Skenování fotografií

Moderátor: borisst

Skenování fotografií

Příspěvekod pa.vel » 21 črc 2014 09:42

Dobrý den,
pane Borisst prosím, zda by jste mi poradil podle vašich zkušeností jaký model skeneru koupit. Vždy jsem měl některou z tiskáren, které uměly skenovat i fotografie, poslední Canon PIXMA MP 830. Nyní používám pro tisk fotografií jen samostatnou tiskárnu PIXMA Pro 9000Mark II. Multifunkční tiskárna Samsung SCX-4500, kterou používám pro psaní, je pro skenování fotografií nepoužitelná. Na trhu nabídky existuje skenerů od samotných značek desítky modelů a každý prodavač vychvaluje ty modely, které má v sortimentní nabídce.
Vyhovovat mi bude v provedení stolním fo A4, jednostranná jen pro skenování fotografií. Děkuji předem za vaše doporučení.
S přáním pěkného dne
Pavel
pa.vel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 15 čer 2012 10:24

Re: Skenování fotografií

Příspěvekod xkaiserj » 01 led 2015 12:12

Dobrý den Pavle,

dovolím si za kolegu Borise zaskočit, i když to již určitě máte vyřešené. Jedná-li se jen o skenování odrazných předloh (papírových fotografií) a ne negativů či pozitivů, bohatě postačí jakýkoliv skener střední kategorie, např. Canon CanoScan LiDE 220 nebo Epson Perfection Photo V370.

Zdraví Honza.
xkaiserj
 
Příspěvky: 6
Registrován: 31 pro 2014 11:13

Re: Skenování fotografií

Příspěvekod vladho » 28 pro 2016 14:52

Dobrý deň,
keďže som v šuplíku našiel nejake staré negatívy fotené na zvitkove filmy formatu 120 (6x6), mohli by ste mi odporučiť nejaký skener, ktorý by ich dokazal oskenovať v prijateľnej kvalite? Nejde mi o nejaky profsionalny vysledok, len aby sa na to dalo pozerať. Cena tak okolo 500 €.
Ďakujem.
vladho
 
Příspěvky: 8
Registrován: 17 lis 2016 13:50


Zpět na Vše kolem tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron