Výběr zrcadlovky

Výběr zrcadlovky

Příspěvekod taneczech » 15 pro 2013 19:38

Ahoj,

chtěl jsem nějaké zkušenější poprosit o radu. Zdá se mi, že čím více pročítám recenze, tak jsem méně a méně rozhodnutý resp. spíše stále vynořují varianty. Mám starý kompakt a nyní bych chtěl přejít na zrcadlovku, jako začátečníkovi mi bud stačit nějaký setový objektiv.
Foťák chci využívat hlavně na focení prcka a jeho růstu. Manželka chce ještě využívat na nějaká krátká videa a nechce se mi prozatím tahat více objektivů, takže jsem vybral jeden univerzálnější.

Přemýšlím o variantách níže:

1) Canon EOS 700D + 18-135mm IS STM
2) Canon EOS 600D + 18-135 IS
3) Nikon D7000 + 18-105 VR

Osobně se nejvíce kloním asi ke Canonu 700D a to kvůli STM objektivu zejména kvůli těm videům, nicméně mi nepřipadá špatná ani volba toho Nikonu.

Chci vás tedy poprosit o názor resp. pokud máte zkušenosti s některým z těchto aparátů.

Děkuji mnohokrát

Zdeněk
taneczech
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 pro 2013 19:28

Re: Výběr zrcadlovky

Příspěvekod anous » 24 led 2014 23:29

Vše začíná výběrem DF. Později přes DR, vyšší ISO atd a končí z velké většiny úpravou a tiskem. Takže při PP lze různými metodami natahovat a vytahovat různé partie snímků. Díky rozšířené tónové informaci v DF poskytnuté při 14 -bit na kan. konverzi, je možné provést úpravy tonální křivky případ od případu. Např. využití této informace a zachovává kdekoli do 1/3 ve světlých partiích. Nemění tím úroveň jasu středních tónů a stínů, je tu však šance na malé zvýšení digitálního šumu v tmavších oblastech. Člověk s vynikajícím barevným viděním je schopen pouze identifikovat mezi 10 a 12 miliony barev, což je dokonce méně než 16,7 milionu barevných kombinacích zachycených v 8 - bitovém systému nebo zobrazitelné na vysoce kvalitním barevném monitoru. Pokud k tomu přidáme, že fotoaparát s 14 - bitovým A / D převodníkem je schopen zachytit obraz s triliony barev. Zatímco 14 - bitový A / D převodník, nemusí být schopen produkovat žádné další " vizuální " barvy z RAW dat , než je 8 nebo 12 - bitový A / D převodník, jeho zvýšená přesnost umožňuje větší barevnou přesnost a hladší přechody mezi barvami. Plus další detaily v tmavých sytých barev, které lze připsat na zvýšení dynamického rozsahu. Vylepšená technologie polovodičů a nová stavba fotodiody. Snížení velikosti pixlů, kvantová účinnost, vzdálenost mikročoček od fotodiody. Použití primárních barevných RGB filtrů snímačů zlepšujících propustnost. Externí potlačení šumu a vysoce výkonné předzesilovače, které umožnují zlepšení S / N. Vyšší citlivosti ISO, nízká úroveň šumu a širší dynamický rozsah.
Obecně platí, že velikost tisku je určena megapixely. Ta je určena několika faktory, včetně snímačů, nastavení fotoaparátu, fotoaparátem (rozlišení a kvality snímku ) a nastavením tisku ( rozlišením ). Žádná aplikace nemůže přidat rozlišení do obrazu , který nemá dostatečné rozlišení na začátku. Barevné prostory sRGB atd. jsou abstraktní matematické modely, které se běžně používají k popisu , jak barvy mohou být zastoupeny prostřednictvím čísel. Pochopit, barevný prostor, nastavení fotoaparátu a profily ICC tiskárny, zvolení správného typu média pro nejpopulárnější inkoustové papíry atd není jednoduchá věc. Zvládnutí celého digitálního workflow včetně finálního výsledku lze s jistou pomocí zvládnout sám. Nakolik se to však podaří přenést vše od začátku až do konce v domácích podmínkách záleží na spoustě okolností.
anous
 
Příspěvky: 381
Registrován: 05 pro 2011 21:31

Re: Výběr zrcadlovky

Příspěvekod jiriko » 25 led 2014 22:23

taneczech píše:Osobně se nejvíce kloním asi ke Canonu 700D a to kvůli STM objektivu zejména kvůli těm videům ...


Když jsem chtěl koupit svou první zrcadlovku, tak kvůli videím jsem si koupil sony a55. Předtím jsem nikdy video netočil. Teď už mám druhou zrcadlovku a počet videí, které jsem natočil za poslední 4 roky co takto fotím je tak do desíti, ale převážně jen proto, že to jde.

Zvaž, jestli důvod natáčení videa, je pro tebe zásadní. Pokud ne, tak ber video jen jak příjemný doplněk a při rozhodování na něj nehleď. Rozhodnutí znamená finanční závazek do budoucnosti. Budou následovat další objektivy a časem zjistíš, že změna značky je hodně nákladná. Takže malé doporučení. Zajdi si do některého fotoobchodu a zkus si, jak ti sedí fotoaparát do ruky. Já jsem a55 nakonec prodal protože mě vzhledem k malým rozměrům mě občas chytaly křeče do dlaně.
jiriko
 
Příspěvky: 92
Registrován: 06 pro 2011 20:47

Re: Výběr zrcadlovky

Příspěvekod anous » 05 úno 2014 14:38

Dalo by se řict, že vše souvisí se vším při pořizování DF. Takže jen doplním co jsem nadepsal výše. Doufám, že jsem se vyvaroval nějakých nepřesností.
Úhlová velikost pixelu je úměrná ohniskové vzdálenosti objektivu a velikosti pixelu. Čím delší je ohnisková vzdálenost, tím menší je úhlová velikost pixelu.
Úhlové velikosti pixelů také určují počet pixelů a tím i základní limit pro detail, který může být zaznamenán. Skutečný detail je závislý na difrakci a další aberaci objektivu. Ostrost je definována jako převrácená hodnota úhlové lineární velikosti pixelu a velikosti pixelu v obloukových vteřinách. Přičemž lidské oko řeší detail asi 30 obloukových vteřin v jasném světle.
Pixel a jeho velikost je pouze sběr fotoelektronů. Jen proto, že pixel je větší, neznamená to, že bude produkovat lepší nebo nižší šum v obrázku v případě, že objektiv a doba expozice nevyplňuje pixel s dostatkem světla.
Čím větší je pixel tím má potenciál sbírat více světla. To co hodně ovlivňuje jsou čočky nad senzory. Vlastností senzorů je jejich relativně vysoká kvantová účinnost, nebo schopnost absorbovat fotony a vytvořit elektrony.
U reálných digitálních fotoaparátů, šum elektroniky a analogově-digitální převodník přispívají k šumu, takže každé ISO má jiný čtecí šum , což vede ke změnám v dynamickém rozsahu s různými citlivostmi ISO. Celý proces mezi objektivem (sběr světla), ohnisková vzdálenost rozprostření světla, pixely a doba expozice omezující shromážděné světlo vede k výslednému obrazu.
Dynamický rozsah digitálního fotoaparátu se snižuje se zvyšujícím se ISO, pokud rozsah není omezen na A / D převodníku. Při vyšších citlivostech ISO, je zřejmé, že velké pixely fotoaparátů mají výrazně lepší dynamický rozsah než malé pixely fotoaparátů, ale při nízkém ISO není velký rozdíl.
Pak tu máme oko a jeho zrakovou ostrost a řešení detailu tisku. A známou otázku - kolik bodů je potřeba, aby odpovídalo rozlišení lidského oka?
Vezměme si 20 x 13,3 palcový tisk zobrazeném na 20 palcích což je 74 megapixelů které ukáží detaily na hranici lidské zrakové ostrosti. Máme také dvě oči a naše mozky dovedou kombinovat signály a dále zvýšit rozlišení. Oko není jen jeden snímek, je to spíš jako video stream. Ale lidské oko skutečně vidí větší zorné pole, v blízkosti 180 stupňů. Při 120 stupních by to odpovídalo cca 576 megapixelům. Plný úhel lidského zraku by vyžadoval ještě více megapixelů.
Takhle by se dalo pokračovat dynamickým rozsahem oka, jeho ohniskovou vzdáleností a vzdáleností obrázkovou. Případně citlivostí lidského oka, přičemž během dne je oko asi 600x méně citlivější. A teď to vše vykombinovat ... :D
anous
 
Příspěvky: 381
Registrován: 05 pro 2011 21:31

Re: Výběr zrcadlovky

Příspěvekod bmx » 05 úno 2014 14:44

Myslím že tazatel má z informací k výběru, pěkně hlavu zamotanou... :(
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Výběr zrcadlovky

Příspěvekod anous » 05 úno 2014 14:55

No nevím jak který tazatel, protože se vždy rozhodne podle své hlavy.
Pokud bude chtít vědět něco konkrétního určitě se zeptá.
anous
 
Příspěvky: 381
Registrován: 05 pro 2011 21:31

Re: Výběr zrcadlovky

Příspěvekod Klema » 17 úno 2014 16:55

Při pročítání tohoto vlákna se mi prudce zvyšuje krevní tlak. Tazatel - začátečník se ptal na něco zcela konkrétního a dostal obsáhlou, leč laikovi naprosto nesrozumitelnou a problém neřešící odpověď. Toto diskusní fórum mě příliš nezajímá a nechci zde přispět k atmosféře, která někdy vládla na Grafice, ale pokud sem někdo chodí jen proto, aby si posiloval ego, je záslužné mu to sdělit.
Sám video netočím, proto neporadím, jen podotýkám, že tazatelem zvažované přístroje mají 16, resp. 18 megapixelů, což vyjde téměř nastejno. Teoretické řeči o úhlové velikosti pixelu jsou tedy zcela mimo téma a jejich autor to dobře ví, totéž platí i o dalších "informacích".
Klema
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2014 16:37

Re: Výběr zrcadlovky

Příspěvekod anous » 17 úno 2014 18:26

Klema píše:Při pročítání tohoto vlákna se mi prudce zvyšuje krevní tlak. Tazatel - začátečník se ptal na něco zcela konkrétního a dostal obsáhlou, leč laikovi naprosto nesrozumitelnou a problém neřešící odpověď. Toto diskusní fórum mě příliš nezajímá a nechci zde přispět k atmosféře, která někdy vládla na Grafice, ale pokud sem někdo chodí jen proto, aby si posiloval ego, je záslužné mu to sdělit.
Sám video netočím, proto neporadím, jen podotýkám, že tazatelem zvažované přístroje mají 16, resp. 18 megapixelů, což vyjde téměř nastejno. Teoretické řeči o úhlové velikosti pixelu jsou tedy zcela mimo téma a jejich autor to dobře ví, totéž platí i o dalších "informacích".


Ani ve snu mne nenapadlo, že by tazatel čekal víc jak měsíc až mu někdo odpoví. Natož že se někdo zaregistruje jen proto, že ho fórum příliš nezajímá a prudce se mu zvyšuje krevní tlak. Navíc pokud byla zmínka o videu, tak si tazatel odpověděl sám. Když jsme u toho videa, tak je docela dost detailů, vcelku příjemné barvy, ale i několik artefaktů.To se však dá očekávat v téhle cenové relaci. Docela dobrý stereo mikrofon.
Poměrně slušná rychlost AF při focení. Video spolu s objektivy STM umožňujícími klidné kontinuální AF při záznamu. Ostrost a šum odpovídají entry-levelu DSLR. V přesnosti barev v režimu Faithful docela slušné výsledky. Takže nastejno může vyjít víc věcí, třeba neporadit. Možná si stačí někdy něco přečíst, jako třeba tady http://www.digicolor.cz/Forum/tabid/86/ ... fault.aspx
To je opravdu potom jasno co znamená nastejno.
anous
 
Příspěvky: 381
Registrován: 05 pro 2011 21:31

Re: Výběr zrcadlovky

Příspěvekod Kiko » 12 zář 2014 09:02

Ja by som volil canon 700D. som canonista a mozem odporucit :)
Kiko
 
Příspěvky: 11
Registrován: 13 srp 2014 13:21


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron