NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod strom » 25 led 2014 23:56

Kolego, Jaryn tu vyjádřil pochybnosti o těch objektivech z té kamery, ale na té zmensenine to vypadá velmi dobře. Jak to vypadá při plném náhledu?
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod kolega » 25 led 2014 23:56

Jaryne: s tím bleskem to je prosté, zapomněl jsem si ho vypnout a ve dne si jaksi nevšimneš, že blesk blejská, zvláště tak malý. Navíc při tom dnešním světle blesk snímku neuškodil. .... Ve mě tu netoleranci k hluku a k masových akcím asi vypěstoval můj otec už v dětství, když mě pravidelně brával na závody motokrosu a autokrosu v nedalekých Dobřanech. Tehdá jako klukovi se mi to líbilo, ale dnes tyhle atrakce nemusím. :|
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod strom » 25 led 2014 23:59

Hoši, akce s davy také nesnáším a snažil jsem se jim vždy vyhýbat. Nebylo ani nutno se jich zúčastnit. Ani na seznamování jsem žádnou diskotéku nepotřeboval. Vždy se našly jiné příležitosti :-)
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod kolega » 26 led 2014 00:13

strome: co si myslel tím plný náhled? myslel si tím výřez 1:1 (viz příloha) ?
Přílohy
Zmenšený snímek.jpg
Zmenšený snímek.jpg (901.14 KiB) Zobrazeno 9755 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 12 mm
Čas expozice: 1/3200 sec.
Clona: F/8
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: On, Flash did not fire
Model: E-M1
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Pixelový výřez.jpg
Pixelový výřez.jpg (772.12 KiB) Zobrazeno 9755 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 12 mm
Čas expozice: 1/3200 sec.
Clona: F/8
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: On, Flash did not fire
Model: E-M1
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Naposledy upravil kolega dne 27 led 2014 07:29, celkově upraveno 1
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod strom » 26 led 2014 00:37

kolego, myslel :)
Vypadá to slušně. No a už máš zase foťák (n) :)
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod Jaryn » 26 led 2014 02:21

Kolego, hned jsem si to myslel, že sis blesk zapomněl zapnutý. Vždyť není vyskakovací jako třeba u mého cvakátka, takže není problém zapomenout. Fotí ti ten Note 3 velmi slušně. (n) ;) Šak za ty peníze :) Přesto bych uvítal ten otočný objektiv, kterým by se dalo dostat třeba do nějakých škvír či makra cvakat v neobvyklých polohách, třeba různě zespoda a pod. Nebo prostě bez natažené ruky. V tom bych smysl viděl. Třeba časem pořídím.
Strome, tož to jsi mě uklidnil, že se dá seznámit i mimo diskošky. Už jsem myslél, že su Jarda retarda, když jsem na žádné takové akce nechodíl. :P V podstatě jsem vždy pochyboval o tom, že bych na nějaké takové zábavě natrefil na tu pravů. Kamarádek jsem měl povíce, ale žádná z nich nevzešla z nějakého candrbálu či alkoholického opojení. Šak aj kuřačky cigaret jsem hned vylůčíl. Ba jedna kvůli mě aj přestala kůřit cigarety :) Mně stačí, když musím sedět třeba v autobuse vedle kuřáka, kterému smrdí hadry cigaretovým kouřem. Natož abych ještě čuchal smrad doma.
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2713
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod kolega » 26 led 2014 07:12

Jaryn píše:Kolego, tož to jsi na tom podobně jako já. Také nemám rád velký kravál. Proto nechodím do hospody, zábavy, diskotéky, plesy a kdesi cosi či jiné radovánky...
strom píše:Hoši, akce s davy také nesnáším a snažil jsem se jim vždy vyhýbat. Nebylo ani nutno se jich zúčastnit. Ani na seznamování jsem žádnou diskotéku nepotřeboval. Vždy se našly jiné příležitosti :-)
Hošani, no vidím, když to tady tak čtu, že jsme se tu hledali, až jsme se našli :D. Taky jsem se neseznámil na podobné masové akci i když jako náctiletý, a i pár let po vojně, jsem občas podobnou akci navštívil, ale většinou z jiných důvodů, než se seznámit. Občas jsem totiž sám diskotéky dělal :mrgreen:. Ale to jenom pro to, že jsem měl (a stále mám) rád muziku a nějak se tehdy chtěl o to podělit se svými vrstevníky. O peníze mi tehdá vůbec nešlo. Muzika, dobrá muzika, to je asi jedinej hluk, kterej snesu :mrgreen:. Teď už mi na tu "lásku k muzice" stačí BT sluchátka a kvalitní flac, nebo 320kbps soubory MP3 v mobilu :mrgreen:.

strom píše: .... No a už máš zase foťák (n) :)
Jo, to si trefil přesně (n)
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod strom » 26 led 2014 09:26

Hoši, no a když už spolu nežijem, tak aspoň obýváme u ONa tento pokojíček :mrgreen:

kolego, jen si moc nedovedu představit, jak se ti s tím Notem a s nasazeným objektívkem pracuje. Asi to moc pohodlné a prktické nebude. Nebo se pletu? I když zvyknout se dá na vše...
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod kolega » 26 led 2014 09:31

strome: no byl bys možná překvapenej, on se mi ten DF drží docela dobře (n), jen to sundávání objektivu mi připomíná časy se zrcadlovkou E-3 :mrgreen:
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod strom » 26 led 2014 11:18

kolego, když říkáš.. (n) Přecijen to nemá ani žádný grip, ale držíš 8 mm tenkou velikou placku. Jako spoušť předpokládám používáš nějaké z HW tlačítek. Při vyndavání a zandavání do pouzdra předpokládám asi pokaždé musíš sundat objektív. Nebo sis ušil speciální pouzdro? Asi by to něco chtělo.
No, výhodu při focení to má určitě v tom, že máš prakticky hned cca náhled na fotku 13x9 :) Občas se mi stávalo, že fotka podle malého displeje DF se mi zdála dobrá a až na monitoru jsem objevil chybu.
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod kolega » 26 led 2014 11:21

strome: no pravda, grip k tomu zatím nemám, ale už jsem si něco objednal, tak uvidíme :mrgreen: S tím displejem to mám podobné (y)
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod strom » 26 led 2014 11:41

Jaryne, já myslím, že je lepší mít v Praze trochu nepořádku než mít nějaké supermoderní město, kde se chodí takto:
http://revue.idnes.cz/modni-prehlidka-c ... mavosti_nh

Jedna z více odvrácených tváří této velmoci. Bohužel, ti lidé žijí doslova ve fabrice.
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod Jaryn » 26 led 2014 14:04

Strome, sak aj v Praze chodia k.sikmooke s rouskami na cumaku :cry: Trochu neporadku ? :roll: :mrgreen:
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2713
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod strom » 26 led 2014 15:27

Jaryne, no je pravda, že jsou na ty roušky zvyklí, už jsem si také všiml. No nic.

Jinak hoši, když už jsme načali to seznamování, tak u nás to bylo na kurzu matematického modelování ve vadózních vodách. Příležitostí je opravdu hodně :mrgreen:
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod Jaryn » 26 led 2014 18:38

Tadyk na kopcu v Praze pekne chumeli. To bude doprava zase ...
Naposledy upravil Jaryn dne 27 led 2014 09:39, celkově upraveno 2
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2713
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod kolega » 27 led 2014 06:29

No s tím zamořením v Číně, ... včera ukazovali v tv reportáži něco podobného, co odkazoval strom, ale v polském Krakově. A asi na tom, že Poláci na tohle úplně dlabou, něco bude. Jezdím občas přes vesničku Lewin Klodsky a tam to bývá to samé. Vesnička je mezi kopci, a když se teď v zimě zadaří, tak je plná dýmu z místních lokálních topenišť. Je to docela i zajímavý pohled, když do ní od nás z "horských výšin" ráno, nebo k večeru vjíždím, tak je vidět ta dýmová záklopka, která takhle z nadhledu vypadá, jako inverzní oblačnost při pohledu z vrcholků hor do údolí. A je to při průjezdu i pěkně cítit (n), řekl bych, že ty roušky by se jim tam také hodily. ... no a popojedu kousek dál za vesnici a zase vše OK.
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod kolega » 27 led 2014 17:46

Jaryn píše:Tadyk na kopcu v Praze pekne chumeli. To bude doprava zase ...
Říkáš, že v Praze je zase kalamita, když napadly 2 cm sněhu a u Muzea čtyři :mrgreen: .... Taky tam někde bouchnul parovod a prý 40 000 lidí bez dodávek tepla. Sem něco zaslech v rádiu cestou dom. No to je teda nadělení v týhle době. Snad to rychle zprovozní. No a na Zlínsku zase nějakej asi nalitej (nedovedu si představit aby tohle někdo udělal vědomě) šikula nalil obsah propanbutanový bomby do kanalizace a od jeho kotle to navíc blaflo. No viz zde
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod Jaryn » 27 led 2014 18:12

Kolego, toz s tim PB jsem to ja nebyl. Jedu vcil RJ z Prahy, mam tedy alibi :mrgreen:
Život je boj, boj, který je předem prohraný. Přesto musíme stále bojovat.
Jaryn
 
Příspěvky: 2713
Registrován: 01 čer 2012 18:26

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod strom » 27 led 2014 18:20

Aha, až teď jsem pochopil, na jaké chumelení kolego reaguješ.
Jaryne, to zpětné přepisování příspěvků je pěkná čuńárna ;) :twisted: Já už zpětně příspěvky nečtu. Ani jejich úprava se neoznamuje jako nový příspěvek. Už jsem si kolikrát všiml až po několika dnech, že jsi dřívější příspěvky několikrát přepsal. Nerad bych, aby mi něco důležitehé unikalo :mrgreen:
Pionýr (tělo pravý bakelit), Canon A85, Panasonic: FZ30, FX01, TZ7, TZ10; tělo 181cm/92 kg; skla 3,75 D a 4,25 D
strom
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 24 kvě 2012 10:14

Re: NEfotíme už (jen) s Panasonicem

Příspěvekod kolega » 27 led 2014 18:27

strome: A seš si jistej, že ti opravdu nic neuteklo? ... možná by to chtělo udělat zase návrh adminovi tohoto fóra, aby časově nastavil možnost editace již vložených příspěvků. Podobně to mají na superfóru, tuším že to mají nastaveno na několik hodin. Takhle může kdokoliv své i několik dní staré příspěvky zpětně třeba i smazat a pak ztratí vlákno smysl a logickou posloupnost.
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

PředchozíDalší

Zpět na Panasonicem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků