prezentace fotografií / diashow

prezentace fotografií / diashow

Příspěvekod kaaia » 29 lis 2011 20:54

Dobrý den,

hledám software pro tvorbu profesionální prezentace fotografíí. Mám velmi konkrétní představu, ale prozatím jsem nenalezl žádnou aplikaci, která by ji naplňovala. Rád si nechám poradit.

Předpokládejme prezentaci fotek publiku doprovázenou mluveným slovem. -Nevím dopředu, jak dlouho má byt zobrazena konkrétní fotka (prezentující se může rozpovídat, publikum se může ptát, ...) a chci tedy přechody mezi fotkami ovládat během prezentace (stiskem klávesy, dálkovým ovladačem, ...). Dále chci mít možnost předem připravit (naprogramovat) videosekvence s pokročilými efekty (zoom na fotce, posouvání zobrazené části fotografie, změna barevnosti, text, hudba, ...). Tyto videosekvence chci mít zařazené na několika místech prezentace.

Vyzkoušel jsem několik aplikací na toto téma (například ProShow Gold), nicméně všechny směřují k vytvoření videa (či DVD) a jeho následnému spuštění (a tedy bez možnosti dalšího ovládání).

Moje vysněná aplikace nevytváří video, ale ponecháva přehrávané fotografie tak jak jsou a pouze je přehraje předem definovaným způsobem.

Děkuji za případné tipy,
--kb
kaaia
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29 lis 2011 20:37

Re: prezentace fotografií / diashow

Příspěvekod ďaur » 30 lis 2011 06:21

kaaia:
"...videa (či DVD) a jeho následnému spuštění (a tedy bez možnosti dalšího ovládání)...."
ona přece jen nějaká možnost je - přece můžeš video třeba dálkový ovladačem stopnout (zastavit na určitém snímku) na dobu výkladu a pak pokračovat v projekci :?: ....
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: prezentace fotografií / diashow

Příspěvekod kaaia » 30 lis 2011 08:44

ďaur píše:přece můžeš video třeba dálkový ovladačem stopnout (zastavit na určitém snímku) na dobu výkladu a pak pokračovat v projekci :?: ....


To samozřejmě ano, ale je to velmi nešikovné. Je třeba si neustálé zastavování a spouštění prezentace hlídat, což nutně odvádí pozornost od výkladu (srovnejte: musím to spustit, musím počkat až skončí přechod na další fotku (přechod prolnutím trvá třeba 2 sekundy), musím to zastavit vs. ukaž další snímek). Navíc tím vlastně přicházím o možnost přesně přechody mezi fotkami ovládat - dejme tomu, že předem nastavím prodlevu na fotce na 5 sekund. Prezentaci zastavím "někde" v těchto pěti sekundách, ale nevím přesně kdy a až se rozhodnu, že budu pokračovat, nevím jak dlouho budu čekat na další snímek (1 sekunda a 4 sekundy jsou IMHO velký rozdíl). Krom toho je v podstatě nemožné se elegantně vrátit o např. o 3 snímky zpět.

Je těžké být perfekcionalistou. :-) Opravdu se mi však nechce věřit, že jsou moje požadavky natolik exotické, že na to neexistuje hotové řešení. Každopádně díky za postřeh.
kaaia
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29 lis 2011 20:37

Re: prezentace fotografií / diashow

Příspěvekod honzag » 07 úno 2015 01:43

Chci se zeptat, zda jste už našel software podle vašich popsaných představ. Mám totiž úplně stejnou představu a právě začínám hledat. Díky za info.
honzag
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 úno 2015 01:41


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků