Nikon D3100 výhody a nevýhody

Nikon D3100 výhody a nevýhody

Příspěvekod Sarinka17 » 05 lis 2013 20:52

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na případné výhody a nevýhody fotoaparátu Nikon D3100 :) Zvažuji koupi tohoto fotoaparátu :) Děkuji za odpovědi
Sarinka17
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05 lis 2013 15:39

Re: Nikon D3100 výhody a nevýhody

Příspěvekod Mailoo » 04 črc 2014 08:51

Dobrý den,
Sám mám D3100 asi dva roky. Pro začátečníka je příjemné malé lehké tělo, které nebude problém vzít na výlet. Mám delší setový objektiv 18-105 a jsem s ním celkem spokojen (dobrý poměr cena-výkon).
Zpět k foťáku.
> Nemá Bracketink, což mi vadí. Lze řešit stativem a skládání více fotek na různou expozici.
> Při natáčení videa je slyšet ostření, což prakticky ničí zvuk videa. Asi by šlo řešit externím mikrofonem, ale kdybych chtěl být kameramanem, pořídím si kameru...
> Obecně mám dojem že hůře ostří AF a určitě ostří pomaleji než některé jiné (vyšší) modely, které jsem měl v ruce
> Na druhou stranu se dá pořídit asi za 9k, což považuji za velmi dobrý vstup do tajů DSLR, je lehký, skladný, dobře se drží (mám spíš menší ruku, krátké prsty).
> pozitivně kvituji grafické podání nastavení clony a času (lze změnit). Obecně ovládání považuji za velmi zdařilé (asi je otázka zvyku, ale u jiných jsem nemohl najít třeba ovládání času závěrky ap. :-) )

Neměl jsem toho mnoho v ruce pro srovnání a berte to jako názor amatéra. Rozhodně bych vám doporučil delší setový objektiv 18-105, který má stejnou světelnost jako kratší - ná větší průměr přední čočky (67mm) což sice zdražuje cenu příp. filtrů, ale poskytuje stejnou světelnost na delším ohnisku.
Hm, snad vám to bude k něčemu i 9 měsíců po té, kdy jste se ptala :-)
Mailoo
 
Příspěvky: 1
Registrován: 04 črc 2014 08:38


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron