Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 27 pro 2013 14:31

MiroH
Pripomenul si mi velku nectnost DP3. (dival som sa zrovna tak i DP2)
Ktory hnup vymyslel ten popruh na fotaku na pravej strane zo zadu a nie z boku. Na lavej strane je to OK.
Krasa okamihu je v tom, ze ked sa tam pletie ten popruh a palcom ho otlacas zrovna pod nim je tlacitko pridania expozicie. Takze foto
ala +0.3 ale rovno extremnych +3.0 je normalka.
A co sa tyka SPP je schopne spracovat aj tych +3 a nielen +0.3. takze tam by problem nemal byt.

Pete
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Petr M » 27 pro 2013 16:47

---pred chvili, kdyz jsem byl tady v okoli :)
Petr M
 
Příspěvky: 622
Registrován: 09 zář 2013 11:57

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Petr M » 27 pro 2013 16:50

...a jeste par:

Zdravim,

Petr
Petr M
 
Příspěvky: 622
Registrován: 09 zář 2013 11:57

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 27 pro 2013 18:50

Petr M:
Moc děkuji za první díl Tvé SIGMA kuchařky. Je to výborně napsané. Kdy budou další díly?
Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 27 pro 2013 19:49

Petr troska upresnim...
Par veci, ktore ti zabudli upresnit a neupresnili. Vsemocnost RAWu...
Jo a jeste si k tomu slunci obycejne nastavim Neutral, protoze mi nejvic vyhovuje a ma nejsirsi dynamiku. Nic jineho! Vsechny ostatni nastaveni barevnosti skutecnosti zkresluji.

Nac, je to tam po odfoteni a je jedno ci das zive farby alebo nie.... :D

Druha vec
Pripadne uberu jeste stiny. To abych Dostal kresbu i ve stinech; nekdy to ale zcela nejde, tak to neprehanim, protoze bych mohl ztratit urcitou brilanci

Aby si dostal kresbu do tienov musis pridat (plusove hodnoty) a nie ubrat. Inak OK
Dale upravim dle potreby ostrost a sytost.

Ked chces zmensovat je potrebne ist aj na -1.0 to znamena rozostrit
Kdyz mam fotku hotovou, uberu jeste na nulu zehleni sumu

Najmenej odsumuje pri nastaveni chroma najmenej, Luminance stred, Banding Noise najmenej. Pre otvorene snimky krajiny najvhodnejsie.

Zmensovanie je moja najneoblubenejsia cinnost. Ked uz tak profi PhotoZoom Pro2. Vo vysledku polamane vsetko, vsade a vzdy. Fuj. (y)

Pete
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Petr M » 27 pro 2013 20:07

.
Naposledy upravil Petr M dne 23 zář 2014 21:48, celkově upraveno 1
Petr M
 
Příspěvky: 622
Registrován: 09 zář 2013 11:57

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 27 pro 2013 20:25

Petr
Tys tomu dal... naviac nejakeho teoretika mas onedlho na krku. :)

K zmensovaniu...

Porovnanie 3 programov a zmensenie na 1600 pixelov
Zmensovanie1600.jpg
Zmensovanie1600.jpg (1.07 MiB) Zobrazeno 4657 krát


(v tej biede priznam najviac sa mi pacia Photofiltre. :D )

Original v plnom sa mi paci najviac. (n)
    Obrázek

Pete
Naposledy upravil Pete2 dne 27 pro 2013 20:32, celkově upraveno 1
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Josef01 » 27 pro 2013 20:32

Mě se líbí Photozoom
Josef01
 
Příspěvky: 469
Registrován: 05 lis 2013 22:16

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 27 pro 2013 20:37

Josef01
Mozna ano. Ono je to i o monitore. Nieco sa zda preostrene a nieco nie. Ja som ten PhotoZoom krotil, ale... ;)
Je to profinastroj pre Tlac. Zrejme ked to robi dobre pre toto medium, neviem ci robi dobre aj pre monitor.
Kazdy zrejme hladime na nieco ineho. :cry:

Pete
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Josef01 » 27 pro 2013 20:51

Je jasné, že na fotopopíru to bude jiné. Ten Photozoom už to udělal tošku více než mám rád, ale u toho zbytku je nižžší ostrost a zmizel i trochu kontrast. Pokud se neurazíš, já to mám rád takto.
Přílohy
Pokus.jpg
Pokus.jpg (183.27 KiB) Zobrazeno 4647 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP3 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Josef01
 
Příspěvky: 469
Registrován: 05 lis 2013 22:16

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 27 pro 2013 21:03

Josef01
OK, moj 19 palcovy monitor to vidi preostrene. A to je nas problem. (y)
Preto ked uvediem original, viem ze nikoho nesklamem. (n)

Len pre zaujmavost detail na zvetsenie 60 Megapixel s Photozoomom softwarovo.
Tak asi nejak vypada cca bayer v detailu. (len nema 60)

Pete
Přílohy
detail.jpg
detail.jpg (518.29 KiB) Zobrazeno 4646 krát
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 28 pro 2013 00:06

Josefe38, nepovažoval jsem za nutné psát (i tak to bylo dost dlouhé a psal jsem to hodně dlouho, na můj vkus ;) ), že při Custom "ofocování" šedé tabulky (žádný snímek se nevytvoří, jenom se zpracují informace) mám plný hledáček pouze té šedé plochy a dávám pozor, aby se tam neobjevil ani kousek bílého rámečku, kterým je šedá plocha ohraničená, natož, aby se v "záběru" objevilo ještě něco navíc. To přece musí být samozřejmé, proto takové detaily vynechávám. Dále tu šedou tabulku snímám na vyrovnanou expozici, tedy expozimetr na nulu, ani do plusu ani do mínusu. Snad by to tak mělo být, u konkrétních fotek se té nuly striktně nedržím, přizpůsobuju expozici konkrétní situaci, většinou je to nějaká podexpozice, jak psal PetrM. Možná by stálo za zmínku ještě napsat, že si dávám pozor také na to, abych si tu tabulku nezastínil vlastním tělem či částečně nebo úplně i jenom foťákem, což se i při 50 mm ohnisku (75 přepočet, maximální přiblížení seťáku) může velmi snadno stát, protože ta tabulka moc velká není a musí se k ní velmi blízko, aby vykryla celý hledáček. A protože obraz v hledáčku nepokrývá celých 100% čipu, ale o trochu méně, je dobré s tím počítat a jít na nějakou rezervu, aby ten bílý okraj neovlivnil měření aniž bych o tom věděl. Ale to všechno je tak technicky triviální a pochopitelné, že jsem to už do tak dlouhého příspěvku nechtěl tahat, přece si nebudu myslet, že by si někdo těchto pár jednoduchostí v praxi neuvědomil ;) .
Po bílé krytce se nepídím, snažím se využít to, co mám a zatím nejsem tak pohodlný, abych si tu tabulku necvaknul. Jasně že ne pro každou jednotlivou fotku, tak šíleně to fakt neprožívám. Prostě chci mít nějaký slušný odrazový můstek a zbytek obstará SPP. Když se světlo radikálně změní a netlačí mě čas, cvaknu tabulku znovu, proč ne... ;)

Pete, těch variant a kombinací parametrů doostření a metod při zmenšování je tolik, že tři ukázky (po jedné z každého programu) nemají snad žádnou vypovídající hodnotu. Že by třeba Zoner nešel ještě přiostřit nebo té poslední trochu ubrat? Jsou to sice malé kousky, ale osobně mi ten ostrý PhotoZoom příliš nevadí, na ten tisk bude asi perfektní. Ale klidně tu ostrost snesu i na monitoru, vždyť přece čučím na Merrill, né?! Tak proč to rozpatlávat, když můžu mít i u těch nejvzdálenějších stromů krásně odseparované větvičky? Z rozpatlené mazaniny je žádným programem jednu od druhé tak krásně neoddělím, tady to, díky rozlišitelnosti, bez problémů lze. Proč z toho nevytřískat maximum? ;)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 28 pro 2013 02:28

Jarouš píše: ........Ale to všechno je tak technicky triviální a pochopitelné, že jsem to už do tak dlouhého příspěvku nechtěl tahat, přece si nebudu myslet, že by si někdo těchto pár jednoduchostí v praxi neuvědomil ;) ........

Jarouši, natolik jsem Tě zase nepodceňoval, abych si myslel, že to nevííš, ale využil jsem příležitosti a pokoušel jsem se tímto napovědět nejmenované, jiné osobě, která tuto chybu s největší pravděpodobností dělala a nevěděla si s tím rady!
A souhlasím s Tebou, že tuto metodu není potřeba pokaždé použít, ale vůbec není na škodu ji ovládat a vědět, že ji mohu použít, když mně na tom bude záležet!
Jdu do pelechu, trochu jsem to dnes přetáhl! Měj se! :-) J38.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 28 pro 2013 07:18

Jarous
Prostě chci mít nějaký slušný odrazový můstek a zbytek obstará SPP

He,he,he. O tom tu uz tocim 30 stran a niekomu to stale neleze do palice. :D

Toto je tiez dobre... (n)
pokoušel jsem se tímto napovědět nejmenované, jiné osobě, která tuto chybu s největší pravděpodobností dělala a nevěděla si s tím rady!

Ach ta jesitnost... :)

K zmensovaniu.
Chlapi, vy mi davate. Tak teraz uz mam v tom gulas. Mne sa tu jezia chlpy divajuc sa na zmenseniny ako je to preostrene
(vyberajuc este nejaky uplne rozpatlany rezim rezim s uplnou 0 ostrenia) a vy chcete priostrit. :o
Vzdavam to. Ten rozdiel monitorov a rozliseni je tak obrovsky a vizualizacia rozdielna, ze ani nevieme ci hladime na tu istu fotku.
Ja moje obrazky v plnom rozliseni vetsinou rozostrujem hodne do minusu (mne sa to zda ostre).
Az mi niekto nabuduce napise, ze je to preostrene neberiem odpovednost. Nedokazem to posudit. :)

K tej zvetsenine detailu. Tu nejde o obrazok foveonu. Ale o schopnosti toho softweru vykreslit detaily (mach,listky) aj pre velke papierove zvetseniny.
V skutocnost to bude asi tych 45 MPX a u mna zbytocnost. Vyhovovala by mi tak 10 MPX foveonu na baze m4/3. (n)

Pete
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 28 pro 2013 07:26

Pete2 píše:Jarous

Toto je tiez dobre... (n)
pokoušel jsem se tímto napovědět nejmenované, jiné osobě, která tuto chybu s největší pravděpodobností dělala a nevěděla si s tím rady!

Ach ta jesitnost... :)



Hele Ty náš jediný šiřiteli osvěty, my Ti jsme všichni za Tvou nezištnou pomoc vděčni, ale přestaň už prosím s tím neustálým popichováním. Protože zatím jsi visel za krkem Petrovi Ty a ne žádní teoretici. A buď rád, že jsme Ti pomohli k poznání a nemusíš už tahat do lesa v ruksaku svou dlažební kostku!
Nezapomínej na to, že i mistr tesař se někdy utne, ale vůbec mu na cti neubere, když svůj omyl přizná. Spíše naopak!
Dám Ti návrh, ostatně už druhý! Přestaň popichovat a já se pokusím zapomenout na Tvou nesmyslnou větu ohledně šedé tabulky a foveonu. Sice to půjde ztuha, ale co bych pro kamaráda neudělal! :-)
Měj se Pete a přeji Ti hezký den! (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 28 pro 2013 07:40

No a sme doma...
ale využil jsem příležitosti a pokoušel jsem se tímto napovědět nejmenované, jiné osobě, která tuto chybu s největší pravděpodobností dělala a nevěděla si s tím rady!


ale přestaň už prosím s tím neustálým popichováním


Toto nie je jesitnost to je uz diagnoza pre doktora Chocholouska. ;)

Pete
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 28 pro 2013 07:42

Jak myslíš! :-) :-) :-)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 28 pro 2013 07:54

Blizi sa novy rok, obdobie predsavzati a poriadku a ja upratujem archiv...
Dam sem par fotiek ( nez ich vymazem )ako sme fotili. Foveon nebol, tak E-Pl1.
Fotky su zo spolocnych Majstrostiev Ceskoslovenska v cestnej cyklistike z minuleho roku. 18 km okruh okolo nasej obce. Nejaky objektiv m42
Na prvej celo pelotonu, zaujmavejsie su tvare na konci... druha fotka. :lol:

Pete
Přílohy
MCS1.jpg
MCS1.jpg (1.16 MiB) Zobrazeno 4454 krát
MCS2.jpg
MCS2.jpg (1.12 MiB) Zobrazeno 4454 krát
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 28 pro 2013 08:01

Pete, i jako sportovní reportér jsi nebyl špatnej! (n) (n)
Škoda, že snímky postrádaji EXIF, rádi bychom se pokochali!
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 28 pro 2013 08:12

Tak preberam a radsej zimne... Ked nemame zimu nejaku si vyrobime. :D
Tu uz je pouzity sikovny maly olympus zoom 40-150. Aj s exifmi.

    ObrázekObrázekObrázekObrázek

Pete
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků