Leica M9

Re: Leica M9

Příspěvekod MiraM » 19 led 2017 23:02

Jo, líbí se mi to víc. U těch tzv zadumaných snímků víc informací, i barevných ruší. (n) M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Leica M9

Příspěvekod MirekE » 20 led 2017 01:37



V 70 letech v nejakem casopise psali: "S fotoaparatem Zenit zabijete dve mouchy jednou ranou". U tehle Leicy to plati take: muzes s tim fotit a hrat ping pong. To se vyplati.
Uživatelský avatar
MirekE
 
Příspěvky: 775
Registrován: 05 črc 2012 16:18

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 20 led 2017 06:57

MirekE píše:V 70 letech v nejakem casopise psali: "S fotoaparatem Zenit zabijete dve mouchy jednou ranou". U tehle Leicy to plati take: muzes s tim fotit a hrat ping pong. To se vyplati.

Mirku, při její váze by šla použít i jako zbraň! ;)



Myslel jsem, že už od značení řady "M 9" a pod. upustili a ejhle, ono ne. Nepochopil jsem tuto logiku.


__________________________________________
Pánové děkuji. Je svatá pravda, že někdy příliš informací může jít na úkor informace hlavní. Člověk by si to měl stále připomínat! :D
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod ODSakEda » 20 led 2017 07:05

MirekE píše:


V 70 letech v nejakem casopise psali: "S fotoaparatem Zenit zabijete dve mouchy jednou ranou". U tehle Leicy to plati take: muzes s tim fotit a hrat ping pong. To se vyplati.

:lol: Jen skoda ze ne i tenis ;-)
Zenit TTL s 50mm Heliosem jeste mam - zapraseny na polici jako retro dekoraci spolu s Polaroiden z nejz vypadly primo instantni avsak hnusny pidi fotky a 1. dostupny DSLR - Olympus C2100UZ 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Leica M9

Příspěvekod **lasta » 20 led 2017 07:17

Edo
Myslím, že jsi nepochopil příspěvek MirekE.
Potah exkluzivniho modelu je z pingpongové rakety.. ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 20 led 2017 07:29

**lasta píše:Edo
Myslím, že jsi nepochopil příspěvek MirekE.
Potah exkluzivniho modelu je z pingpongové rakety.. ;)

Je dost možné, že Eda nikdy nehrál pingpong a proto ani nemohl pochopit. :D
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod ODSakEda » 20 led 2017 09:28

ja ten clanek cetl a tak moc dobre vim co myslel 8-) To byla jen narazka na pinpong..., tedy ze je ta guma z palky zbytecne draha ozdoba a ze by za ty love mohl umet vic a treba i tenis ;-) mysleno jakoze sranda taky ;-) ale pak by treba uz stal takovy model pro tenis nebo dokknce obalen toaletnim papirem..., treba 500.000,- ;-)

Uz to gomete kuci ;-) (vlastne jsem se temu neprimo podivoval i vysmival nic vic)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 20 led 2017 15:40

.....
Přílohy
L1000307.jpg
L1000307.jpg (853.36 KiB) Zobrazeno 8613 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/125 sec.
Clona: F/13
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: LEICA M (Typ 240)
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod OVal » 20 led 2017 17:11

Josefe, obě poslední BW (n)
Uživatelský avatar
OVal
 
Příspěvky: 2508
Registrován: 06 pro 2011 13:57

Re: Leica M9

Příspěvekod MirekE » 20 led 2017 18:27

josef38 píše:
MirekE píše:V 70 letech v nejakem casopise psali: "S fotoaparatem Zenit zabijete dve mouchy jednou ranou". U tehle Leicy to plati take: muzes s tim fotit a hrat ping pong. To se vyplati.

Mirku, při její váze by šla použít i jako zbraň! ;)



To už je tak dlouho, ze si nepamatuju jaké dvě mouchy. Nejspíš foťák a expozimetr. Ten článek dost ignoroval, co se děje na západ od Teplic i na východ od Vladivostoku.

Ten článek byl celý takto veselý a jelikož jsem Zenit ten den mimořádně cely den používal, tak si hlavně pamatuju, jak moc to dalo zabrat, abych při čtení udržel moč a smíchy se nepočůral. Bolavý krk z celodenního nošení, puchýře na prstech ze zpětného přetáčení filmu do kazety a pak po návratu na chalupu, stále plný té bolesti, při rozdělávání ohně starými novinami narazíš na takový chvalozpěvy, jako ze se jedná o precizní výrobek, výborný pro turistiku a pak ty dvě mouchy, které klidně mohly být dvě krávy.

Po mnoha letech, už na internetu, mě překvapilo, jak ma Zenit dobrou reputaci. Hlavně Heliosy. Ja fotil v zivote celkem se třemi a každý byl úplně jiný. Jeden ostrý, ale úplně bez kontrastu, jeden kontrastní, ale neostrý a třetí něco mezi. Na fotky větší než 18x24cm nebyl dobrý ani jeden...
Uživatelský avatar
MirekE
 
Příspěvky: 775
Registrován: 05 črc 2012 16:18

Re: Leica M9

Příspěvekod MirekE » 20 led 2017 18:46

ODSakEda píše:ja ten clanek cetl a tak moc dobre vim co myslel 8-) To byla jen narazka na pinpong..., tedy ze je ta guma z palky zbytecne draha ozdoba a ze by za ty love mohl umet vic a treba i tenis ;-) mysleno jakoze sranda taky ;-) ale pak by treba uz stal takovy model pro tenis nebo dokknce obalen toaletnim papirem..., treba 500.000,- ;-)

Uz to gomete kuci ;-) (vlastne jsem se temu neprimo podivoval i vysmival nic vic)


Takové designové oblbováky mě přijdou stejně hloupé jako ty pokusy Hasselbladu s modelem Lunar z poslední doby: Vezmeš japonský foťák střední třídy, dáš na něj dřevěný leštený grip a pozlatíš kovové tlačítko spouště. Celkové náklady na materiál a práci, ať nežeru, 100 euro. Nápis Sony vyměníš za Hasselblad. Místo za 1000 to prodáš za osm...

Můj šampion je ovšem Linhof. Kus hadru za $243...
Naposledy upravil MirekE dne 20 led 2017 19:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MirekE
 
Příspěvky: 775
Registrován: 05 črc 2012 16:18

Re: Leica M9

Příspěvekod Jarouš » 20 led 2017 18:53

To si s tou hyperinflací těsně po inauguraci pěkně pospíšili... ;)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Leica M9

Příspěvekod ODSakEda » 20 led 2017 18:54

nevim kde jsi vzal dobrou reputaci Zenita??? Ja mel same negativni zkusenosti :-( ...
Neostry, vinetace, selhala automaticka clona (sla jen nastavit nafurt a neotvirala se pri komponovani, aby se privrela na prednastavenou hodnotu jen pri expozici...) a v hledaku jsem videl o 20% mene nez to vyfotilo na policko kinofilmu a jeste do jedne strany vic...
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 22 led 2017 17:41

ODSakEda píše:nevim kde jsi vzal dobrou reputaci Zenita??? Ja mel same negativni zkusenosti :-( ...

No, trochu bych ubral s tou nepoužitelností těchto fotoaparátů. Byla doba, kdy jsme moc velký výběr neměli a byli jsme rádi, že máme alespoň tyto foťáky. Měl jsem několik ruských fotoaparátů a vždy jsem si s nimi dokázal poradit.
Speciálně optiku neměli špatnou, nakonec to byla stejně všechno kopie Leitz a Zeiss optiky.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod MirekE » 22 led 2017 23:21

ODSakEda píše:nevim kde jsi vzal dobrou reputaci Zenita???

Já psal, ze mě jeho dobrá reputace překvapuje, ne ze ji u mě má...

Nicméně Josef ma pravdu, on moc výběr nebyl. Flexaret, trochu těžkopádný, Pentacon Six se zpětným rázem jako houfnice a obrazem ne o tolik lepším než slušnější kinofilm, Fed, Sokol, Siluet, Směna, všechny s omezenými možnostmi, Praktica později asi byla prima, ale tu ja nikdy neměl. Jo a Pionýr/Corina . Když tak nad tím přemýšlím, tak to bylo pěkné utrpení ;)
Uživatelský avatar
MirekE
 
Příspěvky: 775
Registrován: 05 črc 2012 16:18

Re: Leica M9

Příspěvekod MirekE » 22 led 2017 23:31

josef38 píše:
ODSakEda píše:nevim kde jsi vzal dobrou reputaci Zenita??? Ja mel same negativni zkusenosti :-( ...

No, trochu bych ubral s tou nepoužitelností těchto fotoaparátů. Byla doba, kdy jsme moc velký výběr neměli a byli jsme rádi, že máme alespoň tyto foťáky. Měl jsem několik ruských fotoaparátů a vždy jsem si s nimi dokázal poradit.
Speciálně optiku neměli špatnou, nakonec to byla stejně všechno kopie Leitz a Zeiss optiky.


Já si dokázal poradit velmi dobře se Siluetem (odtud i můj zájem o Leicu), ale nedokázal jsem si poradit se Směnou. Měl jsem z toho jednu dobrou fotku, nic víc a neustále puchýře na prstech od přetáčení filmu. Tam i zpět.
Uživatelský avatar
MirekE
 
Příspěvky: 775
Registrován: 05 črc 2012 16:18

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 23 led 2017 06:54

MirekE píše:Když tak nad tím přemýšlím, tak to bylo pěkné utrpení ;)

Z dnešního pohledu určitě, ale tehdy jsme trpěli rádi. :lol:
Ještě bych do výčtu přidal Fed, Zorkij, Sokol, Zenit, Soljut, Kijev 6, Kijev 8 ( nepodařená kopie Hasselbladu, kde byly potíže s vedením filmu v kazetě - trhal se a kraje se krabatily ). A bylo těchto fotoaparátů určitě více.
Ale jejich zásluhou jsem si udržel zájem o fotografování a práce s těmito přístroji nelituji, byla prostě taková doba. ;)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod ODSakEda » 23 led 2017 18:36

MirekE píše:
ODSakEda píše:nevim kde jsi vzal dobrou reputaci Zenita???

Já psal, ze mě jeho dobrá reputace překvapuje, ne ze ji u mě má...

Nicméně Josef ma pravdu, on moc výběr nebyl. Flexaret, trochu těžkopádný, Pentacon Six se zpětným rázem jako houfnice a obrazem ne o tolik lepším než slušnější kinofilm, Fed, Sokol, Siluet, Směna, všechny s omezenými možnostmi, Praktica později asi byla prima, ale tu ja nikdy neměl. Jo a Pionýr/Corina . Když tak nad tím přemýšlím, tak to bylo pěkné utrpení ;)

Ale já to chápu, že né u Tebe a taky jsem se neptal proč má u Tebe dobrou reputaci, ale kde bereš tu dobrou, jakože u koho, od koho? :shock: (že tě to udivuje, mě totiž taky)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Leica M9

Příspěvekod OVal » 23 led 2017 20:42

Jó, dnes se na Zenit koukáme zpatra, jeho časy do 1/500s, nespřažený expozimetr, váhu kovářského kladiva,... ale jak rád jsem s ním kdysi fotil... ;) Nespolehlivý mi nepřipadal, Helios 58/2 byl docela slušná optika, neměl jsem s ním problém. Já na něj vzpomínám v podstatě jen v dobrém.. (n) 8-)
Uživatelský avatar
OVal
 
Příspěvky: 2508
Registrován: 06 pro 2011 13:57

Re: Leica M9

Příspěvekod LUPER » 24 led 2017 19:32

zabudli ste na Efektu a Lubitel :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
LUPER
 
Příspěvky: 520
Registrován: 22 pro 2011 11:41

PředchozíDalší

Zpět na Leicou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků