
http://zpravy.idnes.cz/strelba-v-uhersk ... klic=64238
Ten zásah ale byl podle mě zcela zmatečný. Klidně si s ním mohl poradit třeba i jeden, dva policisté a ne celá armáda. Hrdinové...
Přílohy
P1840548.jpg
P1840548.jpg (719.32 KiB) Zobrazeno 10497 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 72 mm
Čas expozice: 1/125 sec.
Clona: F/4.5
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ7
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
P1630416.jpg
P1630416.jpg (683.36 KiB) Zobrazeno 10497 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 33.5 mm
Čas expozice: 1/200 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ7
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
P1600020.jpg
P1600020.jpg (796.46 KiB) Zobrazeno 10497 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 37.1 mm
Čas expozice: 1/50 sec.
Clona: F/4
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ7
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
P1590206.jpg
V Praze
P1590206.jpg (520.79 KiB) Zobrazeno 10497 krát

EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 8.6 mm
Čas expozice: 1/100 sec.
Clona: F/5
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ7
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
P1530384.jpg
V Olomouci
P1530384.jpg (759.54 KiB) Zobrazeno 10497 krát

EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 72 mm
Čas expozice: 1/125 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ7
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
P1400175.jpg
Na Smíchově
P1400175.jpg (451.63 KiB) Zobrazeno 10497 krát

EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 108 mm
Čas expozice: 1/125 sec.
Clona: F/5.2
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DMC-FZ150
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2711
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod ODSakEda » 23 led 2017 18:42

Troška?... Ten teplej režisér protěžující hlavmě sobě rovné a točící neskutečný brak pro jednoduchý lidi?... (y) Potkal jsem jej ve Strakonicích, ale že by mě vzrušoval jako autorita? :lol: Joo kdybych potkal Mencla, Hřebejka nebo dokonce Krejčíka nebo Formana a pod, smekl bych před nimi :D
A soudit lidi(!) jen dle vzhledu = předsudky (y) Spíš vás okrade nebo i přepadne a oloupí místní spoluobčan a dokonce nemusí býr ani tmavej a ty v rudých kravatách nejen z PS dokonce okradli spoluobčany o fond důchodového připojištění a pod :evil: Za bílého dne a o miliardy!

Nebo vás někteří kravaťáci klidně naženou do zbytečně vyprovokované války s Ruskem!!! (Obama - držitel Nobelovy ceny míru... Jakpak by kvičel, kdyby 4000 vojáků s těžkou technikou přesunul Rus těsně k USA hranicím!? ;) A Putin vklidu neuděal odvetu a vyčkává mnohem chladněji než některé západní horké hlavy... A to su antikomunista, ale nějak víc věřím Putinovy a Trumpovi než "demokratům" Huseinovi(!...) Obamovi či Clintonové za jen tzv. "Demokratickou stranu"...)

Abych jen nekecal, tak dám fotku - raději jsem vyfotil těch Strakonicích takovéhoto exota než jen trošku Trošky:
(vypadá na pohled pro někoho jako vrah, lump? :lol: )
Přílohy
zAuta06.JPG
zAuta06.JPG (479.97 KiB) Zobrazeno 10465 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 210 mm
Čas expozice: 1/640 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Fotíme s Jarynem, kolegou, stromem a...

Příspěvekod strom » 23 led 2017 18:54

A tak že je teplej je asi jedno.
Troška je z vesnice a skoro každej vesničan je opatrnej, když se mu po návsi producíruje někdo cizí anebo i někdo jen z vedlejší vsi. Copa tam asi chce, by se řeklo. Toto mám odpozorováno, jelikož jsem na vesnici vyrostl. A jsem za to rád, tedy z jiných důvodů ;)
Ten příspěvek Monyse je s prominutím blábol a doufám, že si to uvědomuje.
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

PředchozíDalší

Zpět na Panasonicem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků