Photoshop 7

Photoshop 7

Příspěvekod krutidlo » 26 led 2014 17:15

Našiel som v PC starý Photoshop 7 cz...Ale nedokáže otvoriť RAW...tak neviem či to ani nedokáže alebo mám niečo len zle nastavené...Keď chcem otvoriť RAW z Photoshopu tak mi priečinok v ktorom je RAW uložený ukazuje ako prázdny...A keď kliknem na RAW pravým a dám ho otvoriť v programe Photoshop tak sa program spustí ale namiesto fotky sa ukáže chybové hlásenie...
krutidlo
 
Příspěvky: 29
Registrován: 09 led 2014 21:01

Re: Photoshop 7

Příspěvekod bmx » 26 led 2014 17:31

Budes muset pouzit Adobe DNG konvertor, ktery prevede RAW na TIFF nebo jpg a nasledne v PS upravovat. Totiz pro kazdy novy typ fotaku, PS vytvari prostredi pro konverzi RAWu...
Nepises, co mas za fotak, nekteri vyrobci dodavaji s fotakem editor pro konverzi RAWu....
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Photoshop 7

Příspěvekod jizapo » 26 led 2014 19:25

krutidlo píše:Našiel som v PC starý Photoshop 7 cz...Ale nedokáže otvoriť RAW...tak neviem či to ani nedokáže alebo mám niečo len zle nastavené...Keď chcem otvoriť RAW z Photoshopu tak mi priečinok v ktorom je RAW uložený ukazuje ako prázdny...A keď kliknem na RAW pravým a dám ho otvoriť v programe Photoshop tak sa program spustí ale namiesto fotky sa ukáže chybové hlásenie...



Asi tě nepotěším, ale s raw soubory PS 7 pracovat neumí a to ani při převedení na DNG pomocí Adobe DNG konvertoru. S rawy prvně vyšel až PS CS neboli PS 8. Takže pokud bys jej chtěl používat, nezbyde ti než použít buďto nějaký tovární konvertor, který dodává či prodává výrobce fotoaparátu, nebo jiný konvertor a převést obrázek na tiff soubor a ten do PS 7 už načteš.
Uživatelský avatar
jizapo
 
Příspěvky: 383
Registrován: 05 úno 2012 21:11
Bydliště: ČR

Re: Photoshop 7

Příspěvekod bmx » 26 led 2014 20:41

Budes muset pouzit Adobe DNG konvertor, ktery prevede RAW na TIFF nebo jpg a nasledne v PS upravovat. Totiz pro kazdy novy typ fotaku, PS vytvari prostredi pro konverzi RAWu...
Nepises, co mas za fotak, nekteri vyrobci dodavaji s fotakem editor pro konverzi RAWu.... :lol:
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Photoshop 7

Příspěvekod krutidlo » 28 led 2014 09:01

Diki za radu.. Skúsil som to ale používať to takto asi nebudem...Jednak je to robota naviac a jednak som si fotku prerobil z RAW samozrejme do TIF 16bit a tým pádom sa nedá použiť asi 30% funkcií...Mimochodom mám nikon a k nemu bol ViewNX2...Ale mne to pripadá slabé...možno len ja z nim neviem pracovať :shock: ...
krutidlo
 
Příspěvky: 29
Registrován: 09 led 2014 21:01

Re: Photoshop 7

Příspěvekod bmx » 28 led 2014 09:20

Nojo, to je ono, ale casem na vse prijdes. editor umi prevest NEF na jpg nebo tiff na jedno kliknuti... ;)
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Photoshop 7

Příspěvekod jizapo » 28 led 2014 18:38

krutidlo píše:Diki za radu.. Skúsil som to ale používať to takto asi nebudem...Jednak je to robota naviac a jednak som si fotku prerobil z RAW samozrejme do TIF 16bit a tým pádom sa nedá použiť asi 30% funkcií...Mimochodom mám nikon a k nemu bol ViewNX2...Ale mne to pripadá slabé...možno len ja z nim neviem pracovať :shock: ...


Na toto vám odpovím následovně: "V PS všeobecně při 16bit zobrazení je poměrně dost funkcí nedostupných, takže ani přímý převod pomocí modulu ACR Photoshopu by vám nepomohl. 16 bit zpracování je výhodné tam, kde předpokládáte značné tonální úpravy a tedy možnost následné posterizace v obrázku."
A pokud vám brání finanční limity k zakoupení PS CS6, nebo se nepozdává nájem za PS CC, pak pro běžné zpracování fotografií bych doporučil PS Elements 12, který spolehlivě nahradí svého velkého bratříčka. Jen je poněkud osekaný. Např. modul ACR neobsahuje korekce objetivu, záložku HSL/stupně šedi a rozdělené tónování. Vlastní PS pak nemá záložku kanály a neumí pracovat s vektory. Jinak vše ostatní téměř plně nahradí. Jen jste u něj propásl velkou slevu, která skončila 9. ledna, takže nyní je opět za plnou cenu cca 2600 - 2800 Kč.
Samozřejmě máte možnost jeho vyzkoušení 30 denní bezplatná verze.
Uživatelský avatar
jizapo
 
Příspěvky: 383
Registrován: 05 úno 2012 21:11
Bydliště: ČR


Zpět na Photoshopem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron