Foto ptactva

Foto ptactva

Příspěvekod ONDER » 21 led 2016 12:58

Dobrý den, jsem začátečník a chci se věnovat fotografii přírody a ptactva. Mám v úmyslu zakoupit objektiv a chtěl bych poprosit o radu. Přemýšlím nad Nikon 70-200/f4 a nebo Sigma 70-200 /f2,8 /dostupná cenová relace/.Jsou tyto objektivy vhodné nebo by jste mi poradil něco jiného? Děkuji všem za jakoukoli odpověď.
ONDER
 
Příspěvky: 1
Registrován: 20 led 2016 18:38

Re: Foto ptactva

Příspěvekod ladysk » 27 led 2016 07:27

Příroda a ptactvo - toť rozsah jako "prase" ... co chci fotit, šoulačka, vysedět v krytu apod ...
1. net je plný podobných dotazů a odpovědí, jen pohledat ... :-)
2. uvedená skla jsou dobrá, pokud je ptákem labuť na ne moc velké vodní ploše, čáp apod ... na zpěváčky jsou leckdy krátké i šestistovky...
chce to skutečně upřesnit si před pořízením priority ...
edit - moc sem nechodím, nejsem orientován ... tady na fóru máš přímo ptačí vlákno, snaž se trochu, než se zeptáš ... ;)
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: Foto ptactva

Příspěvekod telekuk » 12 úno 2016 18:41

Já se fotografování divoké zvěře věnuji cca rok a musím říct, že mě nikdy nezklamal Tamron 70-300mm, hledal jsem levnější objektiv než teď hledáte vy. Jak už řekla ladysk, je nutné specifikovat jaké ptáky, protože se zmiňovanými vyfotíš dobře volavku, ale se sýkorkou už budeš mít problém. Nepřemýšlel si o Nikkoru 300mm? Je sice dražší, ale pořád je to pevné sklo a kresba je nádherná. :)
telekuk
 
Příspěvky: 14
Registrován: 12 úno 2016 18:31


Zpět na Nikonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků