Nazelenalé fotky Pixma MP5100, co s tím?

Moderátor: borisst

Nazelenalé fotky Pixma MP5100, co s tím?

Příspěvekod Martynko » 14 pro 2014 16:18

Takže na úvod, tiskárnu nevlastním, netisknu jen fotky pouze zvětšuji (jo, rád se máchám ve vývojce), nicméně tedy jsem dostal za úkol vyřešit problém s tiskárnou, jak na to koukám, tak vůbec tomu nerozumím :roll: takže takto, mají multifunkci, tisknou si domácí albumovky hlavně z karty, a DLOUHODOBĚ do toho lejou neznačkový inkoust (refill), v poslední době tiskárna stojí, protože začala tisknou nazelenalé fotky, upřesňuji, inkoustem to není, takto tiskla přes rok v pořádku.

Tak a teď závada, jediné co mne překvapilo bylo, že když se dalo nastavení "obyčejný papír" kvality "standardní", tak byl obrázek barevně dobře, ikdyž s čárami v nepříjemné kvalitě, nicméně jakékoliv nastavení papíru a kvality znamenalo pokaždé nazelenalý snímek, čím to proboha může být? test trisek dojde v pořádku, nic nenaznačuje ucpané trisky, ani v PC se mi nepodařilo nastavit tak, aby tiskla korektně...

má někdo nějaký nápad jak to vyřešit... ?
návrhy problému:
1)- inkoust (nicméně rok a tisíce snímků bezproblémů!)
2)- zapečené mikrotrisky (kontrolní tisk v pořádku, barva tam proleze)
3)- vypálené trisky, už nedávají přesné množství inkoustu (zkrátka spotřební elektronika)
4)- vlastní rozkalibrování barev tiskárny (prakticky nemožné ale i možné, při nastavení obyčejný papír - kvalita standardní je barevnost OK)

Díky za rady, už nevím co s tím, před třemi roky se tiskárna kupovala protože na tamté odešla hlava, tak mám takový pocit, že už to má i tato zasebou...
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Nazelenalé fotky Pixma MP5100, co s tím?

Příspěvekod xkaiserj » 01 led 2015 12:52

Ahoj,

trysky jsou OK a ani není hlava "prorařená"? Tj. neproniká barva mezi jednotlivými kanály? Jinak by to mohlo znamenat i změnu kvality inkoustů, u refillu ne ojedinělá věc.

Zdraví Honza.
xkaiserj
 
Příspěvky: 6
Registrován: 31 pro 2014 11:13

Re: Nazelenalé fotky Pixma MP5100, co s tím?

Příspěvekod Martynko » 02 led 2015 19:45

hlava je v pořádku, čistil jsem ji nekolikrát rozpoštědlem pro inkousty a jedou si postála v kapalině i dva dny, tes trisek dopadne v pořádku tak už teda nevím, jinak refily jsou v zásobě takže nic nového či neověřeného, ale jak jsem psal, divné je, pokud se dá obyčejný papír, tak to barevně vyleze v pořádku, jistě snekvalitně ale barevně v pořádku, jakmile se dá fotopapír nebo vyšší kvalita, je to zelený... :shock: :(
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Nazelenalé fotky Pixma MP5100, co s tím?

Příspěvekod xkaiserj » 03 led 2015 12:24

Díky za info. Pokud ani změna nastavení sw, driveru či jiný typ fotopapíru není ten případ, pak se jedná o typický pochod, chcete-li zrání tiskárny :-o. Teď jde o to, zda je to skoková změna projevující se u vysokého rozlišení/kvality nebo kontinuální proces odchodu tiskárny do věčných lovišť. Pokud je to případ první, dá se to vyřešit rekalibrací dané kombinace tiskárny a papíru a nastavení driveru. Ale to pak vyžaduje "informovaný" tisk přes aplikaci, co podporuje správu barev (CMS) na základě mezinárodního standardu ICC.

Zdraví Honza.
xkaiserj
 
Příspěvky: 6
Registrován: 31 pro 2014 11:13

Re: Nazelenalé fotky Pixma MP5100, co s tím?

Příspěvekod Martynko » 05 led 2015 11:10

No mám za to, že tisková hlava už nefunguje jak má, takzvané kurvítko to je, ale je zajimavé, že někteří mají tiskárnu léta, lejou do toho refily a stále jim funguje, no nic, je to divný, asi neexistuje návod na oravu (kupovat originální atrament za 900 vočí nemá smysl) takže tiskárna už nebude foto, nemám rád tyhle věci... není nad to si snímek nazvětšovat ručně... :D
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Nazelenalé fotky Pixma MP5100, co s tím?

Příspěvekod xkaiserj » 07 led 2015 08:59

Proti gustu žádný dišputát :-). Na druhou stranu, co chtít od nedrahé multifunkce zavlažované nedoporučovanými inkousty? Měj se fajn, zdraví Honza.
xkaiserj
 
Příspěvky: 6
Registrován: 31 pro 2014 11:13


Zpět na Vše kolem tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků