Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 08 srp 2017 15:06

pe-pa píše:Sigma SD1 Merrill, Zima na Kochelsee. Focene v breznu, myslim, pred ca. peti lety ;)
Toto se mi líbí pro větší realističnost (n) než předchozí - na můj vkus moc přebarvené s tendencí do modra a ta druhá je na mě už i moc přeHá Dé eR -ovaná... Ale z uměleckého hlediska asi dobrá 8-) , nevím, nerozumím až tak umění :?
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 08 srp 2017 16:00

;)

Edo, diky za posouzeni, ale nikdy jsem HDR nedelal. :) Je to holt uprava, jaka se tehdy dost dobre prodavala.... :)

*

pozn. u tech Merrillu se muselo chte nechte mnohdy dost ostrit, protoze tehdejsi drivejsi Sigmacke objektivy nebyly jeste tak vyborne jako nyni ty Art atd., tech patnact MP bylo uz skoro na ne moc, samozrejme byly uz i tehdy vyjimky, ktere si prodavajici nechavali ale dobre a bez vyjimky, zaplatit ;) :( Jen ty DPM s pevnymi ohnisky fotily vyborne, nebo tak jak k tomu poctu MP fotit mely.

Ovsem, na druhou stranu to byla pekna otrava vlacet ssebou dva nebo tri DPM, nebylo to moc prakticke nebot pri foceni pri slabem svetle brzy rano nebo vecer se musely ty fotaky prisroubovat na stativ a kdyz nekoho napadlo to vymenit, tak by clovek s tim nejradeji prastil a sel radeji do blizke hospody. Hlavne v zime to bylo hrozne to prehazovat.



*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 08 srp 2017 18:52

;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 04 lis 2017 09:33, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 08 srp 2017 19:32

pe-pa píše: ..... Ovsem, na druhou stranu to byla pekna otrava vlacet ssebou dva nebo tri DPM, nebylo to moc prakticke nebot pri foceni pri slabem svetle brzy rano nebo vecer se musely ty fotaky prisroubovat na stativ a kdyz nekoho napadlo to vymenit, tak by clovek s tim nejradeji prastil a sel radeji do blizke hospody. Hlavne v zime to bylo hrozne to prehazovat.

A proto já táhám vždy jeden dobrý zoom 16-105 nebo delší a kompromisnější UZ 18-250 a na zvířátka mega UZ 50-500mm a hotovo a nic nepřehazuji v terénu, pouze vysunuji 8-)
Z tohoto 16mm širokého pohledu: download/file.php?id=107719 je ze stejného místa druhý extrém - 105mm tento: download/file.php?id=107721
Připadá ti (přes značné zmenšení zde z původně 24Mpx) ten zoom nepoužitelně neostrý?
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 08 srp 2017 20:00

Petře, bez přehánění, takové kopečky já můžu!! (n) M
MiraM
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Luboš » 08 srp 2017 20:29

Luboš
 
Příspěvky: 2460
Registrován: 18 čer 2012 17:57

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 08 srp 2017 21:41

;)
Naposledy upravil pe-pa dne 04 lis 2017 09:33, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 08 srp 2017 22:13

No vidíš, merril ! (n) M
MiraM
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 08 srp 2017 22:33

"Jarousi, moooc hezky jsi to tady napsal!!!!Parada, moc se mi to libi!!!!! Konecne taky jednou z tebe vypadlo neco pozitivniho!!!!! a hlavne zabavneho!!!!! :lol: :lol: :lol: Ale skutecnost je ponekud jina; zatim co ty jsi jeste fotil s bakelitovym Pionyrem 6x6 na film, jsem uz nejakou tu dobu mel SD1M pevne v rukou!!!!!! :lol: :lol: :lol:"

Tak si myslím, že PetrM má pevně v rukou nejspíš umění lhát a podvádět, což akorát znovu (pokolikáté už?) potvrdil. A nebo se mu budeme muset s Petem omluvit za trestuhodně zpožděnou gratulaci ke koupi SD1M (24.-25. září 2013). Myslím, že některým čtenářům tohoto vlákna je všeobecně známo, že prvním majitelem SD1M v tomto pokračování vlákna Foveonu (založeno 21. srpna 2013 Petem2) jsem byl já (od prosince 2012), takže v této souvislosti je podivné, že dnes Tebou, Petře, vložená první série fotek z SD1M (podle EXIFu) ukazuje datum vytvoření 12. března 2013 a zpracování tehdy ještě dlouho neexistující verzí SPP 5.5.3. Takže bych si tipnul, že ty fotky ze zimy na Kochelsee zcela jistě nebudou z onoho března 2013, ale nejspíš někdy z listopadu nebo konce října 2013. Na ty příspěvky z té doby si ještě trochu pamatuju, určitě si pamatuju, že jsi po unáhlené koupi ultra zoomu 18-250 koupil ultraširokáč 8-16 mm (souhlasí s EXIFem) a velmi sis ho chválil, jako ostatně všechno, co bylo momentálně u Tebe aktuální, včetně té SD1M. V tom březnu 2013 jsi mohl vlastnit tak maximálně kompakty DPM (údajně jsi je měl všechny a všechny jsi je do koupi SD1M prodal (poslední byla, patrně, DP2M, za jejíž prodej a zaslání Ti Jarda 28.září 2013 děkuje ;)) Ještě během zimy 2013/2014 jsi SD1M prodal a okamžitě začal pomlouvat všechny Sigmy, koupil jsi Nikona D610 (velmi krátké období), potom následovalo období FUJI a před dvěma roky kajícný návrat k Sigmě (první DP Quattro). Čísla u fotek ze všech Merrillů, co vkládáš, svědčí o pár stovkách expozic, možná jen s tou SD1M jsi se dostal nad tisíc, možná dva (dost pochybuju, čarovat s EXIFama bezpochyby umíš).
Takže závěrem, opravdu jsi mě utloukl, ale nikoliv počtem a kvalitou fotek z Merrillů, nýbrž jen a pouze svým lhaním a podváděním bez konce. Klidně mě můžeš žalovat, veřejně tvrdím, že jsi lhář a podvodník a žádné Tvé zpětné mazání příspěvků na tom nic nemění. Ono se toho z kontextu jiných příspěvků, které smazat nemůžeš, dá i zpětně vyčíst poměrně hodně, navíc se ještě najdou tací, kteří si i pamatují.
Mimochodem, ty fotky z Merrillů, které jsi dal, se prohlížejí o dost líp, než ten překontrastnělý mnichovský stereotyp, třebaže jsi ty foťáky nestačil dostat pořádně do ruky. Mohl bys poprosit dceru, aby Ti na chvíli vrátila auto a Ty jsi mohl zajet s Quattrem zpátky na ta krásná místa v podhůří Alp. Jeden den by bohatě stačil a nejen Jarda by měl určitě z fotek radost. A Ty bys mohl konečně vidět, jak si ty foťáky, které vlastně stojí za starou bačkoru (fleky, sodovka), navzájem stojí...
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 08 srp 2017 22:50

Jardo, třeba je ten rozdíl v zobrazení přepalů (displej vs SPP) způsoben tím, že displej zobrazuje data z JPEGu každého obrázku (ikdyž na kartu JPEGy neukládáš, v tom X3F souboru je ten JPEG zakomponovaný), kdežto na monitoru se Ti v SPP rozbalí RAW a ten je po stránce dynamiky o dost jinde a hravě překonává rozsahy toho (třebaže u Quattra velmi chváleného) JPEGu. Nevím, jenom mě nic jiného nenapadá.
Přílohy
SDIM0345.jpg
SDIM0345.jpg (960.91 KiB) Zobrazeno 7300 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 200 mm
Čas expozice: 1/40 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Naposledy upravil Jarouš dne 08 srp 2017 23:13, celkově upraveno 1
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 08 srp 2017 23:06

pe-pa píše:..... Edo, nelepsi optickou kvalitu davaji zoomy jen kdyz zvetsuji maximalne trikrat. Co je pres uz nejde byt z tech. duvodu a opticke kvality tak znamenite jako ty 2x a 3x.

Potud teorie... A nyni praxe! - ptal jsem se: jak to vidíš - ty fotky z odkazů, které jsou z obou extrémních konců (16mm a 105mm)? Neteoretizuj..., koukej! A komentuj 8-)
Dolomity (n)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 08 srp 2017 23:31

:)


*
Naposledy upravil pe-pa dne 04 lis 2017 09:34, celkově upraveno 6
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 08 srp 2017 23:50

Ale Péťo, šlo přece o to, že jsi koupil SD1M až tři čtvrtě roku po mně. Ale Ty jsi napsal, že jsi ji měl už dávno přede mnou. Tak kdo je lhář? ;)
Jen pro Tvou informaci, po vybití baterky se automaticky potom nastaví datum 1. 1. 2011, takže do Tvého data zbývají více než dva roky a to jsi už SD1M dávno neměl. Teda když vezmeme v úvahu teorii, že jsi po nějakém vybití datum už nespravoval...
Jsem docela zvědavý, kolikrát svůj příspěvek ještě do zítřka "upravíš". Ale ono bude asi jednodušší napsat nový, viď? Už by to bylo moc okaté... ;) :D
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 08 srp 2017 23:57

Co když jsi úplně stejně chybně fotil s tím Merrillem? Těch pár fotek z Tebe mistra v žádném případě udělat nemohlo, zabalils to příliš brzy. Vidím na Tvých fotkách z Quattra mnohem víc barevných fleků, než na kolik jsem zvyklý z Merrillu. I Jarda s tím Quattrem umí líp zacházet, než Ty, Petře. Nejhorší jsou ty narůžovělé chodníky a silnice...
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 09 srp 2017 00:12

:lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil pe-pa dne 04 lis 2017 09:35, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 09 srp 2017 05:37

;) :)


;)
*
Naposledy upravil pe-pa dne 04 lis 2017 09:35, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 09 srp 2017 07:52

Nechci se míchat do vaší vášnivé diskuze, jsem Sigmák junior a můžu tak maximálně šoupat nohama a držet hubu. Petře, nic ve zlém, ale na začátku této dynamické diskuze (muži se přece nehádají, muži pouze živě diskutují) Jarouš chtěl vidět tvé fotky z SD1M. Tvoje výše uveřejněné fotky z Dolomit a další krajina jsou velmi pěkné, ale z DP2M a DP3M. Tyto DPxM s pevným objektivem fotí jak víno prakticky samy. Focení s SD1M díky výměnným objektivům je složitější. Vlož sem tedy několik fotek z SD1M. Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 09 srp 2017 09:00

*
Naposledy upravil pe-pa dne 04 lis 2017 09:35, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 09 srp 2017 10:51

"Jarousi, prosim te, nepresvedcuj mne tim tvym tvrzenim, Kdybych mel koupit ten fotak az nekdy po tobe, tak bych nemel tolik zkusenosti s nim, abych ti tenkrat mohl pradit s jeho serizenim. Takovy kouzelnik nejsem a nikdy jsem nebyl. A pak, ty jsi to byl, ktery tady ve vlakne vedel, ze vlastnim take SDM, proto jsi se prostrednictvim vlakna take tady dotazoval co a jak, ze to dela to a to a ze nevis co s tim a ze to snad i prodas....... :lol: :lol: :lol: Jini tento fotak v te dobe tady nemeli! ;) :lol: :lol: :lol: A Laco tady fotil tehdy jeste s SD10."

Buď tak laskav, Petře Mahlere, ty lháři prolhaný, a najdi mi někde jenom náznak zmínky, že bych uvažoval o prodeji SD1M. Taky bych rád viděl nějaký příspěvek, kde se dotazuju co a jak atd. Dotazovat se Tebe bylo naprosto irelevantní, protože jsi s tím foťákem začínal až víc než měsíc po založení vlákna a od začátku jsi vedl neznalé bláboly o tom, že nejlepší je fotit na AWB, které je suprové, později jsi to změnil na Daylight, který je ještě suprovější a zabývat se nějakým ručním vyvážením nemá cenu (mimochodem, Daylight a Overcast jsou největšími producenty té magenty v kombinaci s objektivy 17-50 i 8-16, na což musí přijít každý sám, v té době mi to tady nikdo napsat nemohl a proto jsem od nastavených režimů odešel k ručnímu vyvážení). Je naprosto zoufalé číst ty Tvoje smyšlené výblitky, které vyrábíš jak na běžícím pásu a jejichž korunovací je tvrzení, že Laco (Pete2) tehdy fotil ještě s SD10. Ten už měl v té době za sebou nejméně dvouleté období s aparáty SONY a OLYMPUS, snad i nějaký PANASONIC se tam mihnul, páč SD10 se odebrala na věčnost, pokud si dobře vzpomínám. A toto vlákno založil až po koupi Merrillu DP3, což je patrné už z jeho prvního příspěvku. Nekoupil ji, tenkrát, náhodou, od Tebe? (to netvrdím, to se jen ptám... ;))
To, že dodatečně napíšeš nějakou omluvu s výmluvou na špatnou paměť na celé věci nic nemění. Špiníš, lžeš a vymýšlíš si beztrestně a neustále.
V rámci jakés takés objektivity píšu Jardovi, že Petrova včerejší série od jezera (vymyšlený březen před pěti lety, čas 12:40) byla s největší pravděpodobností focena SD1M (věřím tomu). Nějaká taková série od Petra se mi z té doby vybavuje, snad konec listopadu nebo začátek prosince 2013. Důkaz chybí, páč vzal za své při Petrově hromadné likvidaci svých příspěvků skoro přesně rok po koupi SD1M, kdy vrcholila jeho pomlouvačná kampaň na adresu Foveonu a bylo pro něj nežádoucí, aby si někdo mohl přečíst jeho naprosto nekritické chvalozpěvy na Sigmu a v té době aktuální Merrill v tehdy rok starých příspěvcích.
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 09 srp 2017 11:23

.....



*
Naposledy upravil pe-pa dne 04 lis 2017 09:36, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků