Prosím o radu - focení týmu

Prosím o radu - focení týmu

Příspěvekod saipi » 30 kvě 2014 10:27

Dobrý den,

našel by se zde někdo, kdo mi poradí s nastavením fotoaparátu? Byla jsem požádána, abych příští týden vyfotila fotbalový tým mého syna. Bude se fotit venku. Nevím jak nastavit hodnoty při focení na slunci nebo pod mrakem. Jedná se mi o clonu, iso, kam ostřit, jaké měření mám zvolit..... atd. Možná jsem i něco důležitého, co je potřeba, vynechala....

Děkuji Vám za radu.
saipi
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30 kvě 2014 10:17

Re: Prosím o radu - focení týmu

Příspěvekod slepyc » 02 čer 2014 13:04

Dobrý den,zatím nikdo nic nepíše tak napíšu jak bych postupoval já. Jsem taky začátečník.Nikdo nemůže vědět jaké budou v danou chvíli světelné podmínky,tak asi těžko poradí s nastavením i profíci.Proto bych asi nejdřív poprosil tým o trpělivost.Pak bych pár snímků udělal v režimu auto.Potom bych se pokusil nastavit nějaké přijatelné hodnoty v režimu priority času a priority clony (A,S). Ty hodnoty bych samozřejmě střídal.Na režim M si zatím netroufám.Ještě můžete vyzkoušet nějaké přednastavené režimy ve fotoaparátu. Vše si můžete vyzkoušet jen se synem na místě před tím než budete fotit celý tým.Potom bych fotil tak dlouho dokud tým vydrží pozovat.Z většího množství fotografií určitě vyberete několik použitelných.Doufám že jsem jako laik aspoň trochu pomohl. Taky bych si rád přečetl názor (na Váš i na můj příspěvek) zkušenějších.Hodně zdaru a nezapomeťe se s výsledkem pochlubit v rubrice "fotíme co/jak.
slepyc
 
Příspěvky: 33
Registrován: 29 srp 2013 12:58

Re: Prosím o radu - focení týmu

Příspěvekod swisst » 04 čer 2014 20:31

Pokud nemáte zkušenosti, je automat nejlepší možnou volbou. A vyzkoušet si předem cvaknout pár fotek někde stranou. Při focení pevně stát, aby se fotoaparát nehýbal (a aby se neklepaly ruce), aby fotka nebyla rozmazaná.
Mužstvo (případně dětstvo) si postavit tak, abyste nefotila proti slunci. Postavit se tak, aby byli všichni v záběru, a zároveň nebylo okolo zbytečně mnoho místa. Jakmile se shromáždí, mluvit na ně, udržovat jejich pozornost aby se dívali do objektivu a ne někam stranou a fotit a fotit co nejvíc snímků, protože jakmile je na fotce víc než jeden člověk, vždy se tam najde někdo kdo má zrovna zavřené oči nebo zívá. Takže co nejvíc fotek, aby bylo možno vybrat nějakou dobrou.

A ještě jedna důležitá rada: doma si pořádně nabít baterky a zkontrolovat volné místo na kartě!

Petr
swisst
 
Příspěvky: 49
Registrován: 10 zář 2011 21:59

Re: Prosím o radu - focení týmu

Příspěvekod Kiko » 13 srp 2014 13:39

Ahoj,
som tu novy, ale skusim ti rad pomoct. Na tvojom mieste, ak nemas skusenosti s fotenim, cize si zaciatocnik, volil by som automaticky rezim s nastavenim na sport. Tazko povedat, ako nastavit fotoparat v manualnom rezime. Bude svietit slnko? alebo bude pod mrakom? budes sediet oproti slnku alebo ho budes mat za chrbtom? ...a kopec dalsich a teda hlavne svetelnych podmienok v tom hra rolu. Ak mas zaujem skutocne fotit na poloautomaticky alebo manualny rezim, radim ti, zacni s automatikou. Vsimaj si potom na vyfotenych fotkach rozne nastavenia, ako si s tym automatika poradila sama (ISO,cas a clona) a postupne skusaj sama. Najlepsie je ucit sa formou pokus-omyl. Dalsi sposob je citat si rozne clanky (ako tu na tomto fore), knihy, stretavat sa s komunitou fotografou, chodit na kurzy, alebo sledovat online kurzy (ako napr. u nas na SK je) http://www.photovia.sk/. Ja osobne som zacal tak, ze som zacal chodit na kamenne kurzy, popritom som skusal sam fotit a teraz ak nieco neviem, najdem si na nete :D Takze dufam, ze som poradil "ako nato" :) drzim palec a prajem vela dobrych fotografii.
Kiko
 
Příspěvky: 11
Registrován: 13 srp 2014 13:21


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron