Automatizace pomocí akcí

Automatizace pomocí akcí

Příspěvekod waldez » 02 zář 2012 22:00

Zdravím všechny a prosím o radu. Přiznám se, mam neoriginální verzi Adobe Photoshop Version: 8.0 (8.0x030) a chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo z Vás neslyšel o stránce, kde se dají stáhnout různé akce do Photoshopu, popřípadě jak je natáhnout do programu. Jsem začátečník, nadšený amatér do fotografování, a informace čerpám z knihy Photoshop pro každého od Simona Joinsona. Pokud mi někdo můžete doporučit nějakou jinou, lepší literaturu o Photoshopu nebo o těch akcích, sem s tím ;) Děkuji.
waldez
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 zář 2012 21:49

Re: Automatizace pomocí akcí

Příspěvekod swisst » 07 zář 2012 16:09

Já jsem se s Photoshopem skamarádil až po přečtení téhle knížky http://knihy.abz.cz/prodej/digitalni-fo ... oshopu-cs5 (přesněji řečeno knížky téhož autora pro verzi CS3). Je to psané možná trochu rozvláčně a není to levná knížka, ale mně se osvědčila.

Co se týče akcí, předpokládám že sis někde stáhnul soubory typu .atn, a ty je potřeba zkopírovat do správného adresáře. Najdi si kam sis nainstaloval Photoshop a tam hledej adresář Presets\Actions - budou tam další soubory .atn, podle toho to poznáš. Takže vypni PS, zkopíruj, a když PS znovu spustíš, měly by se ti tam nové akce objevit.
Tohle platí pro PS CS5 a CS3, jestli je to tak i ve verzi 8 ale nevim.
swisst
 
Příspěvky: 49
Registrován: 10 zář 2011 21:59

To: Swisst

Příspěvekod waldez » 09 zář 2012 07:29

Děkuji mnohokrát!!! (n)
waldez
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 zář 2012 21:49

Re: Automatizace pomocí akcí

Příspěvekod PetrHrab » 06 lis 2012 10:05

Návod, jak instalovat akce už tu někdo napsal, já ti poradím jak hledat action přesně které potřebujes. Pokud ti jde o koprodukci fotografie, je dobré hledat na deviantart.com, kde si muzes stahnout tisice actions na upravu fotografií. Pokud hledas neco jiného, používej google - "photoshop actions download" +akce kterou hledáš
Poslouchám: Buty - Práce není, není práce...
PetrHrab
 
Příspěvky: 1
Registrován: 06 lis 2012 10:01

Re: Automatizace pomocí akcí

Příspěvekod denda090 » 04 úno 2013 23:22

@swisst

o téhle publikaci jsem slyšela, autor má hodně dobré renomé.
denda090
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04 úno 2013 15:44


Zpět na Photoshopem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron