Panasonic - řada G

Panasonic - řada G

Příspěvekod Araner » 15 zář 2011 16:26

Rád bych se od letitého užívání všemožných kompaktů posunul trošku "výš" (před více než 20 lety jsem fotil dlouho na čb film, 35mm i 6x6, ale to už je pasé). Klasické DSLR je mimo mé finanční možnosti (a možná i mimo intenzitu mého zájmu, poměřuji-li cenu vs. využitelnost). V konceptu m4/3 vidím pro sebe solidní kompromis, z dostupných systémů se mi zatím nejvíce zamlouvá G řada od Panasonicu. Dokázal by mi někdo vysvětlit, v čem je tak vysoký cenový rozdíl (cca 8 tis.) mezi G3 a dražším GH2, když ve fotografických parametrech jsou dle mne rozdíly minimální? Konkrétně je vidím jen ve snímačích CMOS vs. Live MOS (15,8 vs. 16Mpx), max. ISO 6400 vs. 12800 (o jehož využitelnosti pochybuji), což mi na takový cenový rozdíl nesedí. Je vyšší cena GH dána jen bohatší funkční výbavou pro video? Nemá s tím někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
Araner
 
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011 13:59

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod oniiicek » 16 zář 2011 16:02

No neviem, či by si cenovo veľmi polepšíš kúpou rady G. Keby som chcel kúpiť G3 + 2 objektívy (14-42, 45-200)potreboval by som aspoň 900 eur. Kdežto samsung NX11 s podobným pokrytím ohnísk stojí 500 eur. Veľkosťou sú podobné. Neviem o koľko je, alebo či je horší Samsung NX11, ale rozdiel 400 eur si myslím je dosť. A ak chce človek ušetriť (nechce zrkadlo) a stačí mu obrazová kvalita by som veru porozmýšlal. Ale neporovnával som tieto dva foťáky.

tu máš nejaké porovnanie:

http://www.youtube.com/watch?v=NeQ9YOSMHbU
oniiicek
 
Příspěvky: 12
Registrován: 14 zář 2011 16:43

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod Araner » 18 zář 2011 21:07

Ano, Samsung vychází podstatně levněji, ale ten rozdíl je tak značný, že je mi až podezřelý. NX11 jsem v ruce neměl, G3 ano, nicméně u Samsungu je pro mne velké minus nevýklopný LCD a v recenzích na webu zmiňovaná i horší kvalita EVF. Pokud bych i to vše pominul, nepřesvědčuje mne hlavně ten setový objektiv http://www.seriouscompacts.com/f41/mirrorless-camera-standard-zoom-shootout-impressions-558
Uživatelský avatar
Araner
 
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011 13:59

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod kolega » 20 zář 2011 06:23

Jasně, ...ač používáme v rodině výhradně MT zn. Samsung a neměl bych tedy tu firmu nějak hanět :-), tak bezzrcadlovku řady NX bych teda tak zkušenému fotografovi, jakým zřejmě je Araner, ani moc nedoporučil. Hlavně pro:
- malou podporu v nativních objektivech, navíc sporadické kvality
- malou podporu v alternativně použitelných objektivech - nedotažená
- nevýklopný display
- nedotažený hledáček
- podivně "dětské" provedení těla (mě alespoň nesedí)
atd,...
Jednoznačným králem v oblasti bezzrcadlovek je přece Panasonic!
+ široké portfolio vlastních nativních µ4/3 objektivů a hlavně kvalitních
+ možnost plnohodnotného použití téměř stejně dobrých objektivů řady M.Zuiko od Olympusu
+ podpora i alternativních objektivů systému 4/3 (i když u Olympusích těl µ4/3 - PENů je tako podpora ještě dokonalejší)
+ široký výběr vyráběných těl µ4/3, nyní už ve třetí generaci (tedy bohaté zkušenosti výrobce)
+ velmi kvalitní hledáček
+ otočný a výklopný display
atd, .... Ano oproti Samsungu má Panasonic menší snímač a tedy teoreticky vyšší šum, ale mrkněte na dpreview, nebo na jiný testovací server, kde jdou porovnat výstupy těch DF, jestli to je tak značný rozdíl, aby člověk pro to šel do tohoto Samsung systému, jako celku.
Jasně, že Panasonic by to i přes vyšší cenu (a oprávněně vyšší) u mě vyhrál ... a vyhrává :-).

Jinak cenový rozdíl mezi G3 a GH2 je asi dán stejnými, nebo podobnými důvody, jako podobný cenový rozdíl mezi Olympusím E-P2 a E-PL2. Tedy jednak v software DF, kde má GH2 větší možnosti v nastavení, ale také v hardware, kdy např. G3 nemá vedle hledáčku čidlo přiblížení a neumí tedy automaticky přepínat LCD/LVF při přiblížení oka k hledáčku, nebo G3 nemá orientační čidlo (využívá jen čidlo v objektivu, pokud ho má) a tudíž nepozná např. focení na výšku a fotografie je při prohlížení nutné otáčet a pod. Pak je třeba GH2 navíc vybaven i konekrorem pro externí mikrofon a pod. Prostě rozdíly tam jsou, ale pro někoho třeba nevýznamné.
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod inWestor » 12 lis 2011 19:35

Řeším problém pořízení nového fotoaparátu pro běžné focení. Doposud používám Casio EX-P700 pořízeným v roce 2005. Už tehdy jsem si ho kupoval kvůli hledáčku, protože při počínající krátkozrakosti LCD display není to pravé. Nevím jestli je to zpožděním fotoaparátu nebo hledáčkem, ale čím dál tím častěji kompozice snímku není co jsem chtěl, a tak vzpomíná na starou zrcadlovku na kinofilm.

Zrak se zhoršil, na display bez brýlí na čtení pořádně nevidím a venku je nerad nasazuji. Takže zase fotoaparát s hledáčkem. Digitální zrcadlovku vylučuji pro velké rozměry a ani si nejsem jistý, že hodlám používat výměnné objektivy. Nejlépe vychází fotoaparáty s EVF hledáčkem. Strop si dávám 20.000 Kč, ale 15.000 Kč bych nerad přasáhl. Papírovým favoritem se stává Panasonic G 3, v úvahu přichází Panasonic GH 2, Sony SLT A 35 a Samsung NX 11.

Dnes jsem měl možnost na prodejně vzít do ruky Panasonic G 3 a Samsung NX 11. Hledáček na Panasonicu G 3 super, ale celý foťák byl tak nějak drobný do ruky. Hledáček na Samsungu NX 11 je samozřejmě o poznání horší, ale celý foťák je sympatický na dotek a mám pocit, že ovládání bude pohodlnější. I ten nevýklopný display je mě sympatičtější, když dám fotoaparát od oka, hned vidím na display vidím obraz a nemusím ho vyklápět. Amoled display je samozřejmě super.

Nechtěl jsem jít do Samsungu, chtěl jsem renomovanou značku, ale v ruce mě byl Samsung NX 11 moc příjemný. Úspora oproti Panasonic G 3 je 4.000 Kč, samozřejmě bych ale koupil set s jedním sklem za příplatek 1.000 Kč navíc.

Uživatelé souhlasíte?
inWestor
 
Příspěvky: 2
Registrován: 12 lis 2011 18:59

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod Araner » 12 lis 2011 21:59

To je samozřejmě velmi individuální záležitost. Já jsem Samsung v ruce neměl, nešel bych do něj ale z řady věcí, z nichž hodně vypsal výše kolega. Nicméně nezpochybňuji ho jako možnost a plnohodnotnou volbu. Já jsem před 3 týdny koupil G3, zatím se s tím seznamuji, takže na soudy je brzo. Ale převládá spokojenost - s velikostí, ovládáním, funkcemi i výsledky, i když u nich tuším meze setového 14-42mm. U něj mi nevadí ani tak ne zrovna vynikající kresba, ale spíš malá světelnost. Na nic lepšího ale zatím nemám, takže se člověk musí naučit pracovat i s tímto :)
Uživatelský avatar
Araner
 
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011 13:59

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod kolega » 12 lis 2011 23:38

Araner: Tak to gratuluji k nákupu G3. Abych se přiznal, také o G3 uvažuji, už jsem i prodal tělíčko Olympus E-PL2 a nějaké "přebytečné" sklo, abych finančně podpořil jeho nákup, ale mezi tím se objevil Panasonic LUMIX GX1, který se mi velmi líbí, neb svou filozofií mi připomíná Olympus E-P2 :-). Tak že ještě posečkám s rozhodnutím a případným nákupem. Cvakat zatím mám čím.

Jinak ano, ten odlehčený záklaďák 14-42mm, co nyní Panasonic dodává ke svým tělům, bohužel není z nejlepších, to už lepší (co se týká kresby) byl ten záklaďák staršího provedení 14-45mm i když světelnost byla asi stejná. Měl jsem ho doma nějaký čas v kitu s G1.
Pokud bych mohl poradit (samozřejmě jen z vlastní zkušenosti), tak si jako další sklo zvol nějaké světelné, např alespoň tu placičku 20mm/1,7 - to je parádička s tím fotit.
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod ďaur » 13 lis 2011 07:14

inWestor:
"...ani si nejsem jistý, že hodlám používat výměnné objektivy..."

k panasonikům se nevyjadřuju, protože je neznám. nicméně nx11 jsem letos asi 3 měsíce prověřoval a s kvalitou snímků setovými objektivy a vlastně komplet s celým foťákem jsem byl hodně spokojený. v současné době se dá dvojset (18-55, 50-200) + externí blesk koupit za 11 990 kč. mám ještě zrcadlovku ale čekám, jestli samsung nevydá vylepšenou nx11, vylepšenou především u rychlosti přeostřování při videu.
a ještě se vracím k citované větě: to nějak nekoresponduje s výběrem - g3 i nx11 mají (pochopitelně) výměnné objektivy, tak nevím jak to bylo myšleno........
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod kolega » 13 lis 2011 08:10

Ano Samsung se svou velice agresivní cenovou politikou se na trhu "kompaktů s výměnnými objektivy" docela prosazuje, například poslední Samsung NX200 . Bohužel u těhto posledních modelů se už nepočítá s elektronickým hledáčkem, tedy pokud mám správné informace. Stejně tak SONY se svou řadou NEX. Myslím si, že až se zmátoří jejich fabrika v Japonsku, postižená zemětřesením a začne chrlit nové NEX-7, které již mají i EVF (a velmi povedeně) integrován, navíc s technologií OLED s vysokým rozlišením, bude to bomba na trhu, zejména pro ty, kteří se teprve nyní rozhodují. Pro toho, kdo už s něčím začal (jako např. jsem já), nemá smysl přecházet jinam. Mám už řadu skel na µ4/3 systém a pokud budu něco měnit, tak jen tělo, jak jsem psal výše.
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod ďaur » 13 lis 2011 08:23

nevšimnul jsem si, že stejný dotaz je ve vlákně samsungu, psal bych tam. nicméně jen pro pořádek: nx10 (11) a nx 100(200) jsou jiné řady, právě nx200 je bez hledáčku, nx (předpokládám)20 bude dle mého mínění opět s hledáčkem. osobně bych foťák bez hledáčku nechtěl (krom mého maličkého stařičkého ixusku, který mám ssebou stále :) )
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod kolega » 13 lis 2011 08:38

ďaur píše: .... osobně bych foťák bez hledáčku nechtěl ...
Jistě, to ani já ne. Ale jsou situace, kdy je hledáček zbytečný a stačí komponovat snímek jen na LCD. A současné integrované EVF se snaží svou velikostí napodobovat klasickou zrcádkovou, nebo hranolovou komoru (viz řada G-X, GH-X Panasonic), což se mi moc nelíbí. Proto mi je sympatická spíše koncepce s EVF volitelným, jak tomu je u PENů a nyní u řady GF, resp. GX. Možná je to ode mne, jako od člověka několik let fotící na DSLR, kačířský názor, ale při dnešní miniaturizaci těl a s rozvojem dotykového ovládání přímo na displeji je to snad i omluvitelé.

.... Nebo kdyby měl např. nový Lumix GX-1 EVF už integrován a podobným způsobem, jako výše zmiňovaný SONY NEX-7, tak to by byla pro mě teprve naprosto jasná volba. Ale třeba se časem dočkám také, třeba už hned s GX-2 :mrgreen:
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod kolega » 17 lis 2011 22:32

Tak jsem se nakonec rozhodl pokračovat v řade PENů a místo čekání na Panasonic GX1 (který se mi ale velmi líbí) jsem pořídil zase PENa - E-P3. Mohu využít mé stávající příslušenství k PENům a nijak na tom netratím, myslím tím na výsledných parametrech, Jediné, co je u E-P3 horší v porovnání s GX1 je rychlost sekvenčního snímání (3 vs 4,2 fps) a možná nižší rozlišení snímače (12 vs 16 Mpix). Jinak ve prospěch PENa pro mě je kromě toho využití příslušenství i přítomnost OLED displeje, lepší jpeg výstup, 2 otočné voliče na které jsem zvyklý a také jeho design.
Navíc podle mého odhadu letos asi ani nebudu mít šanci si GX1 prakticky ošahat a objednávat ho naslepo z nějakého e-shopu, kam GX1 na vánoční trh ještě dostanou, to nemíním.
Tak že o řadě G zde diskutovat už asi nebudu moci, protože bych jenom teoretizoval :D
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod ďaur » 18 lis 2011 07:28

kolega:
myslím, že pokud nepotřebuješ dělat extra velké ořezy, tak 12 mp je spíš přínosem...
tak ať ti to fotí :)
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod kolega » 18 lis 2011 08:47

ďaur: díky. Já mám stejný názor, těch 12Mpix mě nijak omezovat nebude, používám toto rozlišení už cca 2 roky. Proto jsem napsal že ta nevýhoda nižšího rozlišení je jen "nožná nevýhoda" (pro někoho, nikoliv pro mne).
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod ponti » 07 pro 2011 22:04

Zdravím Panasonáky.

Během posledních 15 jsem vystřídal postupně zrcadlovky Canon, Nikon a Sony.Nikona a Sony mám ve skříni, občas je vytáhnu a opráším.V poslední době mi ale vadila jejich váha a tahání při různých zájezdech pro bolesti krční páteře,
tak jsem si pořídil Panasonik G 3 a GF2.K tomu mám objektivy G VARIO 3,5-5,6 14-42, G 20/1,7, G 4-5,6 45-175.
Naprostá spokojenost, rychlé reakce , dobré ovládání, objektivy velmi dobré, hlavně ten G 20/1,7 - super ostrá kresba.
Foto dělám maximálně A4 a odpovídá to ve kvalitě zrcadlovkám.Na G3 mám nasazený G 20 a na GF2 45-175- ten je ý- velmi tichý , dobrý i na video.U G3 je perfektní elektr. hledáček, vhodný na foto venku při sluneč. počasí, ale i na sněhu ... atd.Velmi dobré je rychlé dotykové vymazávání snímků cestou displeje.G3 má lepší software, méně zrní, ale i GF2 je jěště použitelná do ISO 1600, pak to stejně již nemá cenu ani u zrcadlovek na nějaké lepší snímky.G mají velmi rychlé ostření i za špatných světelných podmínek, což se nedá řící o Olympusu .
V malé brašně můžu tahat sebou 2 G Panasonik fotoaparáty s nasazenými objektivy,nemusím měnit, jěště je to lehčí nežli zrcadlovka s dobrým objektivem.U G3 je dobrý výklopný display, dá se tak s fotoaparátem fotit na ulici, může viset u břicha/ nevypadá to, že fotíš , display si natočíš nahoru a mačkáš spouť.
Vřele doporučuji.
ponti
 
Příspěvky: 2
Registrován: 07 pro 2011 21:36

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod kolega » 08 pro 2011 06:06

Nazdar ponti! Jo Panasonic G3 je šikovný přístroj, to se musí nechat, také jsem ho měl v ruce, když jsem se rozhodoval, jaké nové tělo mikrosystému, který provozuju už téměř 2 roky, koupit. Porovnával jsem si rychlost AF v šeru prodejny i s E-P3 za použití rúznejch objektivů (většinou Lumix G Vario) a žádný hmatatelný rozdíl v rychlosti AF jsem nepozoroval, naopak mě učaroval OLED displej E-P3. A pak se rozhodni :-).
Na jedné straně G3 s výhodou výklopného/otočného LCD, interním hledáčkem, ale divné tělo (nemám rád těla řady G, používal jsem téměř rok i G1) z plastu, navíc u G3 ošizené o řadu ovládacích prvků. A na druhé straně E-P3 s bitelným tělem, množstvím ovládacích prvků, kvalitním OLED displejem, se sqělým jpg výstupem, ale neotočný displej a "jen" externí hledáček, i když kvalitní. Navíc už mám nějaké příslušenství k PENům a tak mi to mé rozhodnutí nakonec usnadnílo (navíc k tomu ta 15% Vánoční sleva Olympus klubu).

Po cca 3 týdnech používání trochu s překvapením zjišťuji, že ten externí hledáček používám čím dál tím méně, protože na tom displeji je krásně vše vidět i na přímém slunci, které sledování LCD jinak znepříjemňuje, zejména teď na podzim, když je sluníčko nízko. Ale zase mě to nepřekvapuje až tak moc, protože mám výbornou, skoro dvouletou, zkušenost se Super AMOLED displejem na mobilu. Ale samozřejmně, že jsou situace, kdy je hledáček nevyhnutelný.

Když už si naznačil, jaká skla máš, tak se zeptám:
1. ten záklaďák 14-42 máš také ten z řady GX, tedy "motorizovaný", jako ten 45-175?
2. pokud ano, jaké má obrazové vastnosti (kresba, optické vady a pod.), je srovnatelný s klasikou 14-45, resp. 14-42?

Jinak ten Lumix G 20/1,7 je kouzelné sklo, také jsem ho používal skoro 2 roky, ale nedávno jsem ho "zaměnil" za Panasonic Leica 25/1,4, který má podobné i když o trochu lepší vlastnosti, ale také rychlejší motorek AF.
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod ponti » 08 pro 2011 08:16

Zdravím kolego,
odpovídám na tvé dotazy.
Objektiv G 14-42 je z G F2 fotoaparátu ze setu a tedy není to ten řady G X, je to v podstatě druhá varianta, GX je třetí varianta .Tento objektiv jsem porovnával se stejným od Olympusu, dcera má Olympus PL1 a byl lepší, nežli Zuiko, taktéž jsem ho přehodil na Olympus a ten fotil také lépe s Panasonikem.Na běžné focení úlně stačí, na Panasoniku je možnost doostřování a doladění snímku jěště ve fotoaparátu, takže i s ním se dají vytvořit pěkné ostré snímky.
Jiné kafe je G 20/1,7 , s tímto se dá fotit i za velmi špatných světelných podmínek.
Co ce týče LCD, tak Olympus dle mého je na tom lépe, lepší barvy, příjemnější podání celé foto.Tam by mohl Panasonik zapracovat.
Olympus se ve tmě nechytal, za špatného světla také ostřil pomalu- respektivě opakovaně přeostřoval, Panasonik to má rychlé, hlavně zaostří, Olympusu se to někdy nedařilo, což je ale známé, je možné , že poslední typy to již mají vylepšené.Dříve se říkalo Panasonik Lumix - Šumix/ tedy , že měl velký šum, to ale to již u řady G neplatí, ani GF již není na tom tak špatně, použitelnost je to ISO 1600, v muzeu, na zámku se dá fotit klidně bez blesku s objektivem G 20/1,7 i na ISO 800. Ten objektiv GX 45-175 - dobrý, ostření rychlé, foto ostré, neslyšíš vůbec jeho chod, nic nedrhne, objektiv se povedl.Navíc má kovový bajonet , má téměř stejnou váhu jako 14- 42.
S pozdravem Ponti
ponti
 
Příspěvky: 2
Registrován: 07 pro 2011 21:36

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod kolega » 08 pro 2011 08:55

ponti: Díky za rychlou reakci. Pomalé ostření a nechytačka v šeru u Olypusích PENů znám, trpěly tím zejména první PENy, prošly mi rukama E-PL1 i E-PL2 a E-P2 ještě stále mám, používám jako zálohu, protože na ty mé krajinky mi stále postačuje. Ale nová řada PENů, tedy E-P3, E-PL3 a E-PM1 (jak píšeš), už umí ostřit podobně rychle, jako ti Panasoňáci.
Jinak díky za info o tom motorizovaném sklu. Já o něm uvažoval, tedy pouze o záklaďáku GX 14-42mm, protože jsem se základniho M.Zuika, které jsem obdržel v KITu s E-P3 zbavil, nelíbí se mi tyhle "skládačky", navíc s plastovým bajonetem. Mám většinu skel Panasonic. Ale videa skoro vůbec netočím, a tyhle ohniska mám téměř pokryté jinými, vesměs pevnými skly (7-14mm/4, 25mm/1,4 a 45mm/1,8), tak že váhám. Asi spíše počkám až na sklo s ohnisky 35-100mm/2,8 (jenž spíše užiju), které se chystá na trh příští rok. Ale jen doufám, že nebude mít nějak závratnou cenu :(.
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod StandaG1 » 17 led 2012 18:30

Já vrátím diskusi zpět na řadu G. Obvykle do fór nepíši, většinou je to debata - jak se řídká - o ničem. Ale rád se podělím o své zkušenosti s panasonikem G1 s objektivy 14-45 a 45-200 mm, koupeno v sadě. Fotím od roku 1965 a od toho roku jsem taky dělal fotky ve fotokomoře až do října 2003. Tak o tom něco vím.
V roce 2003 jsem pořídil první digitál, po čtyřech letech panasonik FZ50 a přede dvěma lety G1. Takže s G1 jsem už dva roky spokojen, dělám i fotky 30×40 pro občasné výstavy fotokroužku a nemám s tím problém. Objektivy jsou opravdu dobré, bohužel však patří mezi drahé. Protože mám ještě objektivy z olympusu OM, přes redukci fotím i s nimi v dobré kvalitě.
Závěrem doporučuji spíše fotit než diskutovat na fórech. Někdy mi to připadá, že někteří snad ani nafotí, jen "odborně" diskutují... Berte to, prosím v nadsázce!
StandaG1
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 led 2012 18:11

Re: Panasonic - řada G

Příspěvekod Araner » 09 úno 2012 08:59

Toto fórum o řadě G jsem otevřel ještě předtím než jsem si "géčko" konečně koupil (G3). Teď už s ním pár měsíců fotím a jsem nadmíru spokojen, opravdu už raději fotím než debatuji ;) Něco z toho teď postupně dávám sem http://shrabanelisti.blogspot.com/ :)
Uživatelský avatar
Araner
 
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011 13:59

Další

Zpět na Panasonicem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků