Nikon D3300 + Tamron SP 70-200 f/2,8 Di Vc USD nastavení

Re: Nikon D3300 + Tamron SP 70-200 f/2,8 Di Vc USD nastavení

Příspěvekod vasikf » 06 dub 2017 15:17

Vůbec si mi neurazil. Já už jsem na tohle zvyklý :D (n) .
Fotky na výšku mám focené v jiných závodech. Tady byla trať dlouhá 2 km, kde se celkem běželo 6 km. V prvním kole jsem chtěl zkusit, jak se perou s menším převýšením, ale protože to bylo první kolo, tak zákonitě byli všichni u sebe. V druhém kole jsem se stihl jen tak tak přemístit na nejvyšší bod trasy, kde z jedné strany bylo lepší světlo kvůli menšímu porostu (pravda tam jsem mohl stáhnou citlivost na nižší hodnotu).
A třetí kolo jsem běžel s foťákem napříč lesem do cíle, abych stihl alespoň cílovky :shock:
A tam jsem toho moc netvořil, jelikož mi před objektiv pořád někdo lezl a já musel fotit z dálky. :D
Ale beru cokoliv za rady a výtky. (n) 8-) Dále dělat nějaké momentky se mi také moc nedařilo.

Ještě jsem neohrabanej, rychle něco přenastavit, nebo přemístit, když se běžec blíží a mám na něj pár vteřin, tak to člověka jako mě rozhodí :mrgreen: Rád udělám fotku ze závodu každému běžci (když to paměť a baterie dovolí). To je možná kámen úrazu, že fotky nejsou tvořivé, ale jednoduché. Z vlastní zkušenosti vím, že když se ze závodu vrátíte a nemáte žádnou fotku na památku, tak je z toho člověk trošku pokleslý.
Proto na těchto závodech je většinou každý vděčný alespoň za něco. Na dražších závodech máte plno profi fotografů, takže tam už je to jedno. (n)
Časem se do toho snad dostanu a něco hezkého vytvořím. 8-)
Každopádně usekané končetiny to štve i mě...
Nicméně nacvakal jsem 500 RAWů :D

Tady si dovolím menší ukázku od profi fotografa, který mě a ostatní fotil na půlmaratonu v Českém ráji
A druhá ukázka je od jiného profi-fotografa.
Půlmaraton z Brd - u Padrťských rybníků
Přílohy
2016-BR-2720-2438.JPG
2016-BR-2720-2438.JPG (1.72 MiB) Zobrazeno 9467 krát
img_6846.jpg
img_6846.jpg (1.83 MiB) Zobrazeno 9467 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 200 mm
Čas expozice: 1/800 sec.
Clona: F/4
ISO: 1600
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: Canon EOS 50D
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Partial
Uživatelský avatar
vasikf
 
Příspěvky: 14
Registrován: 20 úno 2017 09:20

Re: Nikon D3300 + Tamron SP 70-200 f/2,8 Di Vc USD nastavení

Příspěvekod Alda » 06 dub 2017 15:45

bmx: to já vím, že to byl test objektivu :P ...
Vašku, to je právě ten problém, a já si to myslel, že jsi to asi fotil, aby každý z běžců měl svou fotku ze závodu. No to je pak na prd.
To si pak raději rozmysli, jak fotit na příštích závodech, zda jako dokumentarista(těm běžníkům je jedno, jak ta fotka vypadá, hlavně
že ji mají), nebo jako kreativní fotograf :P ...
A samozřejmě, že se do toho dostaneš, o tom vůbec nepochybuji (n) . No a ty dvě profi ukázky, jo celkem dobré (sluší ti to :mrgreen: ),
jen na té druhé mohl profík oříznout to půltělo v pravo...
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: Nikon D3300 + Tamron SP 70-200 f/2,8 Di Vc USD nastavení

Příspěvekod vasikf » 06 dub 2017 19:41

Alda:
Pravděpodobně nemám kreativní oko. :)
Kreativní fotka se mi snad nějaká povede na krajském půlmaratonu, kde je přes 1500 běžců, takže to by mi karta ani nestačila nebo výdrž baterie :D a pak také na Volkswagen Maraton Praha v květnu. Sice na obou závodech bude hromada lidí, ale krajský půlmaraton mám zajíštěný s povolením vstupu na trasu. 8-) Takže tam bych mohl něco tvořit.
Nebo mám ještě jednu ukázku od profíka z Krále Šumavy. Tenkrát jsem ani netušil, že mi někdo fotí.
Něco takového se mi také líbí. :mrgreen:
Blíží se období triatlonů - tedy spíše těch regionálních.
Přílohy
2014_16789-1514.JPG
2014_16789-1514.JPG (3.29 MiB) Zobrazeno 9437 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 120 mm
Čas expozice: 1/320 sec.
Clona: F/2.8
ISO: 320
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: NIKON D700
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
vasikf
 
Příspěvky: 14
Registrován: 20 úno 2017 09:20

Re: Nikon D3300 + Tamron SP 70-200 f/2,8 Di Vc USD nastavení

Příspěvekod ladysk » 07 dub 2017 07:02

1500 účastníků, to zvládneš. Dokud nebudeš s fotkami spokojen tak, aby sis s nějakou dal delší práci v PP s úmyslem si ji někde pověsit, klidně si přepni ukládání formátu na džejpeg, kamarádi se tam poznají tak jako tak, karta i baterie si "oddychnou" ... můžes sekat i sekvence ... :-)
Kreativní oko - tomu se dá postupně pomoct ... už jsem to taky psal, ale proč ne ještě jednou, že..? Zkus si nechat trochu prostoru ve směru pohybu ev. pohledu, uvidíš, jak dostane fotka jiný život. Jednoduché na přemýšlení a i v celkové kompozici ti pak ořezem pomůže, jen nebudeš mít takové detaily - přiblížení. Ale to bude pořád lepší než takhle, taky vydržím prohlídnout tak 5 tvých fotek a po zkonstatování absence posunu někam to vzdávám...vezmi si, že ty fotky si i z těch běžců prohlížejí v 95 % ti, co už na nich nejsou, jak je to asi baví... :-)
No, a ta fotka z brodu - sice tam je vidět akce, ale kdo neví popř. když to na tu fotku nenapíšeš pro následná prohlížení žes měl tohle na sobě, tak si to s tebou dohromady nedá, jo, akce a ostrý viditelný xicht je jiná ...
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nikon D3300 + Tamron SP 70-200 f/2,8 Di Vc USD nastavení

Příspěvekod vasikf » 07 dub 2017 09:51

Sekvence jsem zkoušel a zpět přešel na klasické cvakání.
Měl jsem hromadu snímků a hrabat se v tom nebylo zábavný. Úpravy neumím. Jen to nejzakladnější. Zkoušel jsem i nástroje, jako magnetické laso. Zmírnit stín v obličeji pod kšiltovkou a tak, ale dělat to u každé to žere hrozně času. Nedávno jsem si chtěl vyfotit kolo u rybníka v západu slunce. Bohužel všude plno, takže jsem vyfotil alespoň kus pláště, jako symbol z podvečerní vyjížďky. :mrgreen:

https://www.zonerama.com/Link/Photo/97360587/2713931
Uživatelský avatar
vasikf
 
Příspěvky: 14
Registrován: 20 úno 2017 09:20

Předchozí

Zpět na Nikonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků