Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 22 srp 2017 07:16

jajakm píše:Petře máš to zapotřebí být tak vulgární ??? (y) Nešlo to napsat trochu jinak a zůstat tak nad věcí a stát se vítězem vaší rozepře s Jaroušem? Máš možná pravdu, ale jako člověk jsi nevyhrál. Přitom jde o ho... Jarda

Pánové, obávám se, že toto vlákno snad už ani jiné být neumí. To už se tady vleče hóóóódně dlouho. (y)
A je to dost škoda, chodilo by se sem podívat více lidí.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 22 srp 2017 09:47

Jardo, co takhle tady psat take k Mistrovi? Treba jak v tvych ocich jako clovek vyhral? Stale se se svymi nahledy, postrehy a zavery obracis jenom ke mne.... :( ;) A jinak, Jardo, mi nejde o nejake hloupe vitezstvi, ale pouze o omluvu a priznani uletu.....

Ale jak tady pise Josef a ma svatou pravdu, nema cenu se s tim zaobirat! (n) :lol: Lide sem k nam chodi se z nejvetsi pravdepodobnosti divat na fotky a take jak to pokracuje s tou magentou a tak.... (n) ;) :lol:

A jak pises slusne ty Jardo, jde o ho.... :lol: :lol:

*
par SD10 starych, vystouranych kytickovych fotek z meho, reklo by se archivu, neco se mi pri poruse pc vymazalo a ztratilo, neco jsem ted zase nasel, ale je to naprosto chaoticke, takze sem tam neco v tom chaosu najdu, spis objevim... ;)

*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 22 srp 2017 09:53

Hezké (n)

Zbytečná obří velikost fotografií (y)
**lasta
 
Příspěvky: 4610
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 22 srp 2017 10:04

:shock:
Naposledy upravil pe-pa dne 04 lis 2017 09:14, celkově upraveno 6
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 22 srp 2017 10:11

Mě se neomlouvej, ale nápravu jsi zvrzal. :D
Měl jsi vyměnit ty obří za normální na web... ;)

Takhle se ty zbytecna data musí stále stahovat.. :(

Nekdo se i dívá přes mobilní připojení s Fupem..
**lasta
 
Příspěvky: 4610
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 22 srp 2017 11:26

pe-pa píše:Jardo, co takhle tady psat take k Mistrovi? Treba jak v tvych ocich jako clovek vyhral? Stale se se svymi nahledy, postrehy a zavery obracis jenom ke mne.... :( ;) A jinak, Jardo, mi nejde o nejake hloupe vitezstvi, ale pouze o omluvu a priznani uletu.....

Ale jak tady pise Josef a ma svatou pravdu, nema cenu se s tim zaobirat! (n) :lol: Lide sem k nam chodi se z nejvetsi pravdepodobnosti divat na fotky a take jak to pokracuje s tou magentou a tak.... (n) ;) :lol:

A jak pises slusne ty Jardo, jde o ho.... :lol: :lol:

Petře mě je vcelku jedno, kdo z vás dvou má pravdu. Jen mi vadí ta tvoje vulgarita. Opravdu to nešlo napsat jinak? Zveřejněte kopie vašich nákupních faktur SD1M a bude vše jasné. Pak se tady můžete vzájemně omlouvat dle libosti.

Petře na tvoje poslední fotky se rád podívám až večer doma na lepším monitoru.

Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 22 srp 2017 11:52

©
Přílohy
DP1M1665.jpg
DP1M1665.jpg (662.56 KiB) Zobrazeno 7522 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/1000 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Unknown
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 22 srp 2017 13:13

jajakm píše:
pe-pa píše:Holt curaci hlava, nema v sobe ani trochu te cestnosti se za ty urazlive kecy co tady o mne psal, omluvit. :(
Jestli lzu, tak at se na miste do zeme propadnu! :lol: *

Petře máš to zapotřebí být tak vulgární ??? (y) Nešlo to napsat trochu jinak a zůstat tak nad věcí a stát se vítězem vaší rozepře s Jaroušem? Máš možná pravdu, ale jako člověk jsi nevyhrál. Přitom jde o ho... Jarda

Zcela se pod tím podepisuji.Tedy jen co se týče vulgarity.
Naštěstí jsou tady i slušná vlákna. M
MiraM
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 22 srp 2017 14:21

;) :lol:

*
Naposledy upravil pe-pa dne 04 lis 2017 09:14, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 22 srp 2017 17:25

"Petře mě je vcelku jedno, kdo z vás dvou má pravdu."

Mně ne, Jardo. Vyšší princip mravní by měl být něco víc, než nějaká úsměvná fráze z dějin kinematografie... Stále jsem přesvědčen, že nás tu přecejen ještě pár je, kteří si pamatují, jak to s tou časovou posloupností vlastnictví SD1M bylo ;).



Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Petr M » 19 zář 2013 12:53
... :lol: ... ale stejne, jako pravy sigmak, mi to stejne neda a jakmile nekde narazim na vyhodnou koupi te SD1M, tak ji vezmu i kdybych ji mel pak zase prodat. Ale vyzkouset si ji mne stale svrbi ruce.... ;) :D

Tady jsme Petrovi, asi, gratulovali k narozeninám, že? ;) :lol:



Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 20 zář 2013 13:45
Petr
Teba kamenovat a preco. Nez by ten kamen dopadol, tak ty ho vyskusas a predas. :lol:
Gratulujem. (n)

Pete
------------------------------------------------------------------------


Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 20 zář 2013 16:48
Tak nevím, Petře, ale podle Jarouše by ses moc řídit neměl. Je velmi nezkušený a řídí se pouze vlastním zrakem a šestým smyslem... ;) 8-) :lol:
Myslím, že nebudeš litovat, gratuluji k rozhodnutí (n) (n) . Kup si nějaké opravdu dobré sklo, kromě té vynikající širočiny 8-16, ať i my ostatní vidíme, jak to vlastně umí fotit :o .
----------------------------------------------------------------------------
To bylo při oznámení tehdy ještě PetrM, že objednal (asi přes inzerát, z druhé ruky) Sigmu SD1 Merrill.

Ještě téhož dne od Petra:


Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Petr M » 20 zář 2013 19:34
Jarous, super fotky! Ani bych se byt tebou po nejakych "lepsich" sklech ani nedival, jak je tady pekne videt, vse je hlavne a na 99% v rukach jak ktereho fotografa! :) A nebud tak skromny; UMIS! :) (n)

Dival jsem se tak trochu po internetu a nasel jednoho Svycara, ktery ma take SD1M a ktery ji pouziva profesionalne. Takze zu proto, aby Dostal sve snimky technicky co nejlepsi, testoval pomerne hodne Sigma Objektivu pro svoji SD1M a uvadi:

Absolut geeignet für eine Top-IQ sind:

50mm f1.4.
70mm Macro.
85mm f1.4
105mm Macro.
150mm Macro.
120-300mm f2.8 HSM OS

Eine "gute Figur" machen ausserdem:

17-50mm f2.8 HSM OS
70-200 f2.8 HSM OS
50mm f2.8 Macro.
vermutlich auch: das neue 50-150 f2.8 HSM OS

Und das 8-16mm schlägt sich für ein Objektiv dieser Klasse/ Brennweite wirklich sehr respektabel!

Takze jsi asi i pri Tom tvem popisu tveho 17-50/2,8 kapl na dobry kus, takze bych i ja, kdyz ty tvoje fotky tady vidim, byl docela spokojeny. Zu take kvuli tomu, ze je to sklo na te SD1M, kde se tech. kvalita snimku neda vube srovnavat jak s Nikonem 600 s 14-24/2,8 ktery je bezkonkurencne nejlepsi a svetova uznavana UWW spicka, tak jako Nikkor 24-70/2,8 ktery je zrovna tak suprovy.... zu jsou oba diky bohu pryc, prodany, takze je pro mne volna cesta fotit s obycejnou SD1M a sigmou 18-250, ktera na Nikonech, Canonech, Pentaxich a Sonakach zrovna to nejlepsi neni, ale jen dobre a jak pisou ti ruzni podplaceni testari, ze je ve 200mm trochu horsi nez Canon 70-200/2,8 v tech 200mm :lol: :lol: .....
Takze zu se na tu kombinaci docela tesim a mozna, ze bych ten objektiv ani neprodaval.....
Jednou jsem si koupil SD14, byl s ni 18-200 se stabilizatorem a koukal jsem na fotky take jako lev. Byly fakt tou sigmou technicky opravdu suprove. Jestli davaly o 20 LP min nez ty nekolikanasobne drahe nevim, ale nemel jsem vubec tehdy chut kupovat ty "dobre" drahe..... :)

Petr M

Příspěvky: 622
Registrován: 09 zář 2013 12:57

A o pár dnů později, Sigma SD1 Merrill s ultrazoomem 18-250 dorazila:


Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 24 zář 2013 23:22
Přijmi mou gratulaci, Petře, mnoho radosti s novou radostí Ti přeju ;) (n) (n) . Těším se na nějaké relevantnější foto, třeba nádherný interiér nějakého zámku či kostela, ohnisko už na to máš ;) .

A zakladatel vlákna Pete2 se druhý den ráno s gratulací připojuje:


Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pete2 » 25 zář 2013 07:00
Petr
Gratulujem. Nezabudni na M42.

Docela hezky to navazuje, není-liž pravda? ;)
Zkrátka, nejen lhát se musí umět, ale taky mazat... ;)

A na závěr pro doplnění, jak jsem byl v začátcích z toho foťáku nešťastný, škemral od Petra o rady a Merrilla snad chtěl i prodat. Ó hrůzo... :o ;)


Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 19 zář 2013 16:33
Vlastně bych se už nemusel k ničemu vyjadřovat, protože jsem už skoro všechno napsal a taky proto, že vůbec nejsem nespokojeným skoro novopečeným majitelem Sigmy, bez předchozích zkušeností nejen s Foveonem, ale s digitálními foťáky obecně. Krátkodobé používání s vypůjčenými aparáty Canon a Nikon nepočítám.
Ke kvalitě zpracování a vzhledu, ergonomii Sigmy SD1 Merrill můžu za sebe dát pouze (n) (n) (n) (n) . Držení v ruce (úchop foťáku) díky charakteristickému vykrojení pod spouští je suverénně nejlepší, co jsem měl zatím v rukách. Nikde nic nevrže, všechno do sebe dobře zapadá, kryt baterie má kovový uzávěr. Skvělý vzhled i materiály. Foťák bych vylepšil pouze hledáčkem z Nikonu a displejem z DP Merrill plus živý náhled. Podle mého názoru jsou to užitečné věci, žádná snobárna. Ale prý je to foťák pro profíky a ti se uskromní, jde jim, přece, v první řadě o kvalitu obrazu ;) . Profík nejsem, ve výše zmiňovaných ohledech se uskromním nerad (co mi zbývá ;) ), o kvalitu obrazu mi šlo až na prvním místě. A tady znovu musím napsat, že jsem pevně přesvědčen o tom, že s objektivy 35/1,4 (neplést s tou shitovou třicítkou, to není měřítko), 85/1,4 a s macro 70, 105, 150, 180, tele zoomy 50-150, 70-200 je SD1 obrazově plně srovnatelná s kompakty DP Merrill (rohy obrazového pole těchto skel, s výjimkou 50-150, vůbec nevstupují do hry). Rozdíly budou patrně tak malé, že nebude mít žádný praktický smysl se v tom babrat pixel po pixelu, velkoformátové tisky budou nesrovnatelné s čímkoliv podobného rozlišení s Bayerem, včetně určitě vynikajícího Nikonu D600 24 MPix. Takže pár dobrých skel na SD1 už Sigma má, koneckonců se začaly testovat na tomto novém Foveonu a vůbec bych se nedivil, kdyby Sigma už v laboratořích testovala životaschopný Foveon FF 24 x 36 mm, který bude dalším posunutím hranic ve fotografii.
Když vidím ostrost středové části fotek z mého nepovedeného zoomu 17-50/2,8, je to prostě úžasné a nemám k tomu co dodat. Nezbývá mi, než našetřím, prostě víc clonit a trochu slevit. Ale pořád je to jiná dimenze, jak už několikrát tady napsali staří foveonoví bardi, mezi které nepatřím. Takže já osobně bych od nákupu zrcadlovky SD1 Merrill nikoho neodrazoval, ostatně nároční fotografové vždycky věděli, že dobrá skla nejsou levná, zato téměř výlučně pevná ;) 8-) . A sigmácké objektivy jsou pořád o dost levnější, než ekvivalenty Canon, Nikon a snad už i Sony...
Pete, za nalezence (n) (n) . Je moc hezký. V ruce to vůbec nemám, ten foťák tak prostě fotí... ;) :D
----------------
Ono, Petře, totiž "foveonsky nejzkušenější" není vůbec totéž, jako "SD1M nejzkušenější" ;)

A to by mohlo stačit. Jo, ještě ta faktura, abych nezapomněl. Nezbývá, Petře, než nějakou tu fakturku z října 2012 padělat. Život je pes... ;) :lol: :lol: :lol:
Přílohy
Faktura SD1Merrill.jpg
Faktura SD1Merrill.jpg (191.25 KiB) Zobrazeno 7477 krát
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 22 srp 2017 18:56

:lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil pe-pa dne 04 lis 2017 09:15, celkově upraveno 4
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 22 srp 2017 19:05

Petře teď ještě místo řečí přilož tu kopii nákupní faktury tvé SD1M a bude hned jasno. Pak ten váš duel s Jaroušem můžeme konečně ukončit. Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 22 srp 2017 20:47

Poslední krok před nákupem SD1M. Objektivy jsou drahé, každé Euro se bude hodit. Novým spokojeným majitelem je Jarda.


Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Petr M » 19 zář 2013 16:11
... :) ...ma-li nekdo z ctenaru mozna o Sigmu DP2Merrill zajem, bych ji nabidl za 590 Euro plus postovne z Bavosrska do Cech 17Euro. Kamera je temer Nova, koupena 26.04.2013 a je v perfektnim stavu. Bude zaslana okamzite po prevodu penez na muj ucet do banky, total komplett, s uctem a platnou garantie u Sigmy, perfektni a neposkozena, celkem se ctyrmi Akkus. Take bych nabidnul Nodal punkt Adapter, ktery jsem si vyrobil, za ktery nic nechci, jenom bych rad Dostal par Euro za otocnou uhlovou hlavici, ktera se s timto fotakem da pouzivat se zavrenyma ocima; nebot ma kulicku, ktera ten dalsi krok - pootoceni totalne usnadnuje. Za tu hlavici, ktera stoji u Walimex ca. 59 Euro, bych chtel se vsmi ostatnimi spec. srouby a maticemi 30 Euro.
Neni to zadny podvod ode mne, kdo ma zajem, muze se na mne vyptat zde priklad Peteho a j.

Pripadny zajemce se muze ozvat mailem na muj: mahpet@gmx.net
Naposledy upravil Petr M dne 20 zář 2013 08:40, celkově upraveno 1
-------------------------------------------------------------------------------

A tady je už asi objednáno. Pan Mahler se těší na novou hračku a klidně vezme na milost i kompromisní ultrazoom. Neslýchané, při jeho nárocích...


Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Petr M » 21 zář 2013 09:16
...tady davam odkaz na fotky sigmou sd1m a prave tim Sigma 18-250 objektivem. Bohuzel nejsou zvetsitelne, ale jak videt s foveonem se ten objektiv stane docela k pouziti... :) Na druhe strane, zacina mne tento objektiv zajimat, protoze jsem zu behem doby zjistil, ze zadny byt ten nejlepsi (technicky a opticky) objektiv nenahradi toho fotografa za nim. Fotil jsem nekdy s takovymi strepy, ze by do nich zadny kloudny amater ani nekopl a fotky z nich byly jedny z nejzadanejsich a nejprvnejsich. Z tech ruznych vlastnosti co nejvic amateri hodnoti, jako nejaka absolutni ostrost az nekam ne do rohu, ale i pres ramecek ( :) : neni tak dulezita jak by clovek myslel, ale nalada snimku, barevnost, kompozice, co fotka vyjadruje a co rika divakovi, jak je zajimava pro divaka atd., je toho fury na co mnozi amateri uplne zapominaji a opiji se technickymi kvalitami fotky, ktere ale nevymysleli oni, ale inzenyri v konstrukcnim zavode fotaku....
Mi bude stacit pro zacatek pri Tom 18-250, jestli si ho ponecham, stredova vyborna ostrost, ubyvani do kraju mi nevadi tak moc a mym zakaznikum do dnes take ne, ale hlavne aby mel dobrou rozlisitelnost, coz foveon zarucuje, pro reprodukce ve formatech bezne nekolik metru. Pak by zustal ten dobry kousek u mne..... :) A chyby objektivu jako je aberace, soudkovitost atd., je dnes snadne k odstraneni.... :)
A jeste neco; fotim zu od sameho zacatku mimo jine s fotaky take s foveonem. Protoze, aspon pro mne je foveon Technologie daleko a zase pro mne, na fotce daleko znatelnejsi a lepsi nez bayer, cas od casu se proto k foveonu rad vracim. Nyni, kdyz je foveon ve vysledne velikosti porovnatelny s odrovskym mnozstvim fotaku a je obrazovou kvalitou, kdyz clovek vi jak na to, nesrovnatelne lepsi, nevidim duvod proc bych si neudelal poteseni a pri Tom zapomel na bayery, ktere mi JENOM FOTILY, ale moc nepotesily..... :)
Ale jak rikam, ten 18-250 si nejdrive dobre otestuji, kdyz mi ho zu prival osud..... :)

http://www.krautsurfing.de/website/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Mezi stranami 7-10 tohoto vlákna se může každý přesvědčit, jak ten Jarouš falšuje ty datumy. Přežijí dosud nesmazané příspěvky pana Mahlera ze září roku 2013? A už vůbec mi není jasné, co má dokazovat ten citovaný německy psaný příspěvek...
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 22 srp 2017 21:31

Vizovice a okolí ve Vivid.
Přílohy
SDIM0535.jpg
SDIM0535.jpg (728.93 KiB) Zobrazeno 7433 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 35 mm
Čas expozice: 1/160 sec.
Clona: F/5
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDIM0543.jpg
SDIM0543.jpg (699.43 KiB) Zobrazeno 7433 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/80 sec.
Clona: F/5
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 22 srp 2017 21:45

:shock:
*
Naposledy upravil pe-pa dne 04 lis 2017 09:16, celkově upraveno 2
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 22 srp 2017 22:26

Aha, tak jsem to konečně pochopil. Takže jestli tomu dobře rozumím, tak jsi tady do vlákna, které bylo založeno 21. srpna 2013 Petem2 vložil příspěvek už v dubnu 2012, přestože datum Tvojí registrace v tomto vlákně je až 9. září 2013. Tak to je zatím Tvůj největší majstrštyk, který jsem za ty roky viděl, to se Ti opravdu povedlo :lol: :lol: :lol:.
Chudák Laco, odešel jenom kvůli Tobě, nejmíň rok se tu neukázal a teď mi tu pomáhá vytvářet konspirace, machinace a manipulace proti Tobě...
Myslím, že to už je i pro právníka.
To, že jsi koupil DP2M 26. 4. 2013 jsi napsal ve svém příspěvku Ty, já jsem ho pouze zkopíroval. Ale jestli jsi ten foťák poslal Jardovi i s fakturou, jak píšeš, tak by to datum tam asi mohlo být, nemyslíš?
Jasně že jsi měl vždycky dost peněz, to dá rozum. Vždyť jsi byl velmi úspěšný a žádaný fotograf, přece... ;)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 23 srp 2017 05:13

jajakm píše:Petře teď ještě místo řečí přilož tu kopii nákupní faktury tvé SD1M a bude hned jasno. Pak ten váš duel s Jaroušem můžeme konečně ukončit. Jarda

Petře ty máš problém tady vložit kopii nákupní faktury tvé SD1M? Svoji adresu samozřejmě můžeš začernit jako Jarouš. Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 23 srp 2017 05:51

Ahoj,
nechci přilévat oleje do ohně v této naprosto nesmyslné rozepři, jen snad tolik, že vlákno Foveonu existovalo mnohem, mnohem dříve, než je zde uváděno. Proto i název tohoto vlákna je "Foveon napodruhé".
Původní název vlákna byl jen "Foveon" a vůbec služebně nejstarší majitel Sigmy byl tehdy Jaroslav. I když on zakladatel tohoto vlákna nebyl. Měl SD 9.

Nejčetnější přispěvatelé tohoto vlákna byli Ladislav ( Pete ), Jaroslav ( Malý Japonec ), Vladimír ( Ruby ) a moje maličkost. Občas se zde pravda objevil i někdo jiný, ale trvalý přispěvatelé do vlákna byli jen tito. Později to byl ještě Lubor a na Petra si vzpomínám také. Jarouš tehdy ještě tvrdě zastával práci s filmem i když už určitě po foveonu pošilhával také. ;)

Tak to jen ke vzniku tohoto vlákna. Jestli se zde Pete ještě objeví, tak ho tímto zdravím! (n)

Tak se zde mějte rádi a dávejte raději fotografie. Rád se přijdu podívat.

P.S.
Fakturu jsem smazal, je to blbost a nic to nedokazuje.
Naposledy upravil josef38 dne 23 srp 2017 07:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 23 srp 2017 06:05

:shock:
*
Naposledy upravil pe-pa dne 04 lis 2017 09:17, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 23 srp 2017 08:27

Petře pobavil jsi mne. Jarouš opravdu není můj brácha. Jen nevím jak ti to mám dokázat. :D

Petře k té vaší rozepři s Jaroušem, kdo z vás dvou měl dřív SD1M:
Dost se tady plete slovo "Jarouš" a "Jarda". Viz. část tvého posledního příspěvku, kde jsi napsal Jarda a asi jsi myslel Jarouš.

Podle zde ve vlakne nalezenych kusych informaci a podle pak tvrzeni Mistra Jarouse, ze kdy ja SD1M koupil, mel nebo koupil Jarda tu svou SD1M jeste prede mnou. Tedy zde ve vlakne byli v teto dobe pouze tito dva kolegove, kteri vlastnili uz prede mnou SD1M. ;) :o :lol:


Dělám si pro sebe tuto rekapitulaci:
1) Petr koupil SD1M ???
2) Jarouš koupil SD1M v prosinci 2012.
3) Jarda koupil SD1M v prosinci 2013 (uvádím jen pro informaci, nemá vztah s vaší rozepři)

Jinak je podle mne vaše rozepře zbytečná, ale co mám dělat.
Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků