Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod vrgada » 12 lis 2017 13:38

vlakno je zaneradene tak jako tak, tak to preskoc, kdyz ti to vadi, jsem zde pravdepodobne dele nez ty a tech foveon fotaku jsem pravdepodobne mel taky vic. Osobne si myslim, ze pro nekoho z fora muze byt zajimave, ze pokrok v technice je a sigma jen preslapuje na miste
vrgada
 
Příspěvky: 674
Registrován: 17 zář 2013 05:55

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 12 lis 2017 13:48

Ano Vrago, nechce se mi tady nic přeskakovat a číst bláboly o vývoji foveonu a mobilů. Zamysli se nad tím pokud možno hlavou.
Současná má Sigma není první, a na vláknu jsem už taky několik let určitě víc než ty. Ale, kdybych se jí zbavil, určitě bych nebyl takový vtírka a otrava, abych se sem cpal s MOBILEM (!!!) a plival druhým do polívky. Jdi prostě s těmi bláboly a s tím mobilem do ......víš kam? (y) M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 12 lis 2017 13:50

Miro, diky, jsem velice rad, ze se ti ma uprava libi!!! (n)

Vrgada, tvuj Problem je, ze holt na nas tady nemas. Take proto jsi si koupil tu sragorku, protoze jsi, jak neustale a roky zde dokazujes, uplne neschopny fotit necim jako je dospely fotak, jedno jake znacky.
Dalsi tvuj Problem je, ze trpis tim padem komplexem menecennosti, ktery se ted tady na nas zkousis zkompensovat...... To se ti ale povest nemuze, protoze jak sam vis, existuji relativne daleko lepsi masinky nez my tady vlastnime. Ale to je prave to relativni; Foveon je Foveon a tomu jsme zde verni i pres to, ze jak pises, stoji zu dneska v pomeru s jinymi sensory za kulove. Jak vidis, nas to vubec nevzrusuje. Jinak bychom uz davno s temi nasimi "kramy" tady nefotili a kdybychom byli neco jako ty, tak by nam nestacil ani ten zlevneny mobil, ktery se jinak asi vnutit zakaznikum neda. :lol: :lol: :lol:

Ale ja ti to preji z plna srdce; snad zu ted s tou tvou srackou dokazes tu tvou rodinku, haklivou na plet, dobre vyfotit.... (n)

Na druhou stranu se tak ptam, proc se tady vubec s tim svym vynikajicim telefonem vnucujes... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:53, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 12 lis 2017 13:56

Petře, paráda ! A kdybys to fotil mobilem, to by byla dokonalost sama !!! :D (n) M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 12 lis 2017 14:07

vrgada, zcela zřetelně vidím magentu a tyrkis. To musí být Foveon!!! Gratuluji, Ty jeden šibale... ;) (n)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 12 lis 2017 14:15

Miro, diky! ;)

Vrgada, tady vkladam dve focene s DP0Q, aby si se mohl aspon trochu na tech dvou cvacich vyzivat...... ;) :lol: :lol: :lol:


*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod vrgada » 12 lis 2017 15:08

Ale no tak, fotit se da s lecscim a pseudoumelecke prirodni omalovanky krajinek dnes uz ty mobily zvladnou taky a umi to i treenager s mobilem
https://magazin.aktualne.cz/foto/kdepak ... 590604f2e/
...
tak se tu mejte vespolek dobre, mizim a objevim se az si koupim zase neco jineho a komplexy opravdu nemam. Navic rada z vas by vubec nepoznala cim fotka byla nafocena
vrgada
 
Příspěvky: 674
Registrován: 17 zář 2013 05:55

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 12 lis 2017 15:31

Tak založ vlákno! A budou ti tam přispívat ti tví trenažéri! Jak vyplynulo z tvého příspěvku !! :) :) :) M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod vrgada » 12 lis 2017 15:46

a na ty mobilfotky toho kluka jsi se podival? Anebo se ze zoufalstvi dokazes tocit v diskusi jen na preklepu ve vete?
...
Uz davno vim, ze na tomto vlakne je hodne lidi postizena foveon slepotou a ty zoufale divne barvy proste nevidi, pak se jeden vztekloun vyziva v omalovankach prirody a periodicky sem hodi jeden vlezly chlapecky dvouportret, aby se nam ozivil v pameti, pak se tu laborovalo z nejakou sedou dlazdickou misto aby se resilo, ze i bez dlazdicky by mel fotak umet nastavit bilou. Mel jsem leccos, ale jedinej slusnej fotak, co kdy Sigma udlela byla klasicka Dp2ka tedy samozrejme v kontextu doby. A jsem ji za to vdecny, ale tot vse. Porad je to jak pres kopirak, jen RAW, neumi to barvy, mizerna citlivost, ostreni zoufale, tvary fotoaparatu podivne. Ta myslenka foveonu je uzasna, ale asi to nejde udelat a je smesne, ze mobily za zlomek ceny nefoti o tolik hure a to nedavam k porovnani spicku, ale hracku za 7 litru.
vrgada
 
Příspěvky: 674
Registrován: 17 zář 2013 05:55

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 12 lis 2017 17:32

Nojo, sorry vím, že to byl překlep, ale nabídl jsi mi to. Tak já tu Sigmu asi prodám a koupím BB. Ale jinak ty samozvaný experte jdi prudit a otravovat jinam. Jak říká klasik : kdyby hloupost nadnášela, vznášel by ses jak holubička ! A jako stále aktivní paraglidista bych ti to hodně záviděl. A Lubo určitě taky. :D :D
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 12 lis 2017 17:33

Děkuji vrgadovi za veselou kulturní vložku. Fakt jsi mne pobavil. Rád bych se jako junior SIGMAK vyjádřil. Jsem tady na fóru asi nejkratší dobu a prosím tedy o shovívavost. Píšeš:
vrgada píše:... a na ty mobilfotky toho kluka jsi se podival? ...

Musím uznat, že po stránce motivů a kompozice se těm klukovým fotkám (je to přeci jen teprve 37-mi letý klučina :D ) toho moc vytknout nedá. Barvy jsou ale ve většině případů příšerné omalovánky, které tak kritizuješ u Petra. Technická úroveň fotek, detaily a jemnost barevných odstínů je kapitola sama pro sebe. Je to prostě mobil a srovnání např. se SIGMA Merrillem z tvé strany není vůči tomu mobilu férové. Myslím, že použitý DP2M za Kč 10.000,- (Petr jej dovede určitě sehnat levněji) bude dělat fotky úplně jiné kvality. Ano, není možné z něj telefonovat a je pro něj potřeba větší kapsu u kalhot nebo v bundě. K tebou uváděným nereálným barvám ze SIGMA foťáků a jejich dalším nedostatkům, se jako junior SIGMAK nebudu vyjadřovat. Jak jsem na tomto diskuzním fóru pochopil, jsou SIGMACI divná sorta lidí, kterou velmi zajímá technická úroveň fotek. Dosáhnout této vysoké technické úrovně fotek asi není jednoduché a klade to vysoké nároky na fotografa a postproces.

Abych tady jen nevrčel na vrgadu, dovolím si ctěná společnosti pár poznámek k ostatním:
Axislubo - co rána, to zásah. Prostě co fotka to velká paráda. (n) (n) (n)
Petr - občas se trefí. Některé fotky jsou vynikající, některé ne. To je prostě realita focení. (n) (n)
Jarouš - standardně vysoká technická úroveň fotek. Témata jsou už okoukaná. Chce to nový impulz. (n) (n)
MiraM - už dlouho jsem neviděl žádnou fotku. Pokud se pletu, tak se omlouvám.
S bráchou Pavlem si to vyříkám raději osobně. Zbývajícím SIGMÁKŮM se omlouvám.

Abych jen nekecal, tak dám dvě fotky z dnešní cesty do práce.

Jarda
Přílohy
PODZAMKA-01.jpg
PODZAMKA-01.jpg (1.38 MiB) Zobrazeno 5571 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 35 mm
Čas expozice: 1/125 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Center-weighted average
PODZAMKA-02.jpg
PODZAMKA-02.jpg (1.41 MiB) Zobrazeno 5571 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 31 mm
Čas expozice: 1/160 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Center-weighted average
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 12 lis 2017 17:45

Jardo, sice archivní, ale včera není snad dávno. A možná pamatuješ, proč jsem se z vlákna stáhl. Důvod pominul.
Máš to pěkné. (n) M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 12 lis 2017 17:49

Jo a k Vragovi, už ho nechme. Je to jen neškodný brepta. ;) M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 12 lis 2017 18:05

MiraM píše:Jardo, sice archivní, ale včera není snad dávno. A možná pamatuješ, proč jsem se z vlákna stáhl. Důvod pominul.
Máš to pěkné. (n) M

Miro díky. Jsou jen takové fotky narychlo z ruky. Nerozumím ale tvojí poznámce, že včera není snad dávno. Fotky jsem opravdu vyfotil dnes, tj. v neděli 12.11.2017 kolem 9:00 hodiny při cestě Podzámeckou zahradou v KM do práce. ;) Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 12 lis 2017 18:10

Píšeš, že už jsi dlouho neviděl mou fotku. No a já dal včera 4 kusy z orientu. A to není dávno. Tolik na vysvětlenou. A že to máš z ruky? Tak to já mám z ruky 99,9%. ;) M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod vrgada » 12 lis 2017 18:11

Tak jeste od brebty na rozloucenou. Tak blby, abych porovnaval snimac pidimobilu s merrilem preci jen nejsem, ale na klasicky foveon uz 18Mpixelu mobillu po redukci na 50 procent opravdu mobily maji, i kdyz se vam to treba nelibi, casem si na tuto neprijemnou skutecnost zvyknete. A Dp2M i Dp1M jsem vlastnil takze tu chybu, abych si to znovu poridil uz neudelam A opravdu jsem presvedcen, ze kdyz bude stejne ohnisko, tak rada z vas vubec nepozna rozdil mezi fotkou z foveonu a z mobilu obzvlaste tady na tech zmenseninach fotek kterymi se tu prezentujete (ovsem muselo by byt dobre svetlo, jinak to zabije barevne podani foveonu. A to ze nevidite ty priserne barvy se jinak nez foveon slepotou nazvat neda. Napriklad ta hruza o stranku nahoru z SD1merril od Jaouse s tim hristem. Puvodne jsem to dal jako namet, ze dnes i mobily mohou fotit slusne a navic dle hesla, nejlepsi fotak je ten, co mate u sebe i pohotove. Ale tady je to tak konfrontacni, tak si to vlakno uzijte, stavim se zas tak za pul roku :-)
...
Neprolustroval jsem si vek toho mobilisty, co dela ty omalovanky ala foveon, dle duchu clanku jsem ho tipoval na odrostleho pubertaka, ale i tak je to srovnatelne s omalovanky nemeckeho duchodce. Fotku zpravidla nedelaji mimoradne atmosfericke podminky, to se okouka rychle, mejte se
vrgada
 
Příspěvky: 674
Registrován: 17 zář 2013 05:55

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 12 lis 2017 18:20

Za půl roku ? Nestraš brepto ! :D M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 12 lis 2017 18:48

MiraM píše:Píšeš, že už jsi dlouho neviděl mou fotku. No a já dal včera 4 kusy z orientu. A to není dávno. Tolik na vysvětlenou. A že to máš z ruky? Tak to já mám z ruky 99,9%. ;) M

Miro velmi se omlouvám. Úplně jsem zapomněl na tvé fotky z Ománu. Ty tebou vložené poslední čtyři ale nebyly tak pěkné, jako ty před delší dobou vložené. Sorry. Jarda
Přílohy
PODZAMKA-03.jpg
PODZAMKA-03.jpg (1.38 MiB) Zobrazeno 5552 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 35 mm
Čas expozice: 1/125 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Center-weighted average
PODZAMKA-04.jpg
PODZAMKA-04.jpg (1.47 MiB) Zobrazeno 5552 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 23 mm
Čas expozice: 1/125 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Center-weighted average
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 12 lis 2017 19:23

Jardo, super!!! (n)

Miro, to vrgada myslel jinac, jak psal ze to ma z ruky! Tim myslel ten svuj zlevneny kram, ktery nema v ruce, ale z ruky... a bude mit stale.... :lol: :lol: :lol:

Vrgada, tedy tys to tady rozhrabnul! (n) Na druhou stranu se divim za co nas tady mas za exoty. :o Ten tvuj mobil a i toho tveho "kluciny" si strc klido pido za klobouk; tedy jestli nejaky mas. My tady urcite s Foveonem na vetvich nevisime jak ty asi predpokladas, jdeme i pres ty tvoje srandovni kydy oproti tobe, s dobou. Ja napriklad vlastnim jeden z nejnovejsich mobilu, tady tem sragorkam rikame handy, ktery mi stal neco okolo osmi set euronu. Nekoupil jsem si ho kvuli foceni, ale kvuli jinym uzitecnym vecem co umi. A jen tak ze zvedavosti jsem si vyzkousel i jeho kameru. Pres to, ze ma tech px habadej, nemuze se bohuzel, pisi schvalne bohuzel, se s Merrill a uz vubec ne s Quattro neda srovnat i kdyby ses nam tady rozkrajel na malilinke kousky! A nikdy srobnatelny s nasimi fotaky nebude. To muzes vykladat ty svoje bachorky snad jen blbeckum, ktere mas u vas na pude.

Co se tyka tech omalovanek, tedy mych cvaku, potesil jsi mne jak jsi je nazval; z toho se da pouze vyvodit a vubec vyvozovat, ze jsi, co se tyce umeleckeho streva uplny negramot a blb, ktery fotografii, tedy barevne fotografii upravovane z RAWu, vubec nerozumi a snad jen, coz pochybuji, ten tvuj kram umi snad obsluhovat.... Dokazal jsi nam v minulosti, ze jsi naprosto neschopny fotit i s blbou kamerou o 4,5 MP a ted tady delas bobanku ramena. Je to s tebou sranda a vzdy byla.

Co se tyce tech mych ostatnich kolegu a jejich fotek zde ukazovanych, Jardy, Jarouse a ostatnich, ty si do huby vubec neber; na nzadneho z nich nemas!!!!!

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:54, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 12 lis 2017 19:56

Petře díky. Ten tvůj Kontralicht je pěkný. (n) Jen se mi zdá trochu přeostřený. Nebo se to lesknou kapky rosy?
Dovolím si dát ještě nějaké fotky naležato.
Jarda
Přílohy
PODZAMKA-05.jpg
PODZAMKA-05.jpg (1.49 MiB) Zobrazeno 5534 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 22 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Center-weighted average
PODZAMKA-06.jpg
PODZAMKA-06.jpg (1.33 MiB) Zobrazeno 5534 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 23 mm
Čas expozice: 1/320 sec.
Clona: F/8
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Center-weighted average
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků