Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 02 črc 2015 21:48

Nevím, viděl bych to komplexněji. Větší podíl modré barevné složky, což je dobře viditelné v té vysoké "trávě" za růžemi (nevím, jak se to jmenuje), ale nejen tam, třeba taky na listech těch růží, se nutně musí promítnout i do těch květů, které pak vyjdou jako víc fialové. Když to úplně zjednoduším, tak fotka z Canonu je víc do žluta a fotka ze Sigmy víc do modra. Není to věc pouze jedné barvy, je to celkově jiná barevnost, možná pouze rozdíl ve vyvážení bílé, nevím. Sigma vždycky v různých testech ukazovala na barevných testovacích obrazcích jiné odstíny, než foťáky s Bayerem, otázka je, které jsou reálnější. Bylo by dobré vědět, jak doopravdy vypadá třeba tento obrázek, protože rozdíly oproti jiným porovnávaným foťákům jsou, nejen v červené (i když tam jsou největší) skutečně velké. Myslím, že Sigma měla být trošku podexponovanější, to taky dělá trochu jiný dojem, hlavně kvůli přepalům. Zjednodušeně řečeno, buď je ta růže ve skutečnosti červená (Sigma) nebo tak či onak fialová (ostatní foťáky). Celý ten test je tady, mnozí jej už jistě dávno znají: https://luminous-landscape.com/sigma-sd1-review/

PS: Ale třeba ta figurka úplně vlevo dole. Krásně červená, bych řekl. Jak potom asi vypadá z těch ostatních foťáků? Teoreticky by měla být fialová a tedy, mezi námi, pěkně hnusná... Víme houby, nebyli jsme tam ;).
Přílohy
SD1 test.jpg
SD1 test.jpg (180.3 KiB) Zobrazeno 3880 krát
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Josef01 » 03 črc 2015 07:17

Já to samozřejmě porovnávám s tím, co vidím okem a reálná červená je z Canonu 5D. Na druhou stranu by stačilo selektivně snížit saturaci červených květů růží (ty lehce červené květy v pozadí jsou OK). Fialová rovněž není OK a má vypadat jako u Canonu, na fotce je naopak saturace viditelně nižší a je tam jiný odstín.
Ano Sigma má taky o dost nižší dynamický rozsah, takže mírná podexpozice je vždy na místě. Obě fotografie byly vyváženy na stejné šedé místo na fotce stejným softwarem (Adobe Lightroom 5.7), selektivně jsem barvy ladit nechrěl, to by nebylo rozumné porovnání. Na druhou stranu ani Fuji X-Pro1 neměla tu červenou úplně OK (fialová OK), ale bylo to lepší než u Sigmy.
Já vím jsou to maličkosti, ale řeknu na rovinu, že ze všem jmenovaných přístrojů vypadne pěkná fotka, člověk si s tím musí ale pohrát a překvapí vás, že Canon 5D je dědeček, ale dokáže udělat stejně kvalitní fotku jako skvělý X-Pro1, takže mi to přijde, že žádný velký vývoj se v přístrojích neudál (když jsem si prošel fotky pixel po pixelu) a výrobci nás jenom lakují a vytahují z nás peníze.
Josef01
 
Příspěvky: 469
Registrován: 05 lis 2013 22:16

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 03 črc 2015 07:35

o tom už se mluvilo ale koukám, je to tu zas :lol:
takže znovu! Foveon reálné snímání reálných barev nikdy neměl, nemá a nikdy mít nebude, nejenom že testy ale i realně se dokazuje, jak se odstíny podle předlohy liší, ano je to tak, není nad čím laborovat, kdejakej Kanón reálně barevně předloze blíže, ALE, jo, je tu právě to ALE :roll: vzhledem k menšímu ovlivňování pixelů vzájemně dokáže naopak oddělovat barevné a jasové složky v obrazu, tedy dokáže lépe odlišit odstíny barev, je to dáno prostě technologií. Výsledek je pak jasný, zatímco u bayeru může kytička s byť jen velmi lehce jiným odstínem zelené totálně zplynout v pozadí díky interpolaci, demozaikování a jiných né příliš ideálních algoritmů, u Sigky naopak díky již dobře dostupných jiných dat ze snímace toto bude naopak vyselektováno. takže výslední snímek se bude jevit více realističtěji, jelikož na tom monitotu ten kvítek uvidím... Toto je patrné hlavně při focení trávy či lesa, bayer má snahu odstíny jednotit a změna odstínu se projeví mezi několika desítkami pixelů, u foveona se může jednat třeba o méně než tři pixely... kapiš? :lol:


tak dost plkání, teď trocha obrazu...
Přílohy
SDIM3766.jpg
SDIM3766.jpg (325.72 KiB) Zobrazeno 3858 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16.6 mm
Čas expozice: 1/100 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 50
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1S
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Spot
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 03 črc 2015 08:04

Bayersensory snimaji barvy jinak, podle toho jak jsou jim barvy nastaveny fabrikou, s malymi tolerancemi pak v pleneru, tak jake maji v sousedstvi jine barvy, treba zelenou. Takze celkove jim vychazeji barvy trochu teplejsi, i kdyz to oko fotografa (amatera) nepozna a je na ne zvykly.

Foveon, na rozdil od bayera si micha barvy primo jako je tomu vsude, tedy prirozene, kdy treba cervena ruze je ovlivnena barevnym svetlem odrazenym od vedlejsi zlute zdi - vyjde cervena teplejsi, spis do trochu oranzova az cihlova, jestlize bude vedle vysoke travy jako na snimku, bude ve skutecnosti ta cervena osvetlena i odrazem studene zelenomodre a cervena ruze bude do lehce fialova. Zkratka barvy foveonu jsou oproti bayeru pravdivejsi, samozrejme je jejich intensita ovlivnena i fotografem (bud uz se sigmou zkusenym, nebo ne) a jeho narizenim fotaku, kdy hraje i nemalou roli i denni doba, kdy dostava fotka jeji zakladni barevnost, ktera se prolina - micha i s barevnym odrazenym svetlem toho co se prave foti.

Generell lze rici, ze foveon, kdyz se to umi spravne v kamere naridit, dava barvy daleko vernejsi skutecnosti (na ktere vetsinou amatersti fotografove nemaji oci a vidi je po svem zvyku co jim tudiz mozek predurci - tak to musi byt a basta a micha jim do toho skutecnost videnou ocima ovlivnenymi mozkem - cervena je cervena a basta, protoze nemaji ve valne vetsine vubec poneti jak barvy vznikaji a jaky ma na ne barevne okoli vliv. To se uci az snad na strednich skolach a to jeste snad jen ve vytvarnych oborech, kde to je nanejvys dulezite vedet....

Petr
Naposledy upravil pe-pa dne 03 črc 2015 10:12, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Josef01 » 03 črc 2015 08:37

Myslím, že tak to není. Já porovnávám realitu okem a ne co mám nebo nemám rád. Barvy si může samozřejmě každý naladit jak potřebuje a jedním tahem udělá ze studených barev teplé. Dokonce dokážu udělat to, že nikdo nepozná rozdíl mezi Canonem a Sigmou a nebo že z Canonu vyleze hrůza a Sigma bude špičková. O to mi rozhodně nejde. Canon i Sigma zobrazí širokou paletu barev velmi podobně a pokud porovnám s fotkou z X-Pro1, kterou debayerizuju v Adobe, tak je krásně vidět ten rozdíl, jak ta zelená splývá, žlutá tam skoro není apod. Ovšem stačí fotku z Fuji otevřít v Photo Ninja (dle mě výborný produkt) a stane se kouzlo a fotografie dostane úplně jiný nádech. Tady je vidět, že ne vždy se povede konvertor, který ten debayering dělá dobře. Na fotce z Canonu a Sigmy je krásně vidět ta mnohojakost barev na listech červených růží a jak hrozně to splývá na Fuji. Pro porovnání přikládám ještě fotku z Fhoto Ninja (poslední foto), kde je vidět ten rozdíl debayerizace a výsledné kvality zobrazení. Povšimněte si, jak Photo Ninja na poslední fotce vytáhnul nejen podrobnosti, ale i barvy v tmavých partiích fotografie.
V žádném editoru jsem nedělal nic jiného než WB na přesně stejném místě na šedou a doostření snímku při výstupní konverzi, tak jak je to standardně nastaveno od výrobce.

Test_zahrada-2.jpg
Test_zahrada-2.jpg (181.87 KiB) Zobrazeno 3852 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 23 mm
Čas expozice: 1/60 sec.
Clona: F/4
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: Canon EOS 5D
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -2/3 EV
Metering mode: Spot


Test_zahrada-3.jpg
Test_zahrada-3.jpg (110.36 KiB) Zobrazeno 3852 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16.6 mm
Čas expozice: 1/40 sec.
Clona: F/4
ISO: 100
Model: SIGMA DP1
Expoziční program: Shutter priority
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Average


Test_zahrada.jpg
Test_zahrada.jpg (176.11 KiB) Zobrazeno 3852 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 14 mm
Čas expozice: 1/45 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: X-Pro1
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Average


DSCF1384_v1.jpg
DSCF1384_v1.jpg (403.48 KiB) Zobrazeno 3852 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 14 mm
Čas expozice: 1/45 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: X-Pro1
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Average
Josef01
 
Příspěvky: 469
Registrován: 05 lis 2013 22:16

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 05 črc 2015 23:01

Maleniska, poutní místo nad Provodovem. Ale dnes byli, asi, všichni na Velehradě, i ten kostel byl zamčený... Hic byl ukrutný, až kolem osmé bylo příjemně.
Přílohy
SDIM4014.jpg
SDIM4014.jpg (468.84 KiB) Zobrazeno 3770 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 17 mm
Čas expozice: 1/60 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 06 črc 2015 08:52

Jarous,

jak tak na ty tvoje fotky koukam, tak si stale pri tom myslim, ze by tobe slusel nejvic Fuji FX nebo Nikon D7000. Samozrejme se omlouvam, ze to neni o sigme, neni to nic, co by melo sigmu nejak hanet, nebo te snad nasirat, nebo tak, ale holt Jarousi, jak videt, na sigmu nejsi ten pravy, ne ze bys ji snad neovladal, ale ta dava trochu jiny "ton", spis trochu melancholicky a ten ti vubec nesedi a vetsinou to je jen mrhani tveho casu, i kdyz tvoje fotky jsou ok; ale stale tomu cosi schazi, co dokazes prave jen s temi druhymi a ktere ty tve fotky dotahnou do te prave dokonalosti. S jednim z tech dvou fotaku bys ten svuj jedinecny styl foceni a vubec vsechno by dostalo teprve to prave! :)

Petr
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 06 črc 2015 21:55

Tak pro "velký úspěch" speciálně pro Petra plných šest kousků. Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale jestli je tady nějaký "trochu melancholický tón", tak Sigma odvádí velmi dobrou práci... ;)
Přílohy
SDIM4016.jpg
SDIM4016.jpg (477.21 KiB) Zobrazeno 3714 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 17 mm
Čas expozice: 1/60 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDIM4017.jpg
SDIM4017.jpg (487.28 KiB) Zobrazeno 3714 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 17 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDIM4019.jpg
SDIM4019.jpg (491.72 KiB) Zobrazeno 3714 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 18 mm
Čas expozice: 1/20 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDIM4022.jpg
SDIM4022.jpg (480.71 KiB) Zobrazeno 3714 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 25 mm
Čas expozice: 1/25 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDIM4023.jpg
SDIM4023.jpg (493.92 KiB) Zobrazeno 3714 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 17 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDIM4025.jpg
SDIM4025.jpg (485.97 KiB) Zobrazeno 3714 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 17 mm
Čas expozice: 1/15 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 07 črc 2015 07:38

Jarousi, kazdopadne bys mohl nektery z tech fotaku co jsem ti navrhoval, nejak pujcit a vyzkouset a porovnat a tady nam pak ty fotky ukazat. Myslim, ze by to stalo za tu namahu a pak bes to uvidel sam. :)

Jinak ty fotky s kostelickem ok, ale tam ti prave hodne schazi zdurazneni toho pozdniho svetla, tedy paprsku slunce, ktere tu a tam jsou videt. Tyto mista jsou v barve i intenzite dost podivna, coz prave dela jen sigma, ale ty navrhovane maji uz "nejnovejsi" nastavene zakladni barevne spektrum, kdy prave barvy v prirode a pri takovemto "krajnim" svetle jsou vynikajici. :)
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 07 črc 2015 11:37

Petře, Slunce je totálně utopené v té vysoké oblačnosti, myslel jsem, že alespoň podle těch velmi slabých a jemných stínů by to každému mělo dojít. O nějakém intenzívním slunečním svitu nemůže být nejmenší řeč, navíc, je to mezi osmou a půl devátou, takže Slunce mele z posledního. Ale hlavně díky té oblačnosti.
Nejsi moc pozorný čtenář, párkrát jsem psal, že Nikona 7000 jsem měl několikrát k dispozici od kamaráda (kupoval jsem mu ho v září 2011 v Brně). Jsou to se Sigmou SD1 generační vrstevníci z roku 2010, takže to "nejnovejsi" nastavene zakladni barevne spektrum, jak píšeš, trochu pokulhává, jsou to přibližně stejně staré foťáky. Fotek mám z tohoto Nikona v počítači dost, včetně RAWů, takže vím dost dobře, proč bych jej nechtěl. Ano, je to hlavně o barvách. Měl bych sice o dost jednodušší život díky zásobě výborných skel Nikkor, ale opravdu děkuji, nechci. Kdyby jsi nesmazal svoje staré příspěvky, hodně argumentů proti např. Nikonu, jsi v nich napsal sám. Myslím, že bych se z velké části dokázal ztotožnit s některými názory z tohoto Tvého příspěvku:
"Foveon, na rozdil od bayera si micha barvy primo jako je tomu vsude, tedy prirozene, kdy treba cervena ruze je ovlivnena barevnym svetlem odrazenym od vedlejsi zlute zdi - vyjde cervena teplejsi, spis do trochu oranzova az cihlova, jestlize bude vedle vysoke travy jako na snimku, bude ve skutecnosti ta cervena osvetlena i odrazem studene zelenomodre a cervena ruze bude do lehce fialova. Zkratka barvy foveonu jsou oproti bayeru pravdivejsi, samozrejme je jejich intensita ovlivnena i fotografem (bud uz se sigmou zkusenym, nebo ne) a jeho narizenim fotaku, kdy hraje i nemalou roli i denni doba, kdy dostava fotka jeji zakladni barevnost, ktera se prolina - micha i s barevnym odrazenym svetlem toho co se prave foti.

Generell lze rici, ze foveon, kdyz se to umi spravne v kamere naridit, dava barvy daleko vernejsi skutecnosti (na ktere vetsinou amatersti fotografove nemaji oci a vidi je po svem zvyku co jim tudiz mozek predurci - tak to musi byt a basta a micha jim do toho skutecnost videnou ocima ovlivnenymi mozkem - cervena je cervena a basta, protoze nemaji ve valne vetsine vubec poneti jak barvy vznikaji a jaky ma na ne barevne okoli vliv. To se uci az snad na strednich skolach a to jeste snad jen ve vytvarnych oborech, kde to je nanejvys dulezite vedet...."

Nevím, proč bych měl mít Sigmě za zlé, že si zas tak moc nevymýšlí a i málo výrazné scény zachytí málo výrazně. Třeba ty rozsahy, které na některých těch fotkách s částečným protisvětlem jsou, těžko uděláš s Nikonem 7000 bez přepalů. To mi taky kamarád na Sigmě (hlavně díky SPP), kromě nesrovnatelné ostrosti, nejvíc závidí. Vůbec nemá ponětí, jak tolik dynamiky z Nikona dostat (a já to taky neumím).
Dlouho jsem neměl tušení o existenci tohoto testu: http://www.techradar.com/reviews/camera ... 2/review/5
Zdá se, že SD1 je na tom v RAWech (jpeg jaksi beru jenom jako doplňkovou funkci) nejméně do 1000 ISO výrazně lépe, než ten Nikon, dokonce od 200 do 400 ISO je lepší pouze nabušený Nikon D800 (ze srovnávaných přístrojů, pochopitelně).
Takže závěrem, Nikon D7000 znám, fotky jsem porovnával několikrát, dokonce i tady jsem kdysi nějakou srovnávačku dal. Rozhodně bych neměnil ;). Vadí mi jenom můj neostře kreslící seťák v okrajích, hlavně v levém (psal jsem několikrát), kvůli čemuž často cloním víc, než by bylo v mnoha situacích nutné, a ne vždy dobře použitelné přednastavené režimy vyvážení bílé konkrétně pro tento typ objektivu. Proto často upřednostňuju ruční vyvážení.
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 07 črc 2015 12:40

Jarousi,

jak vis, tak uz delsi dobu Nikon nemam, ted fotim s Fuji XF-2, takze je dost mozne, ze mas hodne pravdy.
Jen jsem trochu ovlivnen fotkami jednoho take amatera z Brna, ktery foti prave s tim D7000 a jeho fotky jsou vetsinou velice pekne, vcetne velke dynamiky a velmi dobre barevnosti. Takze jak videt, hodne, nebo uplne nejvic jde o to, kdo za tim fotakem stoji :) Vkladam se na toho fotografa a jeho fotky odkaz, ale bohuzel nevim, jestli se ti ta galerie otevre bez clenskeho prihlaseni; ale zkuz to:

http://photoserver.eu/galerie_autor.php?autor_id=584

Prikladam jednu z jeho repertoaru, tusim, ze prave tu nejcerstvejsi jako ty tvoje zde. Myslim, ze ten Nikon ma zarucene sirsi dynamiku nez Sigma, ale presvedci se sam:
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 07 črc 2015 15:06

Ahojte.
K horucim dnom aspon trocha chladu z jarneho vyletu do tatier zo staruckou sony a200.
Nadherne spomienky, vyvrtnute koleno a par fotiek. :)

Jarous
Mas pravdu my sme asi posledni u ktorych neprsalo mesiac. Vsetko lahlo a uschlo. Opakuje sa rok 2013 s este vetsim suchom.
Tatry2015.jpg
Tatry2015.jpg (503.15 KiB) Zobrazeno 3659 krát

http://imgbox.com/g/RLLxPfai6w
Pete2
 
Příspěvky: 960
Registrován: 24 pro 2011 11:44
Bydliště: Lednica

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 07 črc 2015 17:58

Pro mne Foveon znamená hlavně digitální film, tedy výhody filmu skloubené s dogitálem, no a protože jsem na film zvyklý, ba i dokonce stále občas cvakám hlavně na Fomapan, tak mi nevýhody filmu nijak nepřipadají, k tomu, když někdeté filmové nevýhody Foveon smete, vůbec mi to pak nepřipadá, takže jsem velmi rát za ten třívrstvý čip, základní ISO 50, ostrou širokou dvacetosmičku, větší kapacitu než 39 snímků, no a pak následné volání v SPP tomu také přidává to tajemno, bude to tam, či nebude? :lol:

Hlavní je a to velmi podstatné, aby každý byl se svým přístrojem spokojen ;) ... nedávno jsme na fotoakci se známími, oba do JPEG, jeden malou sonku druhý FF D700, když padlo polední slunce, pak jsme se bavili, že tam má přepal a dá si to do BW, já na to, proč nefotí do RAWu, exponuje na světla a následně vydlabe zbytek ze stínů, prý že je n ato líný, druhý ukládá RAW+JPEG ale prý raw zdržuje, pokud se teda jpeg nedá použít, konvertuje RAW, takže jsem byl jediný s Fomapanem na krku a Foveonem (RAW) na zápěstí... focení je opravdu podle preferencích jedince, pokud vyhovuje laciná šunka s velmi neostrým seťákem, klidně ať si nadává (toto není hanlivé slovo, významově - říkat) do fotografa a klidně ať si aza nepoužitelné snímky nechává i platit, je to pouze a jenom preferencí jedince...

tak a teď něco pro uklidnění... na horizontu Orlické hory se nachází... ;)
Přílohy
SDIM3764.jpg
SDIM3764.jpg (356.36 KiB) Zobrazeno 3642 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16.6 mm
Čas expozice: 1/160 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 50
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1S
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Spot
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod japakm » 10 črc 2015 23:16

Zdravím,

přidám snímky z podvečerních toulek se Sigmou v batůžku.

Pavel
Přílohy
SDIM2475_s3.jpg
SDIM2475_s3.jpg (571.56 KiB) Zobrazeno 3564 krát
SDIM2494_s3.jpg
SDIM2494_s3.jpg (739.87 KiB) Zobrazeno 3564 krát
japakm
 
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2013 20:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 11 črc 2015 08:29

japakm,

ta prvni fotka je zahalena do sedomodreho zavoje a celkove tedy nic moc. Nevim, ale asi ti to nevadi, nebo to ani nevis, nebo jsi to nikdy neslysel, nebo mas spatne a uplne obycejne, nebarevne oci, ze to fotis v poledne a jeste ke vsemu na uplne volnem prostranstvi, kde UV zareni a tedy modra slozka svetla je vubec v tuto dobu nejintensivnejsi - v lete od ca 9 hodin do 4 hodin odpoledne se prakticky fotit pekne neda, prave kvuli tomu intensivnimu UV a prevazujici modre slozce denniho svetla.
Druha fotka je uz barevnosti daleko lepsi, prave proto, ze je focena v daleko lepsim o hodne pozdejsim odpolednim svetle.

Petr
Naposledy upravil pe-pa dne 11 črc 2015 12:16, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod japakm » 11 črc 2015 08:50

zdravím,

také nejsem s tou první fotkou spokojen. Byla focena v 18:49 a obloha byla pořád jako vymalována modrým válečkem. Ta druhá byla focena v 19:27 a konečně se začaly nějaké mraky vytvářet. Bohužel jsem byl již minimálně 6 km od místa první fotky.

Pavel
japakm
 
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2013 20:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 11 črc 2015 11:23

Svedove znovu oblehaji Kromeriz. Kratke obrazove zpravodajstvi z boju v centru mesta. Situaci monitoruji i nadale. Hlavni bitva se ocekava v zamecke zahrade kolem 16:00 hodiny. Posily jsou teprve na ceste :D Jarda
Přílohy
SVEDOVE-1.jpg
SVEDOVE-1.jpg (962.98 KiB) Zobrazeno 3524 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 70 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/9
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SVEDOVE-2.jpg
SVEDOVE-2.jpg (777.79 KiB) Zobrazeno 3524 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 70 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/9
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 11 črc 2015 11:38

Boj o namesti byl vskutku urputny. Fotil jsem schovan za svedskym velitelem (jako jejich valecny zpravodaj). Nakonec svedi obrance mesta vytlacili a tito museli opustit bojiste. :D Jarda
Přílohy
SVEDI-3.jpg
SVEDI-3.jpg (732.69 KiB) Zobrazeno 3524 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 70 mm
Čas expozice: 1/400 sec.
Clona: F/9
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SVEDI-4.jpg
SVEDI-4.jpg (875.23 KiB) Zobrazeno 3524 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 70 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/9
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 11 črc 2015 11:48

Pak nasledovalo defile svedskych jednotek a jejich presun do mista odpoledni hlavni bitvy v zamecke zahrade. :D Jarda
Přílohy
SVEDI-5.jpg
SVEDI-5.jpg (1006.39 KiB) Zobrazeno 3760 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 70 mm
Čas expozice: 1/125 sec.
Clona: F/9
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SVEDI-6.jpg
SVEDI-6.jpg (1.11 MiB) Zobrazeno 3760 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 70 mm
Čas expozice: 1/125 sec.
Clona: F/9
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 11 črc 2015 11:53

Samozrejme ze svedsky general s doprovodem se slavnostni prehlidky zucastnil take. :D Jarda
Přílohy
SVEDI-7.jpg
SVEDI-7.jpg (947.65 KiB) Zobrazeno 3760 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 70 mm
Čas expozice: 1/200 sec.
Clona: F/9
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků