Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiroH » 29 pro 2013 20:55

Pete2,
máš pravdu. Už takmer pol hodinu mučím jednu z nových batérií. DP je dosť horúca, ale baterka ukazuje plnú kapacitu. Pravdou je, že sa hrám hlavne iba s menu. Ale minule mi "odišla" práve pri tejto zábave. Už bola minimálne 3x nabitá po úplnom vybití. To znamená, že sa naformovala do plnej kapacity (n) .
MiroH
 
Příspěvky: 335
Registrován: 30 lis 2013 21:07

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 29 pro 2013 22:26

Josef38 napsal: "Stále si totiž myslím, že jen Ty sám můžeš vědět, jaká byla světelná otmosfera!
A to okamžité posouzení z náhledu ( JPEG ), bude asi nejvěrohodnější. Takže to, že chceš mít alespoň trochu barevně věrný náhled, plně chápu! Tím spíše, když už máte na SD1 větší displej. Měj se! J38. :-)

K tomu nemám co dodat, kromě té "otmosfery" to líp napsat nešlo ;) (n) . Já si také stále a dlouho myslím to samé.
Takže tady je moje verze a tím jdu od toho. Foveon není dokonalý. Ty růže na našem pomníku (nejbližší) vypadají úplně jinak. Je to pro mne největší zklamání na celé fotce, vždyť hlavně kvůli nim jsem se pro ten foťák na hřbitov vracel. Na to žádná šoupátka nestačí, ty barvy jsou totálně vycucané z prstu. Ta žlutá tam totiž vůbec nemá co dělat a oranžová v těchto odstínech pouze pod vlivem smrtící dávky alkoholu (y) :oops: :lol:
PetřeM, prosím pouze o jednu věc. Moc Tě prosím, nepiš mi, že mám fotit na barevný režim Neutral a růže i všechno ostatní bude v pořádku... :oops: :( :evil: :twisted: :roll: :x :( (y)

MiroH: Nena, neurazil jsem se, ale fakt by to nešlo... ;)
Přílohy
SDIM1951, úprava.jpg
SDIM1951, úprava.jpg (487.13 KiB) Zobrazeno 4559 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 17 mm
Čas expozice: 1/80 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 29 pro 2013 22:49

A ještě dva výřezy. Růže jak doopravdy vůbec nevypadají (vůbec nesouvisí s přeexpozicí a pod., jde čistě o barvy, které žádná expozice nevrátí do normálu) a ukázka kresby v části roviny ostrosti. Foceno z ruky, seťák 17-50/2,8.
Přílohy
Růže, výřez.jpg
Růže, výřez.jpg (457.84 KiB) Zobrazeno 4552 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 17 mm
Čas expozice: 1/80 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Kresba, výřez.jpg
Kresba, výřez.jpg (503.81 KiB) Zobrazeno 4552 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 17 mm
Čas expozice: 1/80 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 29 pro 2013 23:10

Jarous
Pohodicka, pohoda. Ked sa testuju medze, subjekt zhori. (n)
Je to len intelektualne plkanie a nesmrtelnosti chrusta. Foveon funguje skvele a my len skusame jeho hranice. Nastavenie bielej u digitalu
znamena hladanie niecoho co sa nam paci. Davno tvrdim, ze realny svet je nepekne sedive miesto plne nepeknych veci. Preto chodime do
obrazarni a galerii, aby sme sa pokochali dielami ktore oblazia dusicku. :)
Tvoj cintorin dokaze v x verziach to iste, napriklad aj takto.... za pomoci pozitivneho filmu (co sa paci mne).

Pete
Přílohy
Polaroid Polachrome.jpg
Polaroid Polachrome.jpg (1.14 MiB) Zobrazeno 4551 krát
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 29 pro 2013 23:58

Jo, jo, Pete, třeba Provia by takto nějak asi vypadala. Ale proč, například, nenechat to Slunce trošku přebarvit i ten černý pomník? Tady je Foveon trochu dál, oproti diáku, oči by to světlo na černé žule (či co to je) bezpochyby vnímaly také. Těchto dynamických předností už bych se dnes dobrovolně vzdávat nechtěl... ;)
A ještě poznámečku. Reálný svět se mi za určitých světelných podmínek líbí natolik, že mě velmi štve, že vím, že přesně takto nádherně mi to nikdy žádný foťák nevyfotí a když se pokusím o maximum možného (z toho mála, co dokážu), skoro nikdo mi takovou fotku nebude věřit.
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiroH » 30 pro 2013 00:23

Jarouš,
ďakujem za detajl ruží. Pekne som to teda prehnal. Ale bol som zvedavý, čo sa dá všetko z jednej fotly "vytiahnuť". Bol si tam samozrejme iba Ty a jedine Ty vieš, ako to vyzeralo v reále. Je ale zaujímavé sledovať, ako každý z nás jednu a tú istú scénu vníma... (n) , alebo tiež ako ju dokáže spracovať.
MiroH
 
Příspěvky: 335
Registrován: 30 lis 2013 21:07

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 30 pro 2013 07:10

Jarouši nezoufej, ty žlutý růže nejsou nic jiného, než přepálená červená!!! Skutečně! Mohl bych Ti ukázat podobné snímky z SD10, když jsem fotografoval pole vlčích máků. Už se mi to ale nehce hledat. Červený kanál už je saturovaný a potom se rapidně mění barvy. To už nelze potom zachránit žádnou úpravou. Jestli máš možnost, mrkni se na histogram detailu růží u neupravené fotografie. Kdybys zmenšil expozici, vše bude v pořádku. V přiloženém obrázku jsou to bílé fleky. Ale ta žlutá je častější! Ahoj, J.

P.S.
A co se Ti nelíbilo na světelné atmosfeře??
Asi by se Ti líbily více "světelné podmínky". Tos měl na mysli? :-)
Přílohy
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (499.86 KiB) Zobrazeno 4516 krát
Naposledy upravil josef38 dne 30 pro 2013 07:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Petr M » 30 pro 2013 07:44

.
Naposledy upravil Petr M dne 23 zář 2014 21:42, celkově upraveno 9
Petr M
 
Příspěvky: 622
Registrován: 09 zář 2013 11:57

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 30 pro 2013 17:43

Na rozdiel od SD10 Merrillovsky foveon zvlada cervenu vyborne. To bola prva domaca uloha pre SPP, lebo ma to velmi zaujimalo.
Samozrejme toto sa robi v SPP a nie v nejakom Photoshope. RAW je RAW.
Ked sa to necha na automatiku nemusi dopadnut najlepsie.

Pocasie sa zblaznilo. To slnko je jarne a nie zimne. Par dnesnych rannych fotiek. Potom bol hic... :D

Pete
Přílohy
z_d1.jpg
z_d1.jpg (894.04 KiB) Zobrazeno 4476 krát
z_d2.jpg
z_d2.jpg (603.2 KiB) Zobrazeno 4476 krát
z_d4.jpg
z_d4.jpg (1.51 MiB) Zobrazeno 4476 krát
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiroH » 30 pro 2013 20:51

Zdravím priatelia.
Potrebujem poradiť :?: :idea: . Ako nastavujete tie náhľady aby boli také veľké :? :oops:
Tie moje prťaté a bez Exifu :? :? vôbec to nie je pekné...
MiroH
 
Příspěvky: 335
Registrován: 30 lis 2013 21:07

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 31 pro 2013 06:45

Miro
Mas mailika.

Pre zmenu par detailikov z vcerajsieho jarneho dna pre vernych pozostalych. S pomalym pripojenim neklikat... (n)

    ObrázekObrázek

Pete
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 31 pro 2013 07:37

Pete2 píše:Pre zmenu par detailikov z vcerajsieho jarneho dna pre vernych pozostalych. S pomalym pripojenim neklikat... (n)
Pete

Dokonalá kresba! Tak mě napadlo, jak by se s DP3 na výšku, velice pěkně nafotila panoramata! (n)
Stačila by jen jedna řada, při dvou by už ale každému musela spadnout brada! :-)
Jen by při této činnosti musel fotograf respektovat delší ukládání dat! ( pohyb mraků a tím změna osvětlení )
Potom nevím, jestli se krátké nastavení samospouště při první expozici nezruší? Nevím, jak by se jinak ze zvětšováku exponovalo tolik snímků, bez rizika rozhýbání? Jestli ovšem mají DPčka ovládací kablík spouště, pak by bylo vše vyřešeno!
Jestli se zde objeví Josef01 a byl by ochoten vyzkoušet tuto činnost DPčka, nabízím spolupráci s mým "Vorrichtungem". Předpokládám Josefe, že se nacházíš v Praze, nebo její blízkosti! :-)
Myslím, že nodální bod by mohl být u GF1 + 50 mm podobný, jako u DP3. Ale při panaramatech s delším výhledem na tom zas vůbec nesejde!
Přílohy
GF1 s natáčecím přípravkem.jpg
GF1 s natáčecím přípravkem.jpg (439.57 KiB) Zobrazeno 4424 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 90 mm
Čas expozice: 1/12 sec.
Clona: F/9.5
ISO: 160
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: M9 Digital Camera
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -21760/65536 EV
Metering mode: Center-weighted average
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 31 pro 2013 08:48

Pete2 píše:Samozrejme toto sa robi v SPP a nie v nejakom Photoshope. RAW je RAW.
Pete


Pete, samozřejmě, že konverzi snímku dělám k tomu určenému softu. Tento snímek jsem použil jenom kvůli ukázce histogramu! Měj se! J.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 31 pro 2013 08:54

Josef
Je to pedesiatka takze na panorama idealne. Uz som to skusal. Pri peknom pocasi klidne z ruky, tretinovy prekryv.
Ale vies na co som prisiel..., ze to nema vyznam. Na detaily az predetailovane. Vetsie nebudu. Ved sa to musi este krotit do minusu.
Jedine co ziskam je vetsia plocha objektivu. A ked to mam zmensovat tak to si vezmem radsej rybie ocko a mam 180 stupnovy zaber
dobrej kvality a nepotrebujem panoramu.

Asi takto...
Přílohy
HA141467.jpg
HA141467.jpg (1.11 MiB) Zobrazeno 4423 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 0 mm
Čas expozice: 1/1000 sec.
Clona: F/0
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: On, Flash did not fire
Model: E-PL1
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
HA093362.jpg
HA093362.jpg (1008.61 KiB) Zobrazeno 4423 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 0 mm
Čas expozice: 1/1000 sec.
Clona: F/0
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Flash did not fire, auto mode
Model: E-PL1
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
HA093409.jpg
HA093409.jpg (1.16 MiB) Zobrazeno 4423 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 0 mm
Čas expozice: 1/640 sec.
Clona: F/0
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Flash did not fire, auto mode
Model: E-PL1
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
HA141437.jpg
HA141437.jpg (444.49 KiB) Zobrazeno 4423 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 0 mm
Čas expozice: 1/800 sec.
Clona: F/0
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: On, Flash did not fire
Model: E-PL1
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Petr M » 31 pro 2013 09:11

M
Naposledy upravil Petr M dne 23 zář 2014 21:43, celkově upraveno 2
Petr M
 
Příspěvky: 622
Registrován: 09 zář 2013 11:57

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 31 pro 2013 09:15

Pete2 píše:Josef
Je to pedesiatka takze na panorama idealne. Uz som to skusal. Pri peknom pocasi klidne z ruky, tretinovy prekryv.
Ale vies na co som prisiel..., ze to nema vyznam. Na detaily az predetailovane. Vetsie nebudu. Ved sa to musi este krotit do minusu.
Jedine co ziskam je vetsia plocha objektivu. A ked to mam zmensovat tak to si vezmem radsej rybie ocko a mam 180 stupnovy zaber
dobrej kvality a nepotrebujem panoramu.

Asi takto...

To beru, také mě to napadlo, ale jednak vzhledem k úhlu záběru DP3, by se to mohlo hodit, ale u mne je to tak trochu věc komerční! :-)

Dávám příklad:
http://abload.de/img/elektrrna8e4q.jpg

Nafoceno GF1 + SUMMILUX 50 mm ve třech řadách.
Na billboardy se také nikdo nekouká z jednoho metru, ale divil by ses, když třeba v hospodě visí toto panorama 3 x 0,75 m, jak lidi na něj lepí nos a hledají ten svůj domeček!
Pochopitelně je tento obrázek už zmenšen a možná, že i dost nešetrně. :-) Pro tisk používám originál, na kterém se můžeš mrknout i na to, jak má kdo doma umytá okna! :lol: Měj se! J.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 31 pro 2013 09:17

Petr M píše:Laco, paradni kvalita! (n)

Josefe, prima Thema! Zu jsem fotil panoramy, ale jen s DP2M. Prave premyslim o panorame s DP3M, ale stale se k tomu nemohu nejak dostat. Jde to uplne prepychove, vubec nevadi ze fotak predeslou fotku nacita. Chce to jenom pefektni nodalpunktadapter, ktery jsem si vyrobil na otaceci hlavici, koupene neco okolo padesati euro u Walimexu. Vyrobil jsem si tu nastavbu proto, ze jsem ji chtel relativne malou a lehkou, specielne pro DPM. Jak jsem to ted zkousel, tak se mi na to vejde i SD1M. :)

Nojo, zapomněl jsem, foťák má určitě nějakou vyrovnávací paměť!
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 31 pro 2013 09:53

Josef
Troska ta usmernim. Nedosiahnes nic ine co mas uz doma. ;)
To jest normalne roslisenie tvojej kamery a objektivu v plnom. U tupsieho bayera zmensenim vyslednej plachty na rovnaku velkost vetsiu ostrost.
Nic viacej ani menej. Nejaka cistota okien, tu mas aj s jednym snimkom. Viac neuvidis. (n)
U DP3 je to vyslovena hovadina... (prepacte za vyraz) To je tak nenormalne ostre a detailne, ze to absolutne straca zmysel.
Pre nejaku abnormalnu tlac mozna nejaku abnormalnu plachtu.
U Petra uz nerozumiem vobec. Ma 8mm ma... a este detailnych. Tak naco z DP3 nejaku skladacku.
Potom to zmensi a bude porovnavat ci co. Vsak to bude na jedno brdo. Iba z 8mm na prvy sup.

Pete
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Petr M » 31 pro 2013 10:14

.
Naposledy upravil Petr M dne 23 zář 2014 21:43, celkově upraveno 1
Petr M
 
Příspěvky: 622
Registrován: 09 zář 2013 11:57

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 31 pro 2013 11:10

Pete, no rozhodně nebudu dělat panorama proto, abych kontroloval lidem umytá okna! Byla to ode mne silná nadsázka. :-)
Nejsem na tom s prodejem snímků zřejmě tak dobře, jako Petr, ale nějaké to panorama ve finální podobě, tedy na velké plachtě, také už jsem poslal do světa, takže v tomto dávám Petrovi za pravdu. Když bys někdy zavítal do vltavských elektráren, našel bys je i tam na zdi a to té poměrně velké podobě! V elektrárnách už ale nepracuju, zbyly mě tudiž jen ty hospody, školy, domácnosti a pod. Tam se ale konkretně s tímto panoramatem bohužel trh velice rychle nasytí. Určitě bych ho ale neskládal kvůli prohlížení na monitoru. Proto si myslím, že ta "hovadima" je jen Tvůj pohled! Jak jsem už jednou psal, monitor je pro mne v tomto případě jen "výrobní prostředek", nic víc. Ale dík\ za něj! Když jsem ještě sestříhával a lepil k sobě panorama z klasických fotek, byla to větší makačka! Mějte se! :-) J.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků