Digi zrcadlovka na jpeg.

Digi zrcadlovka na jpeg.

Příspěvekod Karellu » 03 říj 2014 07:10

Ahojte. Potřebuji poradit s nákupem. Fotím převážně na film , ale chci si koupit starší zrcadlovku, stačí mi 8-12 Mpx. Hlavní prioritou je co nejkreativnější nastavení jpeg, nejlépe s vypnutím doostření i odšumování. Budu zároven fotit i do raw, kdyby náhodou se něco nepovedlo)).
Všem děkuji za tipy a přiji dobré světlo, Karel
Karellu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30 kvě 2014 09:33

Re: Digi zrcadlovka na jpeg.

Příspěvekod anous » 04 říj 2014 08:19

Uff, vypnutí doostření a odšumování? Docela by mne zajímalo z čeho pramení tento požadavek. Při focení do JPEGu odšumují téměř se 100%ní jistotou všichni. Ostření je možné vypínat v nastavení zrovna tak jako saturaci a kontrast. Jen starší zrcadlovky mohou být trochu víc "ojeté" a mohou také trochu víc šumět. O detailech v obraze také není nutno se zmiňovat
anous
 
Příspěvky: 381
Registrován: 05 pro 2011 21:31

Re: Digi zrcadlovka na jpeg.

Příspěvekod Karellu » 04 říj 2014 19:00

anous píše:Uff, vypnutí doostření a odšumování? Docela by mne zajímalo z čeho pramení tento požadavek. Při focení do JPEGu odšumují téměř se 100%ní jistotou všichni. Ostření je možné vypínat v nastavení zrovna tak jako saturaci a kontrast. Jen starší zrcadlovky mohou být trochu víc "ojeté" a mohou také trochu víc šumět. O detailech v obraze také není nutno se zmiňovat


Mám opačné zkušenosti, ted mám zapůjčený pentax k-m a odšumování lze jpeg vypnout a co je nevídané, u nízkých iso neodšumuje vubec, přitom má na iso 100 a 200 nižší šum než canon 600, který jsem také zkoušel. Detaily v obrazech jsou závislé na objektivu a jelikož fotím digi jen na průhlednou folii pro kontaktní zvětšeniny na papír a věnuje se piktorialismu, vyhledávám měkké objektivy. Klasická fotka mne moc nezajímá, ale miluju rodinné momentky, které také chci kvalitně dělat na jpeg. Jsem fotograf a ne grafik, ikdyž z fotošopu mi lezou hezké fotky.

Děkuji za příspěvek, ikdyž byl velmi zbytečný. Karel
Karellu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30 kvě 2014 09:33

Re: Digi zrcadlovka na jpeg.

Příspěvekod anous » 04 říj 2014 22:10

Karellu píše:Mám opačné zkušenosti, ted mám zapůjčený pentax k-m a odšumování lze jpeg vypnout a co je nevídané, u nízkých iso neodšumuje vubec, přitom má na iso 100 a 200 nižší šum než canon 600, který jsem také zkoušel. Detaily v obrazech jsou závislé na objektivu a jelikož fotím digi jen na průhlednou folii pro kontaktní zvětšeniny na papír a věnuje se piktorialismu, vyhledávám měkké objektivy. Klasická fotka mne moc nezajímá, ale miluju rodinné momentky, které také chci kvalitně dělat na jpeg. Jsem fotograf a ne grafik, ikdyž z fotošopu mi lezou hezké fotky.

Děkuji za příspěvek, ikdyž byl velmi zbytečný. Karel


Jo tak to pardon. Mně opravdu stačí, že někdo napíše že neodšumuje vůbec. Je zbytečné psát někomu o detailech v obrazu a použití jpegu. Ono je lepší asi někomu na základě pár slov vůbec nepsat, protože starší zrcadlovky zajistě šumí pořád stejně. Já také děkuji za příspěvek, neboť v odpovědi je aspoň jistá kompletace. Obyčejně lezou fotky z foťáku, tedy aspoň pro mne. Photoshop je jen jeden z nástrojů a jak vidím, každý má asi jinou představu o detailech. Možná dřív platilo, že detaily dělá jen objektiv. Dnes je to vztah DF a objektivu. Takže přeji hodně zdaru v kontaktování.
anous
 
Příspěvky: 381
Registrován: 05 pro 2011 21:31

Re: Digi zrcadlovka na jpeg.

Příspěvekod Karellu » 05 říj 2014 15:58

anous píše:
Karellu píše:Mám opačné zkušenosti, ted mám zapůjčený pentax k-m a odšumování lze jpeg vypnout a co je nevídané, u nízkých iso neodšumuje vubec, přitom má na iso 100 a 200 nižší šum než canon 600, který jsem také zkoušel. Detaily v obrazech jsou závislé na objektivu a jelikož fotím digi jen na průhlednou folii pro kontaktní zvětšeniny na papír a věnuje se piktorialismu, vyhledávám měkké objektivy. Klasická fotka mne moc nezajímá, ale miluju rodinné momentky, které také chci kvalitně dělat na jpeg. Jsem fotograf a ne grafik, ikdyž z fotošopu mi lezou hezké fotky.

Děkuji za příspěvek, ikdyž byl velmi zbytečný. Karel


Jo tak to pardon. Mně opravdu stačí, že někdo napíše že neodšumuje vůbec. Je zbytečné psát někomu o detailech v obrazu a použití jpegu. Ono je lepší asi někomu na základě pár slov vůbec nepsat, protože starší zrcadlovky zajistě šumí pořád stejně. Já také děkuji za příspěvek, neboť v odpovědi je aspoň jistá kompletace. Obyčejně lezou fotky z foťáku, tedy aspoň pro mne. Photoshop je jen jeden z nástrojů a jak vidím, každý má asi jinou představu o detailech. Možná dřív platilo, že detaily dělá jen objektiv. Dnes je to vztah DF a objektivu. Takže přeji hodně zdaru v kontaktování.
anous píše:
Karellu píše:Mám opačné zkušenosti, ted mám zapůjčený pentax k-m a odšumování lze jpeg vypnout a co je nevídané, u nízkých iso neodšumuje vubec, přitom má na iso 100 a 200 nižší šum než canon 600, který jsem také zkoušel. Detaily v obrazech jsou závislé na objektivu a jelikož fotím digi jen na průhlednou folii pro kontaktní zvětšeniny na papír a věnuje se piktorialismu, vyhledávám měkké objektivy. Klasická fotka mne moc nezajímá, ale miluju rodinné momentky, které také chci kvalitně dělat na jpeg. Jsem fotograf a ne grafik, ikdyž z fotošopu mi lezou hezké fotky.

Děkuji za příspěvek, ikdyž byl velmi zbytečný. Karel


Jo tak to pardon. Mně opravdu stačí, že někdo napíše že neodšumuje vůbec. Je zbytečné psát někomu o detailech v obrazu a použití jpegu. Ono je lepší asi někomu na základě pár slov vůbec nepsat, protože starší zrcadlovky zajistě šumí pořád stejně. Já také děkuji za příspěvek, neboť v odpovědi je aspoň jistá kompletace. Obyčejně lezou fotky z foťáku, tedy aspoň pro mne. Photoshop je jen jeden z nástrojů a jak vidím, každý má asi jinou představu o detailech. Možná dřív platilo, že detaily dělá jen objektiv. Dnes je to vztah DF a objektivu. Takže přeji hodně zdaru v kontaktování.


Jpeg je naprosto běžný formát i v profesionální fotografii a třeba PAN FOTOGRAF Šibík do něj fotí běžně veškerou svou tvorbu. Nutnost používat RAW je jen obyčejný koloběh názorů , ale pokud se člověk pídí po pravdě, dokáže dělat i krásné věci do jpeg, ale musí vědět jak a použít i vhodný fotoaparát.
Karellu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30 kvě 2014 09:33

Re: Digi zrcadlovka na jpeg.

Příspěvekod anous » 05 říj 2014 18:04

Jpeg je naprosto běžný formát i v profesionální fotografii a třeba PAN FOTOGRAF Šibík do něj fotí běžně veškerou svou tvorbu. Nutnost používat RAW je jen obyčejný koloběh názorů , ale pokud se člověk pídí po pravdě, dokáže dělat i krásné věci do jpeg, ale musí vědět jak a použít i vhodný fotoaparát.


Karellu
Já přeci nezpochybňoval použití JPEG formátu. Ani to že někdo fotí rovnou do JPEGu, ani to že RAW je nutnost. Takže o tom, co musí kdo vědět a jak co použít, ale diskuze nebyla. Mne by ani ve snu nenapadlo srovnávat 10 MPx a téměř o polovinu více MPx z hlediska šumu, při téměř stejné velikosti snímače.
anous
 
Příspěvky: 381
Registrován: 05 pro 2011 21:31


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků