Optika Canonu na makro a Nikon na krajinu?

Optika Canonu na makro a Nikon na krajinu?

Příspěvekod Klimart » 19 srp 2015 12:27

Dobrý den.

Vím že věčné dotazu srovnejte mi Nikon a Canon nejsou v oblibě, takže se předem omlouvám.
Chtěla bych si pořídit digitální zrcadlovku. Zatím nemám zkušenosti ale hodlám si do začátku pořídit přístroj s alespoň 2 objektivy. Jeden setový a druhý na makro nebo s větším zoomem. Představuji si fotoaparát s alespoň jedním objektivem od 18 000 do 25 000 kč. Uvažuji o Pentaxu, Canonu a Nikonu. Je z pohledu optiky u těchto značek nějaký rozdíl? Při projíždění internetu jsem zjistila, že fotografové krajin používají častěji Nikony a na makro fotografii Canon, je na tom něco?
Klimart
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 bře 2015 11:25

Re: Optika Canonu na makro a Nikon na krajinu?

Příspěvekod Ghork » 01 zář 2015 13:36

Dobrý den,
můj subjektivní pocit je, že v posledních letech se rozdíly mezi optikou Canon a Nikonu dost setřely, takže bych to na vašem místě tolik neřešil. Zvlášť k cenové relaci, do které se chcete vejít.
Vzhledem k tomu, že na focení makra byste přece jen měla počítat s pevným ohniskem objektivu, je asi nejlepší koupit si zrcadlovku se setovým objektivem a rovnou k tomu přidat "pevné sklo".
Pokud se přitom chcete vejít do 25 000 Kč, zkuste http://www.aaron.cz/produkty/nikon-d5300-18-55-mm-vr + http://www.aaron.cz/produkty/nikkor-50mm-f1_8g-af-s. Objektivem s pevným ohniskem zvládnete základní makro a setové sklo vám zpočátku postačí na krajiny i na ostatní focení (zvlášť v kombinaci s pevným objektivem). A ještě vám zbude na stativ :-)
Časem bych se ale určitě přimlouval k nákupu dalších objektivů - jak většího na makro, tak menšího pevného na krajiny. Ale to bohatě stačí až ve chvíli, kdy se s foťákem víc sžijete a uvidíte, co přesně potřebujete.
Ghork
 
Příspěvky: 6
Registrován: 01 zář 2015 13:06


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků