Výběr ultrazoomu

Výběr ultrazoomu

Příspěvekod Bimbo » 23 zář 2014 14:03

Ahoj všem,

dříve jsem fotil na Oly UZ 740, nyní vlastním pouze mobil Samsung Galaxy S2, který používám na focení všeho, tudíž mi nejde o „kompakt do kapsičky“ u košile… :D

Pokukuji po kompaktu - ultrazoomu, pro jeho velkou univerzálnost, ale nevím, jak se ve všech modelech vyznat. Zkoušel jsem různé vyhledávače a porovnávače a opravdu toho je více než dost.

Měl by mít možnost manuálního nastavení, manuální ostření by také bylo fajn, ale nevím, zda je to pro mě, jako „pokročilého amatéra“ nutností. Chci se na něm lépe naučit - mít věci pod kontrolou - priorita clony, času, změna ohniska – široký/dlouhý konec, hloubka ostrosti, atd.…. Možná časem dospěji (po nabytí zkušeností a financí) k aparátu s výměnnými objektivy, nebo k DSLR….

Zaujal mě (slušná světelnost,prachuodolnost,voděodolnost,dálkové ovládání přes wifi,...) např. Fujifilm FinePix S1 , na Heuréce cena 9.378,- , ale moc recenzí a hodnocení v češtině jsem k němu nenašel, (resp. to vypadá, že se z nějakého důvodu moc neprodává – není o něho zájem?), nebo nějaký podobný?

Cenová relace cca 10.000,- za aparát + dokoupení paměťových karet, náhradní baterie, nabíječky (u zmiňovaného prý není součástí balení, pouze nabíjení přímo ve fotoaparátu), + případné dokoupení UV filtru, jako ochrany objektivu + sluneční clony + polarizačního filtru… Vlastním pouze stativ.

Všem děkuji za smysluplné tipy a rady.
Bimbo
 
Příspěvky: 3
Registrován: 23 zář 2014 13:50

Re: Výběr ultrazoomu

Příspěvekod Busy » 25 zář 2014 06:24

Tip: Skus Panasonic Lumix DMC-FZ200. Momentalne sa da zohnat uz pod 10k Kc a mnohymi vlastnostami nechava FinePix S1 daleko za sebou.
Recenzia: http://www.digimanie.cz/recenze-panason ... -roku/4799
Popripade ak dobra svetelnost nie je az takou prioritou sa skus poobzerat po starsom ale lacnejsom Panasonic Lumix DMC-FZ150, ktory bol vo svojej dobe vyhlaseny za jednoznacne najlepsi ultrazoom.
Recenzia: http://www.digimanie.cz/recenze-panason ... acuje/4328

FZ150 som mal, FZ200 mam teraz, obidva su to skvele ultrazoomy, mozem jednoznacne doporucit.

Pokial by si ale bol ochotny ist aj cez limit 10k Kc, tak v sucasnosti jednoznacne najlepsi ultrazoom je Panasonic Lumix DMC-FZ1000 a tesne za nim mu slape na pety Sony RX10. Kusok za nimi nasleduju Olympus Stylus 1 a dva vyssie spominane FZ200 a FZ150. Potom dlho dllllho nic, a az potom vsetky ostatne ;)
Busy
 
Příspěvky: 9
Registrován: 28 led 2012 20:17

Re: Výběr ultrazoomu

Příspěvekod Bimbo » 26 zář 2014 12:05

Díky moc,

FZ 200 již objednán (n)
Bimbo
 
Příspěvky: 3
Registrován: 23 zář 2014 13:50

Re: Výběr ultrazoomu

Příspěvekod HonzaS » 21 říj 2014 17:31

Chtěl bych si koupit nový foták. na takové to běžné rodinné focení. Co si myslíte o tomto http://www.sporilek.cz/digitalni-kompak ... 600-black/. Díky za tipy a zkušenosti
HonzaS
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 říj 2014 17:08

Re: Výběr ultrazoomu

Příspěvekod Lusk » 03 lis 2014 14:20

Zkusil bych něco jiného. Světelnost by tolik ani nevadila, ale ten blesk nemusí být zrovna nejodolnější. Olympus SZ-16, ten bych doporučoval.
Lusk
 
Příspěvky: 3
Registrován: 12 říj 2014 18:31


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků