TYPY AF MOTORŮ V KONKRÉTNÍCH OBJEKTIVECH - RYCHLOST A PŘESNO

TYPY AF MOTORŮ V KONKRÉTNÍCH OBJEKTIVECH - RYCHLOST A PŘESNO

Příspěvekod alexwaston » 13 říj 2016 04:28

Zdravím,
už nějakou dobu (vlastně hodně dlouho) přemýšlím a taky jsem k tomu dost pročetl na zahraničních fórech, do kterých objektivů Nikon dává velké kruhové ultrazvukové motory bez převodovky a do kterých dává miniaturní ultrazvukové motory s převodovkou.
Podle mého ten velký motor je 1) přesnější díky absenci vůlí potenciální převodovky 2) rychlejší, protože má větší krouticí moment. Rád bych si koupil nějaký pevný objektiv na reportáž, cca 35/28/24 mm. Možná by mohla být i nějaká padesátka, kdyby mě přesvědčila o svých ultimátních kvalitách. Pokud si ale mám koupit AF objektiv na report, vyžadoval bych od něj naprosto nekompromisní přesnost AF a taky slušnou rychlost. A podle toho, co jsem pohledal na internetu, žádný z pevných nikoních objektivů tohle nenabízí. Všechny zmíněné f1.4/f1.8 monofokály mají ty malé motorky s převodovkou. Konečně k samotnému dotazu:
Má Nikon v tomhle rozsahu vůbec pevné ohnisko s velkým ultrazvukovým motorem?
Možností by samozřejmě bylo na report koupit 24-70/2.8G (VR), tam ten kruhový motor na 99% je pro dosažení požadované rychlostí a tedy by měl zajišťovat i určitou přesnost. V současnosti mám Sigmu 35/1.4, která je opticky famózní a ve většině případů mi i ostří přesně, na reportáž bych jí ale nevěřil, a nejrychlejší taky není. Z dalších mám Nikon 20/1.8G a Nikon 85/1.8G. Tou pětaosmdesátkou jsem fotil závody aut a z rychlosti ani přesnosti jsem nadšen nebyl (i když, mohlo by být i hůř).Vidím, že jsem toho zase splácal hromadu, takže shrnutí:
Má Nikon objektiv 24/28/35/50, který ostří velmi rychle a velmi přesně?
V kterých objektivech používá Nikon velké kruhové motory?

Relax: free ringtones, message tones download, country music ringtones download
Naposledy upravil alexwaston dne 20 úno 2017 10:22, celkově upraveno 2
alexwaston

Zpět na Nikonem