Fotografování portrétů

Fotografování portrétů

Příspěvekod Mayumi » 09 zář 2012 11:27

Ráda bych pokročila ve fotografování portrétů ve svém domácím fotostudiu, je vhodné toto vybavení?
http://www.foto-eshop.cz/www-foto-eshop ... vetlo-120W
plus bílý difuzní deštník a stativ, bude to dostatečné?
Mayumi
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09 zář 2012 11:24

Re: Fotografování portrétů

Příspěvekod swisst » 11 zář 2012 21:45

Nu... je to hodně levné a počítej s tím, že kvalita tomu bude odpovídat. Nejvíc je mi podezřelé že používají termín "směrnicové číslo" (správně směrné číslo). Pokud je to skutečně směrné číslo, tak výkonově by to na portréty v interiéru mělo stačit. Ale pravděpodobně budeš potřebovat aspoň dva záblesky. Ne kvůli výkonu, ale budeš potřebovat světlo z více směrů.

Nevím jestli se k tomu dá dokoupit reflektor, voština apod, prostě jestli je to nějak kompatibilní s nějakými výrobci (myslím si že ne, ale raději se poptej). Takže myslím, že tohle není perspektivní volba. ALE vzhledem kceně to může být vhodná volba pro začátek. Po roce uvidíš jestli tě focení baví a pokud ne, tak to vyhodíš nebo prodáš a nebude tě to stát majlant. A pokud tě to bavit bude, budeš už lépe vědět co potřebuješ, koupíš si to a tohle vyhodíš nebo prodáš a nebude tě to stát majlant.

Co se týče deštníků a stativů, tam záleží na tom, jaké nasvícení budeš chtít. Mně se po dlouhém experimentování nejvíc osvědčila vybílená místnost a odrážení světla od stěny. Deštníky mi leží v koutě. Ale to už je individuální věc.
swisst
 
Příspěvky: 49
Registrován: 10 zář 2011 21:59

Re: Fotografování portrétů

Příspěvekod Umbrella » 29 zář 2012 20:36

swisst píše: Nejvíc je mi podezřelé že používají termín "směrnicové číslo" (správně směrné číslo). Pokud je to skutečně směrné číslo, ...



Na tom nemusi byt nic podezreleho proste jen tvurce webu muze umet anglicky, ale nemusi byt fotoodbornikem a korekce pravdepodobne zadne neprobehly. guide number opravdu znamena take slovo guide=smernice, ze je to v cestine vyjadrovano obvykle jako "smerne" je zas jen specifikum ceskeho jazyka.
Umbrella
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19 říj 2011 19:50


Zpět na Fotíme ve studiu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník