Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 12 kvě 2017 12:08

pe-pa píše:Jarda, dej do tech svych fotek trochu kontrastu a svetla!!!!! Presto, ze ti tam svitilo slunce, tak to mas utopene v sedem zavoji. Podivej se na ty Mirovy tri posledni jak jsou pekne brillantni! :)

Petře máš pravdu, posral jsem to. Prostě jsem to překombinoval. Dal jsem silný Polarizační filtr a k tomu -0.7EV. No jo. Co teď už nadělám.
Budu se snažit příště takovou blbost neudělat. Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 12 kvě 2017 12:54

Jardo, nic jsi neposral, jen jsi uz zvykly, tedy tve oci na tu upravu co dela ten tvuj fotak a ta je universalni, aby se ve fotce nevyskytovaly pripadne prepaly a pod. Na kazdy pad se musis odpoutat od toho co "udela" tva masinka a dat fotkam uz konecne brillanci a tim i "dusi" vcetne te tve :), aby fotka byla paradni. Takova napr. jednoducha uprava - vylepseni je proveditelne vzdycky. Upravil jsem to rychle a jednoduse jen v Picassu, kliknutim na jasy, pripadne jeste trochu soupnutim do teplejsiho odstinu a kdyz to potrebovalo, tak trosku cernou a trosku ostreji. :)

Dodatek po Jarousove reklamaci:

Ono taky fotit v pravy poledne.... !!!!!! (y)
Tak ted by to melo sedet:
Naposledy upravil pe-pa dne 12 kvě 2017 16:20, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 12 kvě 2017 14:29

Souhlasím s úpravou druhé fotky, tam opravdu podexpozice být nemusela. Ale u té první se mi líbí mnohem víc Jardova varianta. Je mnohem přesnější barevně, což je nejvíc vidět v modré obloze i v mracích. Petr tam vpašoval příliš žluto-zelené... Taky se mi líbí ta fotka s autem (n).
Miro, paráda (n), ostrost je zbytečné komentovat... ;)
Dám dvě neatraktivní, když se už Slunce schovalo za mraky brzy před západem. Sjezd do Bohuslavic u Zlína a filmové ateliéry na Kudlově.
Přílohy
SDIM9450.jpg
SDIM9450.jpg (760.27 KiB) Zobrazeno 7554 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 28 mm
Čas expozice: 1/13 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDIM9453.jpg
SDIM9453.jpg (738.66 KiB) Zobrazeno 7554 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 38 mm
Čas expozice: 1/5 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 12 kvě 2017 16:01

©
Přílohy
DP1M0857.jpg
DP1M0857.jpg (280.54 KiB) Zobrazeno 7546 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/3.2
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 12 kvě 2017 18:44

Standardní nastavení, AWB, nedoostřováno, pouze zmenšeno. Na prvních dvou fotkách zbytky slunce. Jarda
Přílohy
SDQ-01.jpg
SDQ-01.jpg (800.36 KiB) Zobrazeno 7535 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/160 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDQ-02.jpg
SDQ-02.jpg (824.65 KiB) Zobrazeno 7535 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDQ-03.jpg
SDQ-03.jpg (825.59 KiB) Zobrazeno 7535 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/160 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDQ-04.jpg
SDQ-04.jpg (561.6 KiB) Zobrazeno 7535 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/400 sec.
Clona: F/4
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 12 kvě 2017 19:29

pe-pa píše: ...... Same blbe kecy a vytacky! Vkladas sem fotky z jineho fotaku nez je Sigma, tak to neokecavej a kdyz uz sem chces neco vlozit, tak si kup tu moji tady nabizenou vybornou Sigmu DP2 Quattro, nebo fot poradne s tim tvym zazrakem, jestli to je vubec mozne. V prvni rade ale zahod ten objektiv se kterym jsi to fotil a kup si poradny!
Zatim jses tady asi pro vetsinu jenom nejaky, ze slusnosti trpeny, ukecany blafoun, ktery se dela dulezity a co hlavne, ktery neumi fotit. (y)

Tak to naprav, nebo tady neotravuj atmosferu a dobre foceni! Kapis?


no Ty jsi podrážděný :shock: ... Nešlo by komunikovat normálně věcně jako dva normální dospělí lidi? 8-)

Pozastavil jsi se na jednou mojí momentkou a divil se proč je tak neostrá a barevně hnusná a odosčuješ jeden z nejlepších snímačů Sony, co kupuje i konkurence , že je "sračka" a tak jsem považoval za slušnost reagovat.

Tu momentku jsem neobhajoval, aby nedošlo k mejlce, pouze jsem Ti slušně vysvětlil proč je hnusná a proč jsem ji sem dal - šlo jen o kopec.

Ale já dal nějaké linky na moje fotky z té "sračky" a něco jsem se ptal, ale Ty jsi mi neodpověděl :( Jen tady arogantně soptíš :shock: ...

Ptal jsem se, jestli moje fotky z linků - zde na foru, jestli ty momentky se ti také zdají sračkoudní?

Defacto jsou to 2 otázka - jsou neostré? Jsou nebarevné? (apropo - měl jsi na mysli rozsah barev nebo saturaci nebo posun barev? Namísto toho používáš slovník 4. cenové... :( ) Namísto soptění, prosím, raději slušně a věcně komunikuj jako dospělý inteligentní chlap! Dík.

A proč mě to zajímá? Pokud myslíš saturaci, nebo i rozsah barev, tak věz, že fotím přímo do AdobeJPG , ale i vyvolání z souběžně zaznamenávaného RAW pro případnou opravu derku, exportuji do AdobeJPG.

Jelikož mám IPS UHD TV použitou jako monitor s HDMI 2.0 s 10bit IN (10-ti bitové zpracování elektronikou) i 10bit (ač jen 8+2FRC) panel! a v režimu PC je možnost pokročilého nastavení jako na lepších PC monitorech - i když se to jmenuje v TV technice jinak - např- WGC (rozšířený rozsah barev trochu podobný AdobeRGB a dokonce jde nastavit i gama korekce, kterou mám nastavenu na 2,2 - jak radí i pan Charvát), vidím moje ty fotky, zejména v zeleném spektru neskutečně sytě až realisticky. 8-)

Ještě dodávám, že ten IPS UHD LCD TV má jas až 500cDl! , který musím velmi mírnit a černá mu také nechybí díky local Dymingu. 8-) Kdežto PC monitory stěží dosahují 350cDl většinou však jen 250cDl.......

Pakliže ale Tvůj monitor je pouze sRGB, mohl by v tom být ten zakopaný pes a nedivím se pak, že Ty na svém monitoru vidíš ty moje fotky z 24Mpx 24bit CMOS snímče Sony jak píšeš neodborně - vyblitě... (asi myslíš saturaci? Nebo malý rozsah barev? Nebo obojí? Nebo i jas č i kontrast?)

A naopak, já ty posledně Tebou upravé fotky krajiny s řepkou vidím přesaturované s mírnou absencí modré... :(

Tedy možná to doma vidíme každý(!!!) jinak!?
Já to na dalším displeju OLED vidím také docela sytě, ale u mojí na malém starším IPS od Asusu s jen sRGB pravda vyblitěji :(

A poslední rekace tady dokazuje, že to další člověk také vidí jinak 8-) ;)
--------------------------------------------------------------------------------------------
Pak tady motáš dokopy další zcela jiné téma - jestli umím fotit... Nechápu ty úskoky???... Myslíš kompozici nebo expozici? Nebo motiv? Ale toto téma mě tak nezajímá a nechci s tím tady prudit...Já ani netvrdil nikdy nikde, že umím fotit (otázka co tím kdo myslí!?), ba naoak zdůrazňuji vždy, že si jen tak dokumentárně cvakám pro radost na cestách a nejčastěji z jedoucího auta 8-)

Jo a myslíš tedy, že mám ten objektiv s takovýmto bokehem: download/file.php?id=102894 vyhodit??? :shock: :lol:
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 12 kvě 2017 21:13

Na AWB to není špatné, Jardo ;) (n). To fotíš od západu mezi výpadovkou na Lutopecny a Barbořinou?
Mateřská školka ve Lhotě u Malenovic.
Ta včela je perfektní, Edo (n).
Přílohy
SDIM9430.jpg
SDIM9430.jpg (854.49 KiB) Zobrazeno 7508 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 23 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDIM9432.jpg
SDIM9432.jpg (926.21 KiB) Zobrazeno 7508 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 20 mm
Čas expozice: 1/320 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 12 kvě 2017 21:27

Jarouš píše: ...... Ta včela je perfektní, Edo (n).
Dííík (je to z dneška jen náhodný cvak, když jsem byl čůrat u Temelína na služební cestě a není to z jedoucího auta ;) ) , ale raděj ještě počkej, jak to, z té "sračky" (již obstarožním a mnohými zatracovaným SLT, Sony A65) na svém monitoru!, vidí Petr (pe-pa) ;)

jinak to - s tím jak to na jakém(?!) monitoru jak kdo vidí a s tím AdobeRGB, myslím vážně! A chtěl bych se dobrat teho rozdílu, jestli fotky do focený rovnou do AdobeJPG jsou opravdu na běžných monitorech v sRGB režimu o něco "vyblitější", což je ale "problém" na straně přijímače a né vysílače ;-)

Tu "tvoji" mateřskou školu vidím na svém velkém UHD IPS LCD TV (kdo na takovém zobrazovadle neuviděl neuvěří a neví o čem píši!) docela realisticky, přirozeně 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 14 kvě 2017 08:47

ODSakEda,

za prve se tady vubec nevyjadruji sproste a vulgarne jako ty. Za druhe mne zadne tvoje fotky a jejich kvalita nezajima, jestlize nejsou foceny fotakem Sigmou a konecne, fotku, kterou jsi sem vlozil z tveho vynikajiciho fotaku a focenou uplne nejlepsim objektivem, ktery jsi na ten tvuj zazrak pripevnil, je vubec to nejhorsi co se tady da videt. Pokud si vzpominam, tak jsem ti doporucil, abys tento objektiv zahodil a opatril si kvalitni, ktery umi dobre kreslit. Nejlepsi by byl pro tebe Sigma 18-35/1,8 a Sigma 50-100/1,8 oba s bajonety na tu tvou Sony.

Jak jsem se jiz zminil vyse, nemam zajem si tady v sigmackem foru prohlizet jakekoliv fotky z jinych znacek; na to jsou tady jejich vlastni fora a kdyz tedy chces se se svymi dily tady pochlubit, tak tady staci uvest na ne odkaz.
Co se tyce te mnou "upravene" Jardovy fotky, vyjadril se k ni a uplne vecne Jarous, takze jak videt si nedokazes odpustit vlezt mu do konecniku papouskovanim jeho nazoru, coz mne hodne pobavilo, abys potvrdil svou "prislusnost" k "Tymu" fachmanu...... :lol: :lol:

A jestli umis nebo neumis fotit mne prilis nezajima, abych ti rekl pravdu, je to prilis zde v Sigma-foru na samem okraji zajmu az uplneho nezajmu, protoze jsem v tve tvorbe a tvych radoby "reportazich" neshledal naprosto nic zajimaveho. Jen snad to, ze nemas ani poradny monitor, abys mohl zde vubec o nejake Kvalite fotek polemizovat. Ten tvuj Adobe a televizni obrazovka jsou pro amatera, ktery digitalne foti naprosto nevhodne az temer kvalitne nebo po strance kvality vysledne fotky nepouzitelne, je to profesionalne pouzivany barevny prostor POUZE PRO TISKNUTI a pro shlednuti na monitoru pred konecnym tisknutim, i kdyz je pri kontrolovani obrazu obraz velice fadni a skoro bez kontrastu, je to prostor jen a jen pro tiskare - odborniky, kterym i tento fadni obraz hodne povi. Jinak pro amatera se vubec nehodi a neni skoro i proveditelny. Pro amaterske tisky se vseobecne na celem svete pouziva a doporucuje jen fotit do sRGB a tisknout take sRGB.

Takze se tady nedelej tak dulezitym, kdyz na to nemas a klidne se priznej ze chces tady delat "velkou vodu" s obycejnou "kolobezkou" na Babisovy kecy, co si tam propaguje pro blbecky!
Jestlize na normalni graficky monitor nemas penize, nevadi, chudoba sice krasy nepridava, ale ani uctu netrati, nebo jak to je. Kazdopadne jsi zde v Digineffu sotva jeden rok, takze jsi zde mene nez na vojne holub, my jsme pro tebe stari mazaci a to valnou vetsinou uz od sameho zalozeni Digineff, tak by predevsim u tebe se sluselo, aby ses spis drzel v pozadi, cerpal zde "latku" a nevmesoval se tak vehementne "odborne" so naseho deni. :) Kapis?
Naposledy upravil pe-pa dne 14 kvě 2017 13:55, celkově upraveno 4
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 14 kvě 2017 11:33

Edo, přiznávám, že v tom vůbec nejsem kovaný, ale mám za to, že AdobeJPG je nesmysl, pokud máš na mysli nastavení na foťáku AdobeRGB a fotka je vyfocená do JPEG formátu. Jestli to správně chápu, tak pro správné zobrazení fotky do Adobe RGB musíš vyfotit do RAWu a následně po konverzi toho RAWu převést do 16ti bitového TIFFu. Teprve pak můžeš na správném a správně nastaveném monitoru vidět fotku v prostoru AdobeRGB. Formát JPEG je vždy pouze osmibitový, takže se v miliardě barev (AdobeRGB) nemůže zobrazit. Jestli píšu nesmysly, tak se omlouvám, nemám v tom hlubší znalosti, jenom jsem to postupně od p. Charváta a jiných fachmanů přes barvy takto pochopil... ;)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 14 kvě 2017 12:17

Edo. Blábolíš o barevných prostorech. sRGB je standard zobrazení pro web, win i monitory.
Vše ostatní je pro speciální tiskové účely ke kterým musí být ale patřičné odpovídající tiskové zařízení.

Nastav vše na sRGB . Vše ostatní je u tebe pitomost.
**lasta
 
Příspěvky: 4623
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 14 kvě 2017 14:12

**lasta píše:Edo. Blábolíš o barevných prostorech. sRGB je standard zobrazení pro web, win i monitory.
Vše ostatní je pro speciální tiskové účely ke kterým musí být ale patřičné odpovídající tiskové zařízení.

Nastav vše na sRGB . Vše ostatní je u tebe pitomost.

To jsem zkoušel, ale když dám ve fotoaparátu nasatvení JPG do AdobeRGB a nebo z RAW uložím také do JPG s volbou Adobe RGB a když mám na LCD "monitoru" také volbu WGC, oproti nastvení na sRGB, vidím o dost sytější zejména zelenou barvu :D a naopak když vše, natož jen něco v celém řetězci, nastavím na sRGB, vidím, zejména zelenou o něco vyblitější :-(

A četl jsem, kdysi kdesi, právě že naopak ostatní s LCD jen s RGB, mohou barvy z takového JPG uložené jako Adobe RGB , vidět vyblitější :-(
Petr má ale jasno a je to dle něj prej fotoaparátem - sračkou a objektivem a hotovo... A hned mi nabízí, co prodává :lol: ... žeby poplival Sony účelově? :shock: ...
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 14 kvě 2017 15:40

Jezismarja, to sou mi kecy! A zase vulgarnost az do nebe..... Ty Edo, mam takovej dojem, ze jsi bud uplne hloupej, nebo tezce zavostalej.... :)

Jestlize vidis tu tvou zelenou na fotce nezajimave vybyrvenou (pri sRGB), tak by te to melo trknout a prinutit seridit si u toho tvyho zazraku nastaveni bile na dany motiv a hlavne fotky se naucit uz konecne upravovat v nejakem editoru na konecny vzhled. A zbytecne tady neokecavej, uz toho je dost tech tvych bla bla pro jedno pro tebe cizi forum.

Zadny ucel jsem tim nesledoval, kdyz jsem ti nabizel tu mou DP2Quattro. Ale jak to ted sleduji, to by nic pro tebe nebylo. Nejlepsi vubec, v cem bys mohl mozna obstat, by bylo si opatrit nejakou tu nejlevnejsi krabicku; s tou se daji delat veci...... :lol: :lol:
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 14 kvě 2017 16:03

Ale Eda má pravdu když tvrdí, že zelená je v AdibeRGB jiná než v sRGB.
Na lepsich, sirsich odstínech zelené se právě nejvice projeví větší gamut AdobeRGB. Nespraví to nastavení bílé. Je to širším gamutem.

Pouzivat ale aRGB jako standardni zobrazeni je spatne protože na to nejsou vsichni optimalizováni, standard je sRGB. Spraví to nastavení optimalizace celého řetězce na SRGB, počínaje fotoaparátem. Pak to bude v pořádku pro vsechny , kteří se na sdílené foto dívají na různých zobrazovacích .

Na tisk aRGB si může udělat dohodu s tiskarnou a aRGB používat jen pro sebe.
Možná to tak dělá, ale ty jeho příspěvky jsou tak dlouhé a nepřehledné, že mi to uniklo... ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4623
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 14 kvě 2017 16:50

**lasta píše:..... Na tisk aRGB si může udělat dohodu s tiskarnou a aRGB používat jen pro sebe.
Možná to tak dělá, ale ty jeho příspěvky jsou tak dlouhé a nepřehledné, že mi to uniklo... ;)


Ano fotky na papír mokrou cestou i velkoformátový tisk z fotolabu z těchto JPG, mám kupodivu v souladu se zobrazením na monitoru. 8-) Nechal jsem si udělat ve fotolabu na A2, tedy skoro tak velký testovací obrazec jako mám monitor (i několik menších formátů) s testovacími obrazci (generovanými ideálně grafikou s plynulými přechody šedé i barev a pod.) a dle nich zpětně sladil i monitor, vlastně ta odchylka byla kupodivu jen velmi masá a spíše jen v jasu monitoru neb je to přecijen aktivní obraz emitující světlo (RGB kanály) na rozdíl od papíru světlo pouze odrážející (CMYK) 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 14 kvě 2017 19:07

pe-pa píše:J..... Jestlize vidis tu tvou zelenou na fotce nezajimave vybyrvenou (pri sRGB), tak by te to melo trknout a prinutit seridit si u toho tvyho zazraku nastaveni bile na dany motiv a hlavne fotky se naucit uz konecne upravovat v nejakem editoru na konecny vzhled........

Bílou na hlavách krav vidím jako bílou 8-) V nastavení WB problém opravdu nevidím. :D Já se ale bavím o rozsahu barev! (aRGB vs sRGB) ;)
A postnul jsem jedinou fotku ze Sony, zbytek jsou pouze linky. Tak jestli i to vadí, tak pardon :(
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 14 kvě 2017 21:03

ODSakEda, ja uz se s tebou o tomto bavit nehodlam. Kazdopadne jsi se octl na falesnem foru, tady diru so sveta neudelas.

Nasel jsem zde v Digineffu prima odborne hlavy, nebot mi nebylo jasne co tady u nas vubec chces.....Prostuduj si tady vlakno "VSE KOLEM TISKU" a v nem "sRGB nebo Adobe RGB? " a to od zacatku do posledniho prispevku; tam mas vse podrobne rozepsane, ze to musi pochopit i ehm.....
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 14 kvě 2017 21:48

Pe-pa
Když už někoho odkazujes na moudra, tak se přípoj, abys nepsal priste takovéto pitomosti. ;)

pe-pa » dnes, 15:40

Jezismarja, to sou mi kecy! A zase vulgarnost az do nebe..... Ty Edo, mam takovej dojem, ze jsi bud uplne hloupej, nebo tezce zavostalej.... :)

Jestlize vidis tu tvou zelenou na fotce nezajimave vybyrvenou (pri sRGB), tak by te to melo trknout a prinutit seridit si u toho tvyho zazraku nastaveni bile na dany motiv
**lasta
 
Příspěvky: 4623
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 14 kvě 2017 21:49

První rychlé srovnávání SD1 Merrill a SD Quattro. Rozdíl mezi fotkami cca 6 minut. Hádejte...
Přílohy
Sigma A.jpg
Sigma A.jpg (601.55 KiB) Zobrazeno 7361 krát
Sigma B.jpg
Sigma B.jpg (603.39 KiB) Zobrazeno 7361 krát
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 14 kvě 2017 21:58

Tady je to téměř současně. Merrill má objektiv 17-50/2,8, Quattro 30 Art.
Přílohy
Sigma D.jpg
Sigma D.jpg (498.06 KiB) Zobrazeno 7358 krát
Sigma C.jpg
Sigma C.jpg (518.1 KiB) Zobrazeno 7358 krát
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron