Problém s kodakem

Re: Problém s kodakem

Příspěvekod ODSakEda » 09 lis 2016 12:42

mam sice jen s ikompakty Olymps a Casio a bylo to klelejma akumulatorama... A ty skoncily docela nahle... Staci jediny K.O. neb jsou v serii. Nektere kompakty maj navic volbu jestli aku nebo baterie a prepneli nekdo na baterie (nebo naopak) selhava i nabity akumulator (a naopak nova baterie).

Treba tato zkusenost pomuze i Vam. (ampermetrem zmerte clanky na zkrat!, ne na napeti... to ma (1,2V aku a 1,5V barerie) kapacitne i kleklej clanek a mely by davat min 1A spise 1,5A idealne vic jak 3A, majili mene jak 1A tak zahodit)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Problém s kodakem

Příspěvekod FDF » 09 lis 2016 15:11

Ideální jsou "přednabité" aku AA typu třeba ENELOOP 1,900 mAh nebo podobné. Zdánlivě málo mAh,ale napětí u nich klesá zhruba stejně jako kapacita,takže skutečně kapacitu plně využijí.U běžných aku AA je problém,že mají třeba kapacitu velkou,ale po pár fotkách klesne napětí pod 1,2V ,foťák to vyhodnotí jako vybité baterie, vypne se a kapacita zůstává nevyužita.Mám foťák na 2 baterie/aku AA a měl jsem s běžnýma aku podobné problémy,nové aku po pár nabití a vybití vydržely pár fotek a zejména v zimě foťák zdechnul už třeba po 4,5 fotkách.Posledních 5 let používám aku AA ENELOOP 1900 mAh (jeden pár ve foťáku,druhý jako rezervní v pouzdře)a spkojenost i v zimě,navíc vydrží plně nabité 1 rok. . U těch "běžných"aku může být,že i nové jsou špatné (byly dlouho někde skladované a za tu dobu se zvětšil vnitřní odpor) foťák na ně nefunguje. Pokud nepoužíváš "přednabité",doporučuju to s třeba půjčenýma ENELOOP vyzkoušet klidně i v obchodě.Pokud přednabité používáš,tak pak nevím...
FDF
 
Příspěvky: 2803
Registrován: 28 kvě 2012 16:46

Re: Problém s kodakem

Příspěvekod monikash » 09 lis 2016 16:21

Poslední Kodíky (ještě ty Kodíkové ne PRC) byly háklivé na baterky. Měla jsem ZD710 a ten chtěl jen C3V (nebo tak nějak) o určitém napětí. Jak jsem tam dala normální nebo nabíjecí, tak udělal 10-20 fotek a hotovo. C tou baterkou od Kodaku jel klidně i půl roku i s bleskem. A v diskusích se tohle psalo o i dalších Zetkových Kodících.
Uživatelský avatar
monikash
 
Příspěvky: 5442
Registrován: 06 pro 2011 19:21

Re: Problém s kodakem

Příspěvekod FDF » 10 lis 2016 14:15

Dnes jsou na trhu v zásadě 4 druhy AA baterek/aku. Obyčejné nenabíjecí,jednorázové/NiMh nabíjecí "první generace"/ NiMh přednabité "druhé generace" co vydrží rok nabité a mají snížený vnitřní odpor a proto drží napětí nad 1,2V po celou dobu než se vyčerpá kapacita aku.Takže zhruba ve stejnou dobu dojde k vyčerpání kapacity a zároveň k poklesu pod 1,2V čímž je plně využita kapacita aku.Navíc ta novější "generace" lépe zvládá nárazové zatížení aku třeba při zoomování,vyjíždění a zajíždění objektivu atd./Pak existujou ještě jednorázové Lithiové Energizer s největší výdrží a odolností proti mrazu,ale to je na běžné použití zbytečně drahé,leda na nějaké expedice.
Hezky a srozumitelně je to celé vysvětlené včetně nabídky tady u toho prodejce.....

http://www.ledshop.cz/akumulatory-baterie.html
FDF
 
Příspěvky: 2803
Registrován: 28 kvě 2012 16:46

Re: Problém s kodakem

Příspěvekod FDF » 10 lis 2016 15:08

Já mám dva kompakty (Olympus,Canon) na AA,ze začátku to by věčně problém s aku, nabité udělaly 3 fotky a foťák chcípnul,jiné zase víc a po měsíci to stejné atd. Od té doby co používám ENELOOP a Maha Energi (Imedion) od 2011 mám svatej klid. Ještě jednu AA + rezervní mám do poměrně výkonné čelovky Fenix a dvě + další 4 rezervu do výkonné svítilny Solarforce. Tam bych s "normálníma" aku splakal nad výdělkem :) Mám obě svítilny už od roku 2011.Pokud bych si je pořizoval dneska,tak už bych si ale koupil svítilny na nabíjecí Lionky 18650.Ale jsem už zařízenej na AA včetně navigace Garmin Etrex 30 a mám jich kvalitních dost,tak už zatím u toho zůstanu.
FDF
 
Příspěvky: 2803
Registrován: 28 kvě 2012 16:46


Zpět na Kodakem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků