Záhádný externý blesk

Záhádný externý blesk

Příspěvekod janfek » 08 led 2014 19:04

Mám doma starší ultrazoom Panasonic Lumix FZ8, ktorý mi inač vyhovuje na moje použitie -rodinná fotografia - len fotky s vstavaným bleskom sú trochu take umele. chcel som to zmeniť kúpou externého blesku. Nakoľko tento foťak nemá sanky na pripojenie blesku, kupil som si lacny činsky blesk so smerovým číslom 24, ktorý som nasadil na spušťač SK-3, aktivovaný interným bleskom (smer. číslo 6)a na stativ. Napriek tomu že ten blesk sa spúšta bez problemou, vysledné fotky su KATASTROFA.
Pri fotení v interiery s umelým svetlom mi foťak nameral pri priorite clony hodnoty 2,8/1sekunda. vravim si clona OK, v manuály ešte nastavým lepší čas 1/60 a fotim. Ak som to urobil len s vstavaným bleskom fotka bola tak umelo prejasnená, ale celkom OK. Ak som zapol aj externý blesk na stative vyšla úplne tmava fotka.Skušal som rôzne smerovať blesk, prestavovať aj čas aj clonu ale vždy to isté, tmavá fotka len s obrysmi. Vyzerá to ako fotka ked nepoužijem žiadny blesk.
Neviem si rady kde robím chybu. mohol by som si myslieť, že je to slabý blesk, ale prečo nevidím na fotke aspoň vplyv vstavaného blesku? Keby som vydel na tych fotkach slabý alebo žiadný vplyv externeho blesku tak ho vyhodim ale toto? vyzerá to ako by sa obe blesky sa navzajom "bili" a navzajom negovali svoje účinky. Poradte mi prosím.
janfek
 
Příspěvky: 1
Registrován: 08 led 2014 19:02

Re: Záhádný externý blesk

Příspěvekod Vlasta Kašpar » 11 led 2014 16:00

Ten externí blesk se vám spustí již měřícím předbleskem toho interního. Pokud lze, vypnout předblesk...
Vlasta Kašpar
 
Příspěvky: 14
Registrován: 06 pro 2011 10:11


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron