Rada jak dál s E-300

Rada jak dál s E-300

Příspěvekod moravan30 » 04 črc 2014 12:08

Poradí někdo s problémem s E-300 ?
Již x let vlastním olympus E-300 a nyní mám problém s prasklým sklíčkem hledáčku a tím, že někdy špatně ostří. Poptal jsem servis Olympus a poslali mě do patričných míst, že si mám koupit nový fotoaparát a že mi dají exkluzivní slevu 16%. Aktuálně nehodlám investovat do nového těla a objektivů. Proto potřebuji poradit od zkušenějších zda:
a) hledat servis který foťák opraví a otestují ( pokud možno na Jižní Moravě)
b) radši koupit z druhé ruky třeba E-620 a tím zachovat objektivy? Jak jsou na tom co se týká vlastností tyto dvě těla ?
c) radši změnit značku a koupit třeba Canon a přejít na standardní objektivy s tím, že později až třeba koupím nové tělo mi zůstanou k užití.. Jsem kvůli času věčný začátečník, většinou fotím krajiny, města, hrady. Třeba ta E620tka se mi líbí že je menší a lehčí... tak nevím.. poradí někdo ?
moravan30
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 črc 2014 11:25

Re: Rada jak dál s E-300

Příspěvekod exikar » 05 črc 2014 17:07

moravane záleží, jak mnoho jsi ochoten investovat :cry: . To, že servis Olympus se tím nemíní zabývat je pochopitelné, oni potřebují přece prodávat nové modely, kterými mají nabouchané sklady. A také je třeba mít na paměti, že ta oprava = typová, protože oni jiné ani snad nedělají není za pakatel - stojí skoro 5 tis. Kč a to je už lepší a mnohem levnější řešení si "někde" :o koupit použitý stejný typ foťáku. Pro takový postup bych doporučoval dát si svůj vlastní inzerát na paladix.cz (nebo jiný bazar) do rubriky "Olympus -koupím" svůj požadavek, po registraci to je úplně jednoduché. Zcela jistě na něj někdo zareaguje a budeš si moci dokonce vybírat dle své libovůle. Ty setové objektivy od E-300 jsou poměrně dobré a je škoda je nechat jen tak nečinně ležet, jen je třeba počítat s tím, že než se připojí na novější model E-xxx, s velkou pravděpodobností jim bude potřeba updatovat firmware, protože by jinak nejspíše odmítaly spolupracovat - ostřit a pod., čili jim zajistit "kompatibilitu", postupy jsou na serveru Olympusu vč. dalších údajů i postupu jak se to dělá. Jde to (i doma :lol: ), dělal jsem to pro kombinaci staré Zuiko ED 4015 (také od E-300) a E-510. Podle mého názoru to snad ani ta E-620 zrovna být nemusí, je to poslední "nejvyšší model" amatérské řady a bude nejspíš o trochu více prodávajícím ceněn, levněji se pořídí modely E-510 nebo E-520, které už také mají LW i stabilizaci a jsou dobré. Podle "tvého psaní" :o určitě budou tvým potřebám vyhovovat.
Čili takový je můj názor....a už máš podnět k rozhodování, přeji aby bylo dobré a přineslo hlavně uspokojení touhy k fotografování (n)
exikar
 
Příspěvky: 283
Registrován: 18 črc 2012 12:31
Bydliště: pod Řípem a nad Labem

Re: Rada jak dál s E-300

Příspěvekod moravan30 » 05 črc 2014 20:21

Díky moc za reakci, upgrade firmware není problém u E-300 jsem to už několikrát dělal a to vč. objektivů. Máš zkušenost (praktickou) s porovnáním E-300 a třeba E-510. Jsem poslední dobou skeptik k moderním výrobkům. Mám pocit, že se všude strašně šetří a z těch posledních E-ček jsem měl takový nepříjemný plastový levný dojem - když jsem je držel v obchodech v ruce ale to je už několik let...
moravan30
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 črc 2014 11:25

Re: Rada jak dál s E-300

Příspěvekod exikar » 06 črc 2014 11:15

moravane, svou první E-510 jsem si pořídil někdy v roce 2008, byl jsem s ní na výsost spokojený, ale protože "pokrok šel dál" tak jsem ji o 2 roky později zaměnil za E-620. K ní jsem si o pár let později znovu pořídil zase E-510 (použitou) jako druhý foťák, abych nemusel přehazovat objektivy když jsem fotil na leteckých dnech. Protože jsem se posouval dál, tak jsem E-510 opět prodal. S oběma typy jsem byl spokojen, čili plastová těla žádný problém nedělala. Měl jsem možnost asi 1/2 roku používat E-300, rovněž bezproblémově. Myslím, že není třeba mít obavy, jen se musí počítat s tím, že 4/3 čip neposkytne takový obraz jako APS nebo FF.
P9221868-w F-16 a.jpg
P9221868-w F-16 a.jpg (151.83 KiB) Zobrazeno 8528 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 300 mm
Čas expozice: 1/1000 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: On, Flash did not fire
Model: E-620
Expoziční program: Shutter priority
Exposure bias: 7/10 EV
Metering mode: Pattern
P9221844-w - na ně nemám.jpg
P9221844-w - na ně nemám.jpg (234.61 KiB) Zobrazeno 8528 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 96 mm
Čas expozice: 1/80 sec.
Clona: F/16
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: On, Flash did not fire
Model: E-620
Expoziční program: Shutter priority
Exposure bias: 7/10 EV
Metering mode: Pattern
Čili je potřeba si ve vlastní hlavě udělat jasno "co od toho budu chtít" a podle toho nakupovat techniku, kde hrají už značnou roli finance- za kolik to nakoupím :o .Stále ale zůstává to nejpodstatnější a to je ten "homo sapiens" který s tím pracuje", kouká se tomu do hledáčku a mačká spoušť. Dobré fotky dělá "fotograf" :shock: a foťák je mu k tomu prostředkem. Samozřejmě že novější modely dávají větší komfort, ale nejsou samospasitelné....a taky mají "své mouchy" :( ...i přesto u Olympusu prozatím :roll: zůstávám
Víc snad ani už radit nemohu ;)
exikar
 
Příspěvky: 283
Registrován: 18 črc 2012 12:31
Bydliště: pod Řípem a nad Labem


Zpět na Olympusem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků