malo cervene nebo zlute barvy pri tisku HP 7110

Moderátor: borisst

malo cervene nebo zlute barvy pri tisku HP 7110

Příspěvekod vasekkkk » 03 led 2017 23:34

Ahoj,

mam mensi problem s barvama na HP tiskarne 7110. Koupil jsem neorigo barvu do tiskarny a fotky jsou takovy divne nazelenaly. Jakoby tam bylo strasne malo cervene barvy a zluta taky neni tak syta. Proste viditelnej rozdil.Na nekterejch fotkach mi prijde, ze naopak zase chybi zluta.

Kdyz vytisknu testovaci stranku, tak tam zluta normalne je i magenta a a blue.

Pomoci nastaveni profilu jsem schopny to lehce zmenit, ale moc nevim, ktery se jak chova a je to metoda pokus omyl.

Nejde to jeste nejak potunit ty barvy, jako manualne nastavit tiskarne vetsi saturaci? Rekl bych ze to neni pouze neoriginalni barvou, ale hlavne o nastaveni.



Diky za info

leva strana - origo HP barva
prava strana - neorigo z Ebay
Přílohy
20170103_233607dasda.jpg
20170103_233607dasda.jpg (2.58 MiB) Zobrazeno 8422 krát
vasekkkk
 
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2017 23:31

Re: malo cervene nebo zlute barvy pri tisku HP 7110

Příspěvekod vasekkkk » 04 led 2017 13:00

nechapu jednu vec, kdyz dam tisk testovaci stranky, tak vidim krasnou cernou barvu.

ale jakmile dam tisknout cernou stranku (absoultni cerna), tak se tiskne soutiskem (cervena, purpurova, zluta) - a pak to vypada jakoby do zelena :o :o :o

nevite, ke se da tohle nastavit? Barva v toneru evidentne je, takze to fakt nechapu...:(
vasekkkk
 
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2017 23:31

Re: malo cervene nebo zlute barvy pri tisku HP 7110

Příspěvekod ODSakEda » 04 led 2017 15:29

ja si myslim ze u grafiky (coz ie i testovaci str. a cerne cary nebo obdelelcky) tiskne automaticky cernobile ale fotku pri nastaveni kvality na foto sklada tmavou z cmyk barevnych slozek (fotka je prece o jemnych prechodech! skladanycb z barev!!! i monitor ma cernou jaoo ztmavene vsechny tri slozky a naopak od tisku bilou tvori vsechny barevne!! slozky RGB.) a cerna jen pridava jakoby vetsi tmavost , jestli je vubec pouzivana!? u daneho typu tiskarny.
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: malo cervene nebo zlute barvy pri tisku HP 7110

Příspěvekod vasekkkk » 04 led 2017 16:40

Diky,

no je to mozne, ze se tiskarna chova takhle a cernou pouziva pouze na plain text.

Ale co ten celkovej barevnej rozdil na prilozenym obrazku? Muze to bejt tim, ze neorigo barvy nejsou tak syte? Kdyz to v photoshopu prepalim s barvama, tak to celkem jde, ale je tam rozdil.

Proste mi prijde, ze predesly HP barvy skladaj barvy na fotce jinak nez ty neofiko. nevim no
vasekkkk
 
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2017 23:31


Zpět na Vše kolem tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků