KRAJINNÝ DETAIL

Moderátor: Beda

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod tom.hyka » 12 črc 2017 22:20

Ahoj task jsem zase tady a koukám, že tu máme někoho, kdo fakt ví co je evidentně špatné a vlastně všechno. Jen jsme možná neviděli žádnou jeho fotku, která bude mít lepší barvy, lepší kompozici, že by nás to trochu motivovalo... (n) . Edo my jsme byli na Helštýně několik dní púřed Tebou a bylo asi podobné světlo. Naopak jak to mám ještě v paměti, tak se mi ty snímky moc líbí.
Přílohy
_7020068.2041_DxO (1) (1).jpg
_7020068.2041_DxO (1) (1).jpg (698.26 KiB) Zobrazeno 11114 krát
_7020062.2035_DxO (1) (1).jpg
_7020062.2035_DxO (1) (1).jpg (562.64 KiB) Zobrazeno 11114 krát
Uživatelský avatar
tom.hyka
 
Příspěvky: 560
Registrován: 11 pro 2011 20:50

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod tom.hyka » 12 črc 2017 22:21

A ještě dvě a mažu do postele...
Přílohy
_7020145.2109_DxO (1) (1).jpg
_7020145.2109_DxO (1) (1).jpg (567.72 KiB) Zobrazeno 11113 krát
_7020059.2032_DxO (1).jpg
_7020059.2032_DxO (1).jpg (744.62 KiB) Zobrazeno 11113 krát
Uživatelský avatar
tom.hyka
 
Příspěvky: 560
Registrován: 11 pro 2011 20:50

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod tom.hyka » 12 črc 2017 22:22

Tyhle jsou z Panteonu (Malá Skála).... dobrou noc.
Uživatelský avatar
tom.hyka
 
Příspěvky: 560
Registrován: 11 pro 2011 20:50

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod MiraM » 13 črc 2017 05:51

Edo, agent Bureš : D :D (n) M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod ladysk » 13 črc 2017 08:32

dotaz k Tomáš Hyka a Eda: Chlapi, na minulé stránce oba zdůrazňujete focení v barevném režimu AdobeRGB... osvětlete mi význam pro tyhle sdílené fotky ... pochopil bych RAW po úpravě převedený na JPG sRGB a hozený na web, JPG v adobe pro veřejnost moc nechápu, děkuji předem za osvětlení ...
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod ODSakEda » 13 črc 2017 18:54

ladysk píše:dotaz k Tomáš Hyka a Eda: Chlapi, na minulé stránce oba zdůrazňujete focení v barevném režimu AdobeRGB... osvětlete mi význam pro tyhle sdílené fotky ... pochopil bych RAW po úpravě převedený na JPG sRGB a hozený na web, JPG v adobe pro veřejnost moc nechápu, děkuji předem za osvětlení ...

Ano , máte pravdu, pro veřejnost jsou to "perly sviním" :-( Dokonce to většina vidí vyblitěji. :( A naopak to (fotečku) může nejen nedocenit, ba odsoudit! :shock:

Je to ale děláno zejména pro sebe - dá se rovnou fotit do AdobeJPG nebo pak z RAW-u exportovat do JPG také zvaném: AdobeJPG, a na lepším monitoru je to sakranát!

A na web je to dáváno stejnak zmenšené a webovým prohlížečem navíc kompromisněji zobrazované, takže jde spíše o ilustraci a zejména o motiv a kompozici a nelze proto srovnávat kvalitu a proto se mi nechce speciálně pro web exportovat ještě i do sRGB. U mě proto!

Ale! YT zprvu také nedovolil použít větší rozlišení fps a barvy a helemese co umí zobrazit dnes! Tedy melo smysl stál eexportovat video i do více Mpx i barev i fps 8-) A někdo byl holt napřed no ;)

Ještě k tomu zobrazení (výstupu) na straně většiny - jak píšete - veřejnosti:

Já mám kupříkladu jako PC monitor TV! Ano TV a velkou a to vícero důvodů:

1. 4k PC monitor ve 42" (velké? Ne! Menší pro 4k nemá smysl, však mám pixel stejně malý jako jak na 21" FullHD 8-) ) IPS panel ani neexistuje a stál by, pro mě jako amatéra cvakajícího si pro radost, nesmasl - majlant! :-(

Mohu však sedět i dále od něj a nekazit si zrak - neostřit na tak blízko jak u malého, což zatěžuje sval oční rohovky a mohu vidět více detailů a panoramatičtěji a nezoomovat zběsile do fotky (digitálně) - vpostatě se to rovná realistickému výhledu z okna do krajiny a vidím i v této virtuální krajince i v dáli i drobné detaily (n)

2. Tato TV má sice 10bit HDMI2. vstup (elektroniku a zracování obrazu) , toto moje konkrétní IPS má sice "jen" 08+2PRD bit , nebo jak se to přesně jmenuje, ale není to rozhodně na prd ;) Neb tato TV má navíc režim WIdeColor Gamut (WCG) a je to tedy znát :D

Co jsem porovnával různé obrazovky a neprofi monitory s fotkami kytek - zejména zelené(!!!) i problémové syté stínované červěné a lesků laků aut z mé Sony A77 (Snímač i engine umí 24bit), tak takové syté barvy a jemné přechody jsem nikde neviděl a neumí to (krom černé, ale barva není jen o černé!) ani OLED...

Myslím že nejedna lepší novší TV s HDR a patřičným vstupem bude míti také lepší barvy a jasy a stíny, než mnohé neprofi PC monitory už proto, že maj max jas až 500cDl! Jo ta moja má tuším max 350cD" 8-) Mointory maj typicky 25cDl = vedne mdlé :-( Večer jas sice dobrý - ale zase podsvětlení LCD = mlíko, kdy ta moja TV má Local Dyming a autojas a i večer i černou jako hrob 8-) ) ,


Prostě to by jste tu nejen velikost obrazu, detaily, ale i barvy a jemnost odstínů a prokreslené tmavé stíny, musel u mě vidět! :D Kdekoliv jinde , co jsem zkušel az aléta vypozoroval, moje a podobné fotky i z lepších zrcadlovek, vypadaj mnohem mdleji :-(

3. Totčím i zpraovávám videodokumenty PC monitory často umí jen 30 a 60Hz, nikoliv "evropslký" "PAL" (25Hz) nebo "Double PAL" - progresivních 50fps= taky 50Hz

Tedy - podobně jako má smysl fotit do více Mpx, ač zobrazovadla byla dlouho jen 1,3 (zejména notebooky navíc s TN panelem, blicí smajlík...) max 2Mpx, má, dle mě, smysl zachytávat i širší rozsah barev a jasů i jemnější barevné přechody
(apropo 4k monitor umí i jemnější přechody i díky fyzice! - více Mpx = jemnější skoky ve stínování a naopak velmi málo Mpx zhatí i sebelepší elektroniku a skoky stínování jsou možné jen po velkých skocích - velkých pixelech :-( )

Výstup je ale většinou lidí, bohužel , silně podcenován, a honí se za Mpx fotoaparátu ale přitom koukaj na 2Mpx monitor či dokonce a pidi obrazovku mobilu...

Dám podobnou otázku - jaký má smysl nahrávat hudbu a zpěv v Hi-Fi - v digisvětě - ve vyšším taktu vzorkování a rozlišení o více bitech a STEREO a distribuovat to stále v lepší kvalitě než CDaudio, když to většina poslouchá na levnýchsluchátkách, nebo středových pidireprácích, nebo z malého rádia, radiobudíku a často jen MONO...?

Za mě to smysl mám! 8-) Pro mě!!! ;) Pro Ty co to ocení a umí , díky své technice a chytrosti, vytěžit i z technické kvality. Ona totiž umocňuje pocisty. Myslím Tím, že na špatné necnice Vás nemusí mnohé dílo tak nadchnout, neb ani nevidíte mnohé souvislosti v detailech, potažmo neslyšíte basu nebo činel.

Technická kvalita může tu estetickou, uměleckou ještě více pozvednout, nebo naopak nekvalita zhatit :-( Jasně, kde nic zajímavého není, tam ani čert nebere...

A fotečka na to - AdobeRGB
(ale s ohledem na Váš monitor a nastavení i na tento web a váš prohlířeč, myslím, že na 99% neuvidíte nikdy tak sytou zejména zelenou, ani sytě žlutočervený list jahody vpravo dole, jako já - není to přitom editováno - saturováno, krom resize - takže neuvidíte drobné žilky listů jako já na origo a na 4k, a je to AdobeRGB JPG přímo z fotoaparátu , kde to mohu nastavit a je to na režim barev - Standard(!)
Jak to kdo vidíte? Barevně sytě nebo vyblitě? (jo a taky jsem zjistil, že zmenšenina se mi zde jeví tmavší, neb na mě v origo velikosti a na velkém monitoru září světlo větší plochy (listů) a tak více dopadá do oka z monitoru z větší plochy obrazu větší světeln výkon!)
(nepléct Adobe prostor s AdobeRGB-JPG!)
Přílohy
Kopírovat z Jahody_AdobeRGB.JPG
Kopírovat z Jahody_AdobeRGB.JPG (907.72 KiB) Zobrazeno 11068 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 105 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/9
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod tom.hyka » 13 črc 2017 20:50

Já bych si dovolil doplnit Edu....vše tady jasně řekl. Adobe RGB je mnohem širší barevný prostor než sRGB. Pro mě je cílem výstup na papír, kde můj nejmenší základní formát je 40x30 resp. 45x30 cm, ale spíše obvykle 40x60 cm a větší. Na mém profi Eizo monitoru je sakra vidět rozdíl mezi sRGB a Adobe RGB... A když to člověk dá do tisku tak to je ještě více vidět. A to už nemluvím, když se tiskne z sRGB ve formátu jpg a nebo v Adobe RGB a z 16-ti bitového tifu. To je úplně jiná liga. A budu se babrat s tím, že to na web budu konvertovat do sRGB ? Nebudu. Webové fotky jsou pro mě jen tím, že slyším názor na kompozici apod. Proto tam mám defautně nastaven Adobe RGB, mydlím to do tiffu a když to dávám na web, tak to převedu do jpg a zmenším to na webové rozlišení, což je takové nutné zlo...

Pěkný večer a zase něco přidám....
Přílohy
_7020090.2063_DxO (1) (1).jpg
_7020090.2063_DxO (1) (1).jpg (521.8 KiB) Zobrazeno 11063 krát
_7020065.2038_DxO (1).jpg
_7020065.2038_DxO (1).jpg (577.74 KiB) Zobrazeno 11063 krát
Uživatelský avatar
tom.hyka
 
Příspěvky: 560
Registrován: 11 pro 2011 20:50

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod ladysk » 14 črc 2017 08:25

ufff, to je na celý víkend tak jen hodně v kostce ...
EDA: to srovnání s hudbou bych až tak nebral - já - bývalý zarytý hifista, teď už hluchý, takže mi na poslech v obýváku 25 m2 trůní Dynacord SL1800 společně s 2 x EV ELX115 :-) poslouchám z CD, ev. flac ev co největší datový tok mp3 co seženu / vytvořím. Ale když pošlu dceři MP3 např. 320 a poslouchá to na mobilu, určitě to neslyší hůř než nějakou 128ku - myslím stejně udělanou / někdy je kvalita příšerná na bezztrátu a 128ka hraje " jako pán bůh / ... kdežto u ARGB to skutečně může 95% spolubojovníků na fóru vidět HŮŘ ...
Tomáš: webové fotky jsou pro mě jen ... to záleží jak je forum samotné nastavené. Na WL jsme k sobě docela tvrdí i co do barev, tmavosti ap...ono je to někdy pro vývoj persony docela dobré neslyšet jen " moc pěkná fotka " ... tady při konstruktivní kritice je našinec za blba, už jsem narazil ...
oba: jo, pro svoji potřebu to plně chápu, ale právě ta velmi reálná možnost horšího zobrazení u ostatních při poslání ven mi to nějak nedá pochopit úplně... :-)
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod ODSakEda » 15 črc 2017 06:39

ladysk píše:..... Ale když pošlu dceři MP3 např. 320 a poslouchá to na mobilu, určitě to neslyší hůř než nějakou 128ku - myslím stejně udělanou / někdy je kvalita příšerná na bezztrátu a 128ka hraje " jako pán bůh / ... .....

Jen krátce k tomuto podivnému(?) chování Mp3 - některá hudba, zejména jen s Tuc Tuc "hudbou", je lépe kompresibilnější (podobně jako fotky s velkýma jednolitejma plochama...) Stačí pak menší datový tok (méně MB soubor). 8-)

Další vysvětlení je, že mnozí převádí CDaudio na Mp3 a někteří mnozí.., zase dělaj z tohoto CDaudio, neb jim to nebere player stolní nebo v autě. To opětovně někdo veme a udělá zase Mp3... A udělá jej třeba 540kb/s aby to lépe hrálo. Jenže to již jednou někdo zprznil do Mp3 jen do 128kbps, ale to nikdy nemůžeš tušit, nepoužiješli originální - čili lisované(!) CDaudio :(

Ač digitální a tak při kopírování bezztrátový svět, někteří kopírují ztrátově a dopadne to nemlich stějně, bebě, jako několikátá kopie z pásku na pásek natož z kazety na kazetu a kopie z kopie... Naštěstí že se u digitálu nezprzní alespoň rychlost (tempo sskladby) a kolísání zvuku..., jak u pásků... (já kdysi nahrával na cívkáč pouze na devatenáctku (19cm/s ač amatérský standard byla 9,5 a kazeta má rychlost posuvu jen 4,7... a pidisetrvačník na posuvové pidihřídelče = velké nekonstantnost posuvu = kolísání...)

Ale to už jsme hooodně odbočili zde :roll:
Tak abych jen nekecal a držel se i tématu, tak dávám nějako zelenou - jednak uklidňuje a jednak je nejlepším testem celého řetězce od aparátu přes kopresní(!) formát JPG až po výstup - monitor 8-)

Jde o originál jen resiznutou fotku přímo z fotoaparátu nastaveném na standard a AdobeJPG (myslím si, i jsem subjektivně z RAW zkoušel, že méně poškozuje rozsah zejména u zelené(!) a tak to má jistý smysl zejména u krajiny i pro sRGB monitory, na kterém momentálně jsem - jen malý 21"IPS FullHD Asus v sRGB režimu a přesto vidím tyto fotečky krásně sytě zelené 8-) a ne s tendencí do vyblita nebo do příliš jen žluta, jako mnohé starší i profi Canony, natož ze všech malých (1,1/25" CMOS-sů) z kompaktů navíc se silnou komprimací do JPG :-(

Jak to vidíte kdo Vy? Třeba to (zejména sytě zelenou) někdo uvidí a ocení, ale někteří mi píší, proč to mám tak vyblité? :shock: ???)
(Jesník - Bílá Opava AdobeRGB generované přímo fotoaparátem)
A nakonec jedna i jinejma s barvičkama i s bílou(!) (turistická značka):

Doplněno - tady tuto aktuální fotku: download/file.php?id=106717, na jiné diskuzi zde, přitom ze Sigmy Merill, nevidím sytě zelenou ani na tom IPS Asusu , co mementálně su, nastaveném přitom v sRGB režimu :( )(jak je důležitá i předloha! - vstup)
Přílohy
Zelená_AdobeRGB_JPG1.JPG
Zelená_AdobeRGB_JPG1.JPG (366.86 KiB) Zobrazeno 11028 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/20 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -10/10 EV
Metering mode: Pattern
Zelená_AdobeRGB_JPG2.JPG
Zelená_AdobeRGB_JPG2.JPG (441.89 KiB) Zobrazeno 11028 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 40 mm
Čas expozice: 1/50 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -10/10 EV
Metering mode: Pattern
Zelená_AdobeRGB_JPG3.JPG
Zelená_AdobeRGB_JPG3.JPG (320.81 KiB) Zobrazeno 11028 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/1000 sec.
Clona: F/4.5
ISO: 400
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
Zelená_AdobeRGB_JPG4.JPG
Zelená_AdobeRGB_JPG4.JPG (431.81 KiB) Zobrazeno 11028 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 45 mm
Čas expozice: 1/100 sec.
Clona: F/5
ISO: 400
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
Zelená_AdobeRGB_JPG5.JPG
Zelená_AdobeRGB_JPG5.JPG (468.78 KiB) Zobrazeno 11028 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/9
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
Zelená_AdobeRGB_JPG6.JPG
Zelená_AdobeRGB_JPG6.JPG (275.98 KiB) Zobrazeno 11028 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 105 mm
Čas expozice: 1/160 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
Naposledy upravil ODSakEda dne 15 črc 2017 07:05, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod ODSakEda » 15 črc 2017 06:55

tom.hyka píše:Já bych si dovolil doplnit Edu....vše tady jasně řekl. Adobe RGB je mnohem širší barevný prostor než sRGB. .....

Tome, ale jen doplňuji, že je rozdíl AdobeRGB a "AdobeRGB JPG"! V JPG nejde uchovat AdobeRGB (tedy šlo by to teoreticky, ale pak by soubor fotky i v JPG neměl smysl a měl by stejně MB jako RAW... jen se to tak jmenuje ("AdobeRGB JPG").

Ale! - myslím si a testoval jsem export z RAW do různých možností editoru Sony, že tato volba typu JPG a např 95% kvalitě, přes malinký soubor (no malinký, moje fotečky v JPG maj 20MB i víc!...) nejméně ošidí (komprimace je dosleva šizení barev - jak rozsahu, tak slévání podobných ploch - matematicky pak jde defacto o krácení, nejen stejných a opakujících se řetězců údajů z nul a edniček, z nichž fotka je zapsána v digisvětě, ale i jen podobných! - to by bylo jinak bezeztrátové) rozsah zejména zelené 8-)

Proto to má , dle mě smysl i pro koukače jen na sRGB monitor i TN... panely notebooků tedy neposílat již tak ošizený silně komprimovaný obraz ještě i do nic moc zobrazovadla.

Podobně jako má smysl u hudby nahrávat větší rozsahnež mnozí vůbec slyší (Sluchátka dnes umí zahrát dokonce nad rámec sluchu - již od 5Hz -25kH!) i do vyšší vzorkovací frekvence (např. 192kHz) i rozlišení frekvencí (bity např 24bit) i když se to nakonec uloží jako 44,1kHz a 16bit, neli hůře - do komprimátu: Mp3 a má smysl i malé zkreslení zesilovače - např. jen 0,03%! a Clas AA (vetší symetrie sínusoudy za cenu velké spotřeby i v klidu již jen zapnutý a nehrající) ač výstup - reproduktory, má zkreslení 8-12%...

Tu skálu jsi ohlodal hladem Ty? :shock: :lol: ;) (n)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod ODSakEda » 15 črc 2017 18:14

ladysk píše: ..... oba: jo, pro svoji potřebu to plně chápu, ale právě ta velmi reálná možnost horšího zobrazení u ostatních při poslání ven mi to nějak nedá pochopit úplně... :-)

Vidíš na svém monitoru (jakém!?) nějaký rozdíl?
Rajčata se sigmy, nejspíš v sRGB džejpegu: download/file.php?id=106717
a z mojí Sony v AdobeRGB džejpegu:
(je to za nestejných podmínek a tedy jen pro ilustraci, že není zelená jako zelená. Ale záleží na tom, jak kdo to vidí na svém monitoru a na jak nastaveném!)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod ODSakEda » 15 črc 2017 18:55

ladysk píše:..... oba: jo, pro svoji potřebu to plně chápu, ale právě ta velmi reálná možnost horšího zobrazení u ostatních při poslání ven mi to nějak nedá pochopit úplně... :-)

Takže! Udělal jsem malý test - fotku, co jsem měl přímo fotoaparátem generovanou v AdobeRGB JPG(!) a souběžně uloženou i v RAWm, jsem exportoval do sRGB a! - při porovnání je z fotoaparátu nejen zelená barva přirozenějsí, ale hlavně červená(!) barva (batohu) není slitá u tohoto AdobeRGB a jhe jemněji vystínovaná 8-) , zatímco u sRGB je sice fotka barevnější..., ale ten červený batoh jedna hnusná červená guča :( a barvy u mě vidím sice sytější a tak pro mnohé líbvější..., ale na můj vkus až moc slité do jedné syté guče jak u tisknuté pohlednice...
Jak to kdo vidíte Vy!? Viz ukázky:
(nejprve obě fotky stáhnout a prohlížet ve fullscreenu a přepínat mezi sebou rychle obě fotky ve fotoprohlížeči(!) a né ve webovým prohlížeči... I když je to znát ten rozdíl i tady. Budeli někdo požadovat vyšší rozlišení, díky lepšímu monitoru, dejte vědět, není problém. Věřím, že amatérům se bude víc líbit ten sytější červenější batoh :lol: ... Ale v reálu takový není!!! :twisted: )
Přílohy
zelená z fotoaparátu AdobeJPG.JPG
zelená z fotoaparátu AdobeJPG.JPG (1.27 MiB) Zobrazeno 11005 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/60 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -10/10 EV
Metering mode: Pattern
Zelená sRGB.JPG
Zelená sRGB.JPG (1.35 MiB) Zobrazeno 11005 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/60 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -10/10 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod ladysk » 16 črc 2017 10:27

neumím to stahnout, ale to není důležité... na mém kancelářském IPS LG W2220 monitoru jsou ty rozdíly bohatě vidět i takhle. Ale původní myšlenka nebyla jaký je rozdíl mezi výstupy, ale proč pro potřeby webu zdůrazňujete expozici s nastavením ARGB... což jsme si vysvětlili. že je to důležité pouze pro svoji potřebu doma...a je to, Tohle povídání dál už s tím vůbec nesouvisí, zrovna tak rozbor MP3 souborů / mimochodem - já i dcera posloucháme tuc tuc v podobě Sabbath, Zeppelin, Purple atp... :-) /- nezabírejme již dál místo kreativním tvůrcům...
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod ladysk » 16 črc 2017 10:33

jako kompenzaci hodím jeden včerejší detail...
Přílohy
NIK_9721a.jpg
NIK_9721a.jpg (359.6 KiB) Zobrazeno 10986 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 180 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/11
ISO: 500
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash fired, compulsory flash mode, return light not detected
Model: NIKON D810
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: -2/6 EV
Metering mode: Pattern
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod ODSakEda » 16 črc 2017 11:24

ladysk píše:jako kompenzaci hodím jeden včerejší detail...

pěkná kompenzace (n)
Adobe jsem nezdůrazňoval, jako spíš upozorňoval, že je to v AdobeJPG, neb nejen např. pe-pa , se do mě kdysi pustili, že sem dávám vyblitiny :-( Zprvu jsem myslel, že nemám moc dobře seřízen "monitor" (4k LCD TV, což je na nastavení težší než PC monitor s volbou profilů), ale pak mi došlo, že bude možná problém v tom Adobe.
Holt to budou různí lidé na různých zobrazovadlách vidět různě vždy, neb někdo bude stále používat i jen notebook s TN panelem :-( ...

Dávám na kochání nějaké né moc detailní krajinky - momentky z auta... z cesty ze Slavonicka na Znojemsko pohraničím:
Přílohy
cesta ze Slavonicka na Znojemso pohraničím1.JPG
cesta ze Slavonicka na Znojemso pohraničím1.JPG (738.35 KiB) Zobrazeno 10982 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/3.5
ISO: 800
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -13/10 EV
Metering mode: Pattern
cesta ze Slavonicka na Znojemso pohraničím2.JPG
cesta ze Slavonicka na Znojemso pohraničím2.JPG (970.25 KiB) Zobrazeno 10982 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/4000 sec.
Clona: F/3.5
ISO: 800
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -13/10 EV
Metering mode: Pattern
cesta ze Slavonicka na Znojemso pohraničím3.JPG
cesta ze Slavonicka na Znojemso pohraničím3.JPG (746.85 KiB) Zobrazeno 10982 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/4000 sec.
Clona: F/4.5
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
cesta ze Slavonicka na Znojemso pohraničím4.JPG
cesta ze Slavonicka na Znojemso pohraničím4.JPG (759.47 KiB) Zobrazeno 10982 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/2000 sec.
Clona: F/4.5
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
cesta ze Slavonicka na Znojemso pohraničím5.JPG
cesta ze Slavonicka na Znojemso pohraničím5.JPG (613.44 KiB) Zobrazeno 10982 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 45 mm
Čas expozice: 1/1600 sec.
Clona: F/5
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
cesta ze Slavonicka na Znojemso pohraničím6.JPG
cesta ze Slavonicka na Znojemso pohraničím6.JPG (646.86 KiB) Zobrazeno 10982 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 24 mm
Čas expozice: 1/3200 sec.
Clona: F/4.5
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod ODSakEda » 18 črc 2017 20:32

Aktuální momentky z jedoucího auta časně ráno cestou po jihu Čech:
Přílohy
časně ráno1.JPG
časně ráno1.JPG (543.99 KiB) Zobrazeno 10952 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 105 mm
Čas expozice: 1/3200 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 800
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
časně ráno2.JPG
časně ráno2.JPG (543.61 KiB) Zobrazeno 10952 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/640 sec.
Clona: F/5
ISO: 800
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -13/10 EV
Metering mode: Pattern
časně ráno3.JPG
časně ráno3.JPG (542.56 KiB) Zobrazeno 10952 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 45 mm
Čas expozice: 1/1250 sec.
Clona: F/5
ISO: 800
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -13/10 EV
Metering mode: Pattern
časně ráno4.JPG
časně ráno4.JPG (582.08 KiB) Zobrazeno 10952 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/1250 sec.
Clona: F/4.5
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A65V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod tom.hyka » 20 črc 2017 21:16

Ahoj,

přibyla zajímavá debata na téma barevný prostor a pod. Myslím, že to bylo prospěšné. Ty Edovy zelené vidím na svém monitoru parádně, u ruksaku je vidět, kde je bačorina a kde kresba. J8 přidám je nějakou kytičku (makal jsem na zahradě a byl jsem tak utahanej, že se mi ani fotit nechtělo)...
Přílohy
2017 zahrada, kytky (35)_DxO (1).jpg
2017 zahrada, kytky (35)_DxO (1).jpg (320.03 KiB) Zobrazeno 10922 krát
2017 zahrada, kytky (94)_DxO (1).jpg
2017 zahrada, kytky (94)_DxO (1).jpg (344.42 KiB) Zobrazeno 10922 krát
2017 zahrada, kytky (70)_DxO (1).jpg
2017 zahrada, kytky (70)_DxO (1).jpg (340.21 KiB) Zobrazeno 10922 krát
Uživatelský avatar
tom.hyka
 
Příspěvky: 560
Registrován: 11 pro 2011 20:50

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod tom.hyka » 20 črc 2017 21:17

A dobrou noc, padám do postele....
Uživatelský avatar
tom.hyka
 
Příspěvky: 560
Registrován: 11 pro 2011 20:50

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod ladysk » 23 črc 2017 15:14

boj o přežití ... okraj odkaliště elektrárny Opatovice
Přílohy
NIK_9741.jpg
NIK_9741.jpg (540.22 KiB) Zobrazeno 10893 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 180 mm
Čas expozice: 1/200 sec.
Clona: F/11
ISO: 800
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: NIKON D810
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: KRAJINNÝ DETAIL

Příspěvekod tom.hyka » 24 črc 2017 23:05

Taky přidám.
Přílohy
Hostyn_003 (1).jpg
Hostyn_003 (1).jpg (930.94 KiB) Zobrazeno 10234 krát
Uživatelský avatar
tom.hyka
 
Příspěvky: 560
Registrován: 11 pro 2011 20:50

PředchozíDalší

Zpět na Fotíme krajinu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron